Retrofit на LCI IHKA / климатичен панел / на PRE-LCI

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.01.2022
Пол: Мъж
Кара: E60 535d Face 286hp

Retrofit на LCI IHKA / климатичен панел / на PRE-LCI

Мнение от bekkerzftw » 30 Дек 2022, 13:03

Здравейте, и аз опрях до тази щуротия, не че съм слагал CIC навигация, с андройд съм и си ми е перфектно.

Взех панела с букси и всичко, сложих го и без кодиране и т.н. всичко си тръгна перфектно (не съм сигурен за компресора на климатика понеже е студено и няма кога да го пробвам), но ми тръгва перката на двигателя. Въпроса ми е такъв, всеки пише за този PIN 21 на синята букса на IHKA панела, правело се нещо с този пин, четох всякакви видове теми, коментари, снимки гледах, но никъде не се качва точно как се прави.

Това което разбрах от един от постовете в групата е, че се реже кабела на pin 21 и в края на кабела (който отива към купето, демек там дето е отрязан) се връзва минус, а в другия край на кабела който влиза в буксата (тоест крачето), се връзва плюс. Ама така погледнато мисля, че ще издумка нещо много сериозно.

За това моля, дайте съвет за да знам как да го направя точно, че така седи две седмици и ме мъчи само да го гледам отстрани. Благодаря и весело посрещане на новата година, живи и здрави колеги! :bowdown: :bowdown:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.01.2022
Пол: Мъж
Кара: E60 535d Face 286hp

Re: Retrofit на LCI IHKA / климатичен панел / на PRE-LCI

Мнение от bekkerzftw » 30 Дек 2022, 20:05

Както и да е, оправих се. Вентилатора вече работи както трябва. За тези които не знаят:
1- Режете Pin 21 (тоест го прекъсвате)
2- свързвате плюс към ПИН 21 който влиза в буксата (половината която е останала в буксата)
3- връзвате минус към ПИН 21 който отива към купето (половината където е снопа с кабели)

Ако се чудите от къде да вземете плюс и минус, на същия панел имате една букса с два кабела. Червен и кафяв. Червен ви е плюс, кафяв ви е минус. Ако имате още въпроси питайте. При мен всичко работи както трябва, остана само да кодирам MASK II понеже с пластмасата от стария MASK не става с новия климатроник, та смених и този модул направо. Кодирате MASK и IHKA с NCS Expert за да си възстановят всичко и давате газ! Успех!


988D0785-1B6A-4767-9E9A-7D031F76E68F.jpeg
75E1379C-5E8E-47F9-85C7-39F78092DD4A.jpeg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook