Engine swap

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Engine swap

Мнение от Steven13 » 09 Окт 2022, 0:20

Здравейте колеги, имам запитване относно смяна на двигател на е60 преди фейса. Въпроса е новия двигател освен инсталация и компютър, относно запалване и разпознаване на ключа само КАС модула ли отговаря и трябва да бъде синхронизиран с компютъра на двигателя или и той трябва да се сменя, също така има ли нещо по различно при слагаме на двигател от фейсово е60 в пре фейсово купе. Става въпрос за дизелов двигател. Благодаря Ви предварително!


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.12.2016

Re: Engine swap

Мнение от wdas » 09 Окт 2022, 8:17

Не искам да те подвеждам, но по това което знам от обща информация е, че за да запали двигателя в друга кола ти трябва педала на газта, кас модула и ключа, като ако са взети от една кола, няма нужда от програмиране. Но пак казвам, не съм го правил, така знам от познат.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 14.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E36 320i
Мечтае да кара: E36 m3 biturbo

Re: Engine swap

Мнение от Steven13 » 09 Окт 2022, 9:35

И аз съм чувал за това, но в случая става въпрос за смяна с идентичен двигател, идеята е за суап от m57d25tu към m57d30tu2(май така се водеше фейсовия 535д) от един познах бмв механик разбрах че е въпрос само на включване на буксите на Мотора и кодиране, но не беше от най приказливите та затова искам да получа информация и от друг който е правил подобна конверсия


Sent from my iPhone using Tapatalk

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook