Carplay + CIC

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 7.09.2008

Carplay + CIC

Мнение от izoholz » 12 Дек 2022, 1:10

Здравейте колеги,

Колата ми има CIC навигация + Mulf 2 High. Конкретно ме интересува някой слагал ли е Carplay модул (Apple/Android Auto) и да сподели впечатление? Стабилно ли работи?

Оригиналният CIC дисплей не искам да го сменям с разни китайци (в смисъл андроид дисплей да слагам). Привърженик съм на ОЕМ и като цяло Apple Carplay модула ми е единствения компромис за ъпгрейд.

Къде е най-удачното място за монтиране на самия модул или поне къде е монтиран във вашите коли?

Благодаря предварително на всеки отзовал се!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.12.2021
Пол: Мъж

Re: Carplay + CIC

Мнение от vhristov1 » 15 Дек 2022, 22:54

Здравей колега, погледни този клип https://www.youtube.com/watch?v=It8sv5Fa6a4 би трябвало да отговори на всичките ти въпроси.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Carplay + CIC

Мнение от vld » 16 Дек 2022, 10:43

izoholz написа:Здравейте колеги,

Колата ми има CIC навигация + Mulf 2 High. Конкретно ме интересува някой слагал ли е Carplay модул (Apple/Android Auto) и да сподели впечатление? Стабилно ли работи?

Оригиналният CIC дисплей не искам да го сменям с разни китайци (в смисъл андроид дисплей да слагам). Привърженик съм на ОЕМ и като цяло Apple Carplay модула ми е единствения компромис за ъпгрейд.

Къде е най-удачното място за монтиране на самия модул или поне къде е монтиран във вашите коли?

Благодаря предварително на всеки отзовал се!


Накратко единствения недостатък остава това, че се влошава звука на стримваната музика поради това, че аудио потока от MMI интерфейса влиза в AUX на CIC.
MMI се монтира зад CIC модула.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 7.09.2008

Re: Carplay + CIC

Мнение от izoholz » 02 Яну 2023, 23:50

Благодаря за отговорите! Със сигурност са добри насоки.

По отношение на звука през AUX мисля, че няма алтернатива за Carplay. Честно казано, до сега използвам един блутут трансмитер на BASEUS (включен в аукса в подлакътника) и дали заради Logic7 системата....звука е учудващо приличен макар през аукса. Предполагам, че тук и чипа на трансмитера има роля за доброто качество.

Колеги, изобщо има ли някакъв вариант да се стриймва само Youtube видео чрез някакво устройство (което примерно се включва само към USB или AUX) различно от Carplay? Предполагам пак ще бъде устройство с андроид система, но основно за видео да може да се ползва и да не изисква такъв тип монтаж вътре в таблото.

Като цяло ми трябва стриймване на видео от Youtube, а не толкова останалите опции на Carplay. Доколкото разбрах Carplay няма самостоятелно приложение за видео (apps) и само чрез Screen Mirroring може да се пуска видео. Някои дори казват, че се забавя зареждането на видео, но предполагам, че тук вече има значение бързината на връзката.

Тук изобщо не става дума да се търси по-евтина алтернатива на Carplay, а по-лесна такава за инсталиране, която върши работа да показва само видео от телефона (дори да е само на принципа на screen mirroring) !?

Сега някой може да каже, ами слагай си един китайски андроид дисплей и ще има всичко. Този вариант е ясен, но ми се иска да не махам оригиналния CIC дисплей. Затова се насочих изначално към Carplay, но не знам ще върши ли добре работа за Youtube видео.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook