ICOM Next A от Aliexpress

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: Varna-Balchik
Кара: Е60 530i 04, G30 540i

ICOM Next A от Aliexpress

Мнение от hrpopov217 » 12 Сеп 2022, 20:48

Тъй като официалните представителства от половин година нямат доставки на ICOM Next A и не се знае кога и дали изобщо ще има доставки на ICOM Next A за свободно продаване, пускам темата за да кажете мнения за вариантите на ICOM Next A които се продават в Aliexpress. Някой купувал ли си е? Надеждни ли са? и т.н. Например като линка долу


https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... JTRgkEoSDg


П.С. Предлагам да се спестят коментари, че кабел K+D CAN върши същата работа и т.н.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: ICOM Next A от Aliexpress

Мнение от Kroki » 13 Сеп 2022, 8:43

Дай номер, мога да пробвам да ти хелпна за оригинална. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: ICOM Next A от Aliexpress

Мнение от zvetiko » 13 Сеп 2022, 9:55

Леле, това BGN 51.91 закачка ли е или...Да не се окаже, че толкова струва съвета как да си инсталираш софтуера, след като го закупиш от тях, хардуера отделно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: ICOM Next A от Aliexpress

Мнение от ivanski_2 » 13 Сеп 2022, 10:06

zvetiko написа:Леле, това BGN 51.91 закачка ли е или...Да не се окаже, че толкова струва съвета как да си инсталираш софтуера, след като го закупиш от тях, хардуера отделно.


Не няма никаква закачка, ясно точно и със снимка дори е показано какво получаваш за 51.91, ако все пак след толкова описания не си разбрал, нека ти помогна- само кабел.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: ICOM Next A от Aliexpress

Мнение от Guberkov » 21 Сеп 2022, 9:45

Темата за оригинала и ментетата е много дълга.

От ментетата има амнайси-хардуерни ревизии от най ефтинджосите до малко по-скъпите , които поне се доближават до оригинала.

Да не говорим колко много китайски фабрики ги клонват и още колко търговци в алито ги продават , много трябва да се внимава коя хардуерна ревизия се купува,на какви пари и от кой търговец.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: ICOM Next A от Aliexpress

Мнение от vld » 06 Окт 2022, 7:09

hrpopov217 написа:Тъй като официалните представителства от половин година нямат доставки на ICOM Next A и не се знае кога и дали изобщо ще има доставки на ICOM Next A за свободно продаване, пускам темата за да кажете мнения за вариантите на ICOM Next A които се продават в Aliexpress. Някой купувал ли си е? Надеждни ли са? и т.н. Например като линка долу


https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... JTRgkEoSDg


П.С. Предлагам да се спестят коментари, че кабел K+D CAN върши същата работа и т.н.

Клонинг на NEXT няма, това което се продава е А2 в кутия приличаща на NEXT.
Ако е добра изработката няма проблем да се ползва, имах такъв и го ползвах няколко години, преди да го продам на колега който още си го ползва.
Недостатък, малко по бавен е за по новите коли F и G сериите, за Е сериите няма разлика в утотребата и функционалността.
Преди да поръчаш накарай китаеца да ти прати реална снимка на хардуера, има няколко разновидности и един скриншот от сервизната страница за конфигурацията, за да можеш да видиш дали всичко е ОК.
На някои клонинги има грешки в елементите по платката и не си виждат цялата РАМ, което ги прави бавни и причинява грешки при програмиране на модули...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: ICOM Next A от Aliexpress

Мнение от Airdust » 16 Дек 2022, 11:59

Да се включа и аз в темата. Имам оригинален ICOM, но се нуждае от ъпдейт на Firmware-а... Може ли някой да даде жокер от къде да изтегля това животно... Рових в нета, но всичките, които съм намерил , пише ,че не са съвместими със сондата.
Също не мога да разбера ,точно коя версия на ICOM е и дали има WIFI?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: ICOM Next A от Aliexpress

Мнение от vld » 20 Дек 2022, 15:28

Airdust написа:Да се включа и аз в темата. Имам оригинален ICOM, но се нуждае от ъпдейт на Firmware-а... Може ли някой да даде жокер от къде да изтегля това животно... Рових в нета, но всичките, които съм намерил , пише ,че не са съвместими със сондата.
Също не мога да разбера ,точно коя версия на ICOM е и дали има WIFI?

Пиши какъв ти е точно ICOM-a, може да дадеш снимки от уеб интерфейса и ще ти пратя последния фирмуер.
Ако е оригинален NEXT там няма без Wifi, ако е А2 може и да няма....
Ако не можеш да се оправиш мога да ти го направя дистанционно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 555
Регистриран на: 15.06.2008
Местоположение: Varna-Balchik
Кара: Е60 530i 04, G30 540i

Re: ICOM Next A от Aliexpress

Мнение от hrpopov217 » 12 Яну 2023, 11:02

Не е много за темата, но дали ENET кабела, работи с G-series?

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: ICOM Next A от Aliexpress

Мнение от Kroki » 12 Яну 2023, 11:19

да
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook