Intake Air Temperature sensor - low input

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.08.2022
Пол: Мъж

Intake Air Temperature sensor - low input

Мнение от BorislavD » 21 Дек 2022, 21:43

Здравейте колеги, имам проблем с въпросния сензор (за входящия въздух) и понеже не намирам тема за 530 хи, реших да напиша нова (извинявам се ако има, но съм я пропуснал). Проблемът е следния, при първи старт на двигателя, пали трудно(смених акумулатора, има леко подобрение), след като запали колата се получава притреперване на оборотите за извесно време,разхода на гориво се покачи до 12,5. Влизам на живи данни и пускам да наблюдавам въпросния сензор, заедно със дебита(понеже са закачени на един и същи корпус и двата сензора) и какво да видя-датчика за температура работи добре и в един момент за стотни от секундата пада на - 32 градуса при околна температура 12....и след това се нормализира. Смених целия дебитомер, но проблема остана. Понякога когато колата е запалена (и само тогава) записва и грешка на МАП сензора и за капак на всичко написано по-горе, колата мисля че пуши доста. Ще съм благодарен на няколко мнения на къде да се насоча - в повечето случаи аз съм си механик и диагностицик (с Делфи аутоком) но при нужда отивам на майстор :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Intake Air Temperature sensor - low input

Мнение от zvetiko » 22 Дек 2022, 16:43

Колега, може би трябва да провериш буксата и проводниците от нея до модула на двигателя. Ако се отчитат с 40 градуса по-ниска температура от реалната е нормално да пуши заради богата горивна смес

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Intake Air Temperature sensor - low input

Мнение от Jordana » 22 Дек 2022, 17:20

Вероятно има някакъв проблем със напрежението . Или 5 волтовите линии или 12 нямам представа как точно е изпълнено захранването на тоя дебитомер . Вероятни причини лош контакт по буксите прекъснати проводници липсваща маса окиси повишено напрежение на алтернатора и т.н .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.08.2022
Пол: Мъж

Re: Intake Air Temperature sensor - low input

Мнение от BorislavD » 22 Дек 2022, 17:46

Супер, буксата ще я проверя, по чистя и пръсна с контактен спрей, но назад по кабела как да видя дали има лоша връзка, не зная къде се намиревхода към компютъра, виждам само да влиза кабел под смукателния колектор...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Intake Air Temperature sensor - low input

Мнение от awful » 22 Дек 2022, 20:57

Виж може да ти прави проблем и сенсора за температура на антифириза смени го и него.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 16.06.2019
Пол: Мъж

Re: Intake Air Temperature sensor - low input

Мнение от Иван Динев » 23 Дек 2022, 7:14

Здравей. Провери буксата на компютъра за окиси.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 24.08.2022
Пол: Мъж

Re: Intake Air Temperature sensor - low input

Мнение от BorislavD » 24 Дек 2022, 13:57

Здравейте, днес при външна температура +10 не ми излезна нито веднъж проблем със сензора, и колата пали без да играят оборотите, да подчертая не съм я пипал все още....

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook