Комфортен / Comfort салон в E60 Pre-LCI

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.01.2022
Пол: Мъж
Кара: E60 535d Face 286hp

Комфортен / Comfort салон в E60 Pre-LCI

Мнение от bekkerzftw » 18 Ное 2022, 12:55

Здравейте колеги!

Намерих си салонче от Pre-LCI кафява кожа комфорт с всички ел. функции и подгрев.

Сложих предните две седалки като започнах от пасажерската.

Добавих 3те кабела които трябва да се добавят, преместих захранването в главната букса, не ми трябва CAN L, CAN H и маса, понеже моя стария салон е полу-ел. и те са си вързани. Следователно остават само +, - и K-Bus кабела които да управляват модула който движи седалката (S80 мисля, че беше).

Вързах плюса и минуса, прекарах K-Bus кабел до управлението на подгрева на седалките / PDC / DSC модула на пин 3. Вързах и всичко си проработи, движих си седалката и т.н. Реших да запаля една цигара и да започвам да сглобявам пластмаси, наведох се да опитам пак за последно седалката и до там, няма мърдане край. Без да пипам кабели, букси и т.н. просто отказа да работи, седалката я движа през INPA, подгрева работи перфектно, грешки няма, но регулирането от страничния модул (S80) не сработва. Мъчих какво ли не, мърдах кабели и т.н., ток има да те убие и реално до там. Сложих шофьорската вчера и същата работа, връзването е същото, пуснах плюс и минус, прекарах K-Bus кабела, всичко е вързано и седалката не помръдва. Отново подгрева работи, управлявам я през INPA, грешки няма (модулите си се четат без проблеми).

Въпроса ми е, къде да търся проблема, някакви идеи, да проверя нещо, да променя нещо и т.н. Забърках се яко с тия седалки и нищо не ми излиза в главата. Колата е 2003 година, седалките са от кола 2005 година.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Комфортен / Comfort салон в E60 Pre-LCI

Мнение от Exclusive89 » 20 Ное 2022, 12:22

viewtopic.php?f=116&t=329311&start=45
И все пак, ако не успееш да се оправиш със седалките, може да кажеш от къде си и да те насочим към правилните хора.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.01.2022
Пол: Мъж
Кара: E60 535d Face 286hp

Re: Комфортен / Comfort салон в E60 Pre-LCI

Мнение от bekkerzftw » 21 Ное 2022, 9:10

Аз точно от тази тема гледах и по нея връзвах кабели и т.н., но до момента без успех...

Иначе съм от Враца, ако има някой човек тук който знаете да може да бутне едно рамо...

Според мен е K-Bus сигнала, тъй като той идва от едно място за двете седалки, а бушоните са здрави, регулирам ги от INPA, но просто бутоните не работят, ток взимам от две различни места за лява и дясна седалка, само К сигнала идва от едно място и за двете...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 29.01.2008
Кара: е60 530i N52

Re: Комфортен / Comfort салон в E60 Pre-LCI

Мнение от lupu » 25 Ное 2022, 12:39

bekkerzftw написа:Аз точно от тази тема гледах и по нея връзвах кабели и т.н., но до момента без успех...

Иначе съм от Враца, ако има някой човек тук който знаете да може да бутне едно рамо...

Според мен е K-Bus сигнала, тъй като той идва от едно място за двете седалки, а бушоните са здрави, регулирам ги от INPA, но просто бутоните не работят, ток взимам от две различни места за лява и дясна седалка, само К сигнала идва от едно място и за двете...


На пасажерската беше с един минус повече виж да не си прекарал и на шофьорската повече кабели отколкото трябва. Също може да уточниш дали салона не е от англичанка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.01.2022
Пол: Мъж
Кара: E60 535d Face 286hp

Re: Комфортен / Comfort салон в E60 Pre-LCI

Мнение от bekkerzftw » 25 Ное 2022, 13:36

Салона съм го взел от ударена кола с ляв волан.

Въпроса е, че допълнителния минус на пасажерската е сложен, на шофьорската не е. Пасажерската тръгна за 20-30 минути, и просто спря, от нищото, както работеше така се предаде.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook