Проблем с цилиндри

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.12.2022

Проблем с цилиндри

Мнение от viper1111 » 21 Дек 2022, 23:40

Здравейте нов съм в форума имам питане относно данните на шести цилиндър при моята Е60 2.2 бензин.Прикачил съм снимка от диагностика с Делфи система това са данните при загрят двигател . При стартиране на студен двигател дава проблем с първи,трети и шести цилиндър има едно тресене
и опит за детонация на мотора около 40/50 секунди и след това се стабилизира, след това остава само шести цилиндър с проблем в данните без тресене на мотора,дава отклонение в данните и на газ и на бензин. Компресията е мерена на всички цилиндри и е 12.5 . На шести цилиндър свещта е с ремонта вложка не знам дали това дава някакво значение. Та въпросът ми дали е възможно отклонението да е от дефектна бобина или да търся на друго място проблема. Благодаря предварително за отговорите
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.08.2022
Пол: Мъж

Re: Проблем с цилиндри

Мнение от BorislavD » 22 Дек 2022, 16:09

Здравей колега, при мен има подобен проблем. При запалване на автомобила, претриса и ме и леко оборотите за около 10 секунди, след това си работи нормално. Закача я на диагностика и ми дава проблем с цилиндър 2.Смених всички свещи и една бобина(тази на втори) оригинална на бош Германия, след 5 дни си сложих старата. Ако се съмняваш в бобината и искаш друга пиши на лично.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем с цилиндри

Мнение от zvetiko » 22 Дек 2022, 16:47

Възможно е да има мисфайър от дефектна бобина. Ако вложката не позиционира правилно свещта- също.

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 23.11.2022
Пол: Мъж

Re: Проблем с цилиндри

Мнение от YoKK » 22 Дек 2022, 17:17

Колега, проблема може да се дължи и на задръстена дюза. Що не пробваш с една добавка в бензина дали няма да се отпуши.
BMW 320i, 2005, 150hp

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.08.2022
Пол: Мъж

Re: Проблем с цилиндри

Мнение от BorislavD » 22 Дек 2022, 17:50

Колеги и с новата и старата бобина, при мене ми дава injector 2 offset learning at maximum limit, съответно засича и мисфайър докато от инат първите 20 30 секунди след запалването. Някакви идей какво да погледна? Имам Делфи аутоком предполагам, че може да има възможност за корекция на този офсет

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 21.12.2022

Re: Проблем с цилиндри

Мнение от viper1111 » 22 Дек 2022, 19:12

Пробвах с добавка няма резултати. Проблема със промяната на живите данни при диагностиката ме притесняват но ще пробвам със смяна на бобината защото свещите са чисто нови. А със студеното палене и тресене смятам че имам проблем с дюза и аз така че ще пробвам със смяна да видя дали ще коригирам работата . Благодаря за отговорите на всички отзовали се

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: Проблем с цилиндри

Мнение от philip_vd » 22 Дек 2022, 21:51

Явно тоя проблем е често срещан, особено за М54 моторите, какъвто е моя. Аз също го боря от половин година. Дава ми мисфайър на 3, 6 понякога и на 4 цилиндър(в комбинация с други грешки които нямат нищо общо) само при първоначално палене за около 10-20 сукунди и после се оправя. Това го прави при 50% от случаите. Сменил съм 2 вида свещи, всички бобини, ламбда сондите преди катализаторите, изкормени катализатори, почистени дроселова клапа и стъпково моторче, прегледани всички вакуумни маркучи, маркучи филтър картерни газове, добавки и още др. неща. Пръскал съм около вакуум маркучите и смукателния колектор със спрей да не би да смуче въздух, но няма проблем. Разменях бобини и свещи и грешките си остават в същите цилиндри, понякога и само в 6. При всяка от тези интервенции имаше подобрение но проблеми си остана. Като се стопли мисля да сваля смукателния колектор и всичко около него и отново да проверя всичко. :dunno:
Пробвал съм когато претриса двигателя при мисфайерите, като изчистя грешките на двигателя моментално претрисането се оправя и става чук!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: Проблем с цилиндри

Мнение от philip_vd » 10 Яну 2023, 22:26

Миналата седмица смених клапана на картерните газове(беше скъсал мембраната) заедно с всички маркучи към него и гуменото уплътнение на пръчката за маслото към картера(също скъсано) и двигателя заспа и не дава грешки. :yes: Както пишат колегите по форумите в повечето случай тези мисфайери се дължат на паразитен въздух, който се засмуква след дебитомера и трябва да се прегледат всички клапани маркучи и уплътнения там. :bchug:

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook