Пукане в предницата при завъртане на волана

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 4.01.2010
Пол: Мъж
Кара: E36 черна,Е60 синя

Пукане в предницата при завъртане на волана

Мнение от Tisho_BMW » 16 Мар 2023, 11:58

Здравейте колеги,при завъртане на волана се чува едно глухо пукане и се усеща леко във волана,от какво може да е това?Благодаря! :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Пукане в предницата при завъртане на волана

Мнение от pinko_23 » 16 Мар 2023, 13:27

Много неща може да са, тампон на макферсон, разпънки на бомбетата, кормилно каре, рейка, нещо по окачването. Опитай се да локализираш проблема
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 4.01.2010
Пол: Мъж
Кара: E36 черна,Е60 синя

Re: Пукане в предницата при завъртане на волана

Мнение от Tisho_BMW » 16 Мар 2023, 17:25

pinko_23 написа:Много неща може да са, тампон на макферсон, разпънки на бомбетата, кормилно каре, рейка, нещо по окачването. Опитай се да локализираш проблема

Разпънката на бомбетата съм я направил със шпилки и е стегната здраво,по окачването тампони са сменени преди 2 месеца,принципно си мисля за тампоните на макферсона нали са с лагерчета или карето на кормилната колона,но как да го хвана проблема?

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 19.08.2020
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 525

Re: Пукане в предницата при завъртане на волана

Мнение от D.Hill » 16 Мар 2023, 21:23

Пробвай да вдигнеш предницата докато гумите се отделят от земята. Хвани едната гума и я завърти пълен ляв и пълен десен и усети дали се върти мазно или претриса , после същото със другата гума, така се добива представа за състоянието на тампона с лагерчето или долен шарнир. Така тампона не е натоварен, но ако лагерчето е тръгнало може да се усети. Трябва малко усет. Ако един върти колелото бавно а друг държи волана може да се усети карето дали щрака.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Пукане в предницата при завъртане на волана

Мнение от pinko_23 » 17 Мар 2023, 11:25

Tisho_BMW написа:
pinko_23 написа:Много неща може да са, тампон на макферсон, разпънки на бомбетата, кормилно каре, рейка, нещо по окачването. Опитай се да локализираш проблема

Разпънката на бомбетата съм я направил със шпилки и е стегната здраво,по окачването тампони са сменени преди 2 месеца,принципно си мисля за тампоните на макферсона нали са с лагерчета или карето на кормилната колона,но как да го хвана проблема?


Тампони по скоро скърцат сутрин на студено, и колата седи малко ниско. Като ги смениш колата се вдига осезаемо те се мачкат, при мен скърцаха някой пукат. Иначе кормилно кара трябва вдигнеп колата на крик и да бръкнеш отдолу и да хванеш здраво карето и да клатиш яко и най малкото местене се отразява. Моето го смених беше се разбило. Като ги стегнеш на менгемето едното и другото и веднага се вижда разликата. Сега ако нямаш възможност е по добре да посетиш сервиз където да го хванат дали е това. Ако си от София мога да ти препоръчам място.
Няма начин да няма начин

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook