Датчик ниво на течността на чистачките

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 8.09.2013
Пол: Мъж

Датчик ниво на течността на чистачките

Мнение от stelio7 » 11 Яну 2023, 8:51

Здравейте колеги,

Първо подобна тема за е60 не намерих и пускам нова, ако модераторите преценят да я изтрият!

И второ не мога да се разбера нещо с този датчик. 3 пъти вече го сменям като 3тия път е с оргинален от БМВ и постоянно ми светва "Washer fluid level low". Смених самата течност понеже от чужди форуми разбрах че може и тя да бърка датчика, но не се оправи. Когато сменях датчика 2рия път замерих буксата имаше 12v (при третата смяна не съм я проверявал), разбрах предпазител няма точно за датчика. Проверих кабелчетата на буксата малко нагоре по дължина нямаше протрито/скъсано.
Също пробвах с датчика от антифриза (нали е същия) и пак светва. :|
Та вече варианти не ми останаха. Моля някой да даде идея ако се е сблъсквал е нещо подобно?

Колата е е61 2006 525д ако е от значение.

Благодаря предварително!

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 19.04.2011
Местоположение: София

Re: Датчик ниво на течността на чистачките

Мнение от rosen vanev » 12 Яну 2023, 12:40

Колега, когато буксата е махната от датчика, пак ли свети индикацията на таблото?
Би трябвало да не свети, а ако дадеш на късо пиновете в буксата тогава да светва.
Така можеш да откриеш, дали проблемът е при датчика.
Прикачам един бюлетин, но се отнася за по- новите модели на марката.
Виждам, че си сменил течността, но процедурата според BMW, включва и промиване с определен препарат.http://cloud.tapatalk.com/s/63bfe25b7868c/MC-10160350-9999.pdf

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 8.09.2013
Пол: Мъж

Re: Датчик ниво на течността на чистачките

Мнение от stelio7 » 12 Яну 2023, 20:33

rosen vanev написа:Колега, когато буксата е махната от датчика, пак ли свети индикацията на таблото?
Би трябвало да не свети, а ако дадеш на късо пиновете в буксата тогава да светва.
Така можеш да откриеш, дали проблемът е при датчика.
Прикачам един бюлетин, но се отнася за по- новите модели на марката.
Виждам, че си сменил течността, но процедурата според BMW, включва и промиване с определен препарат.http://cloud.tapatalk.com/s/63bfe25b7868c/MC-10160350-9999.pdf


Ами не съм пробвал това, да махна буксата и да видя дали ще свети пак, ама вече се съмявам да е датчик тъй като 3тия който слагам е оригинален от БМВ, а и както споменах пробвах и с датчика от антифриза и пак свети :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Датчик ниво на течността на чистачките

Мнение от BorislavB » 12 Яну 2023, 22:35

Огледай кабелите да няма нещо прекъснато както и самата букса/пинове. :dunno:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 8.09.2013
Пол: Мъж

Re: Датчик ниво на течността на чистачките

Мнение от stelio7 » 13 Яну 2023, 12:31

Та какво е развитието по въпроса:

Отново замерих буксата 12v си ги има.
Отново пробвах с оргиналния датчик от антифриза (триъгълника за чистачките не изгасва)
Сложих новия оригинален датчик от BMW на антифриза за да проверя дали и той не е дефектен, и си работи (триъгълника за ниско ниво на антифриза изгасна) т.е. новия датчик си работи.

Обобщено и новия оригинален датчик работи и на буксата има 12v! :dunno: :dunno: :dunno:

И сега въпрос: Четох в чужд форум, че имало поплавък в казанчето което давало инфо на датчика и този поплавък залепвал с времето???? :dunno:
И изобщо на какъв принцип работи този датчик като не е в течността??? :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Датчик ниво на течността на чистачките

Мнение от zvetiko » 13 Яну 2023, 16:49

Датчика е рид ампула, която работи в тандем с магнита на поплавъка на казанчето. Затова понякога датчик от една марка и казанче от друга са несъвместими.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 8.09.2013
Пол: Мъж

Re: Датчик ниво на течността на чистачките

Мнение от stelio7 » 13 Яну 2023, 20:02

zvetiko написа:Датчика е рид ампула, която работи в тандем с магнита на поплавъка на казанчето. Затова понякога датчик от една марка и казанче от друга са несъвместими.

Казанчето е оригинално и датчика е оригинален.
Та в казанчето значи има поплавък?

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 19.04.2011
Местоположение: София

Re: Датчик ниво на течността на чистачките

Мнение от rosen vanev » 14 Яну 2023, 17:05

Ако на буксата имаш 12 волта, то не трябва да я даваш на късо за проверка, защото ще замине предпазител.
Извини ме, ако съм те подвел.
Прочетох доста теми из интернет за течности със съдържание на силикон, които замърсяват казанчетата. Имаш ли представа, какъв цвят течност си използвал?
Намерих инфо, че казанчето се промива и остава да престои 24ч. с този препарат, разреден с 1.5л. вода: http://www.bmw-shop.bg/bg/Kontsentrat_z ... c355-p2890


Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 8.09.2013
Пол: Мъж

Re: Датчик ниво на течността на чистачките

Мнение от stelio7 » 15 Яну 2023, 11:55

rosen vanev написа:Ако на буксата имаш 12 волта, то не трябва да я даваш на късо за проверка, защото ще замине предпазител.
Извини ме, ако съм те подвел.
Прочетох доста теми из интернет за течности със съдържание на силикон, които замърсяват казанчетата. Имаш ли представа, какъв цвят течност си използвал?
Намерих инфо, че казанчето се промива и остава да престои 24ч. с този препарат, разреден с 1.5л. вода: http://www.bmw-shop.bg/bg/Kontsentrat_z ... c355-p2890


Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Син цвят е течността.
И другото, също се замислих за предпазител, но такъв не прочетох да има (или да е общ от нещо друго).
Иначе вече си мисля за сваля казанчето за да го промия( четох че ставало и с оцет).
А вътре сега има ли поплавък?

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook