ДИСА клапа

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 6.07.2005
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW Е60 530, М54В30

ДИСА клапа

Мнение от pagu1 » 14 Сеп 2022, 14:18

Здравейте колеги,
От няколко месеца съм с е60, м54б30, преди това бях с е39, пак бензин. Онзи ден, като запалих колата чух някакво чукане откъм двигателя, така ми се стори, но тъй като в момента отварях и вратата на гаража, помислих, че шума може и да идва от нея, защото след 7-8 секунди спря. Тази сутрин същата работа. Но като почна да се чува чукането, набързо отворих капака и установих, че е откъм дисата. Докато се чудех какво да правя отново утихна. Отидох на работа и на обедната почивка свалих дисата. При изваждането, понеже се опъваше и малко по-силно подръпнах, като я извадих, оста и едно малко парченце пластмаса изпаднаха долу на кората. Слава Богу, че не се беше счупила вътре, мисля, че нищо не остана в колектора. Свалих пластмасовата лопатка и тъй като нямаше какво да направя го затворих по обратния ред. Та питането ми е следното: Не ми се купува нова диса, втора употреба също нямам желание да търся. Гледам, че продават ремонтни китове за диса клапи, намерих и за този мотор, цена около 40-50 лева, но искам да видя, дали някой от вас не е правил същата гимнастика и евентуално някакъв съвет ако дадете, ще бъде от полза.
Поздрави на всички!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: ДИСА клапа

Мнение от empar » 14 Сеп 2022, 14:56

В Е46 раздела има тема за ДИСА клапите при М54, ремонт, рециклиране и т.н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 6.07.2005
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW Е60 530, М54В30

Re: ДИСА клапа

Мнение от pagu1 » 14 Сеп 2022, 15:57

Благодаря колега, чел съм темата. При мен вакума е здрав, проблема е в лопатката и оста. Видях, че колегите са си поръчвали ремонтен кит от ибей, а гледам, че и в България продават такива и питането ми е по-скоро към хората, купували си го от България. Качество, модел, колко време издържа, нещо такова...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: ДИСА клапа

Мнение от turbonetic » 14 Сеп 2022, 17:55

Купи си нова към 300лв бяха по-спомен..Да те изкара 4-5г :mhihi: после пак нова и така :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: ДИСА клапа

Мнение от philip_vd » 14 Сеп 2022, 19:58

disa-klapan-vhodyasth-kolektor-bmw-e46-e39-e60-e61_LI.jpg


Като се извади диса клапата лесно може да се разбере, че чукането е от луфта във втулката на вътрешната част на рамката в която се застопорява клапата със метален щифт с диаметър 4 мм и дължина 25 мм. От външната страна където е вакумната мембрана частите са пластмасови и там няма какво да чука. В моята клапа нямаше нищо друго разбито в механизъма. Оправих я като разпробих втулката на рамката и отвора в лопатката на 5 мм и замених стария щифт с тъкъв с диаметър съответно 5 мм.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 6.07.2005
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW Е60 530, М54В30

Re: ДИСА клапа

Мнение от pagu1 » 21 Сеп 2022, 10:05

Малко да повдигна темата...
Поръчах си от тук, OLX, ремонтен комплект за диса клапата. Имаше ос, лопатка, две шайби, накаква грес. Поставянето на лопатката и фиксирането ми отне около 10 минути. След това го поставих го на колата и всичко заспа. Засега работи, докога не се знае.
Съвет към колегите с този мотор. Проверете си ги тези диси, защото ако бях покарал още малко, оста и лопатката щяха да да изпаднат вътре. След това Божа работа.... Проверката не отнема много време - свалянето и поставянето около 5 минути. Ако някой има някакво питане, ще се радвам да съм полезен.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook