Придърпване в ниските обороти

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 25.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 M54B30
Мечтае да кара: BMW X6 M Power

Придърпване в ниските обороти

Мнение от idle_hands » 29 Авг 2022, 18:43

Колеги, от известно време се боря с един много гаден проблем и няма оправяне. В движение, като закрепа колата примерно на втора и задържа на някакви обороти под 2000 и започва да сеца колата и като почна да ускорявам плавно- сеца. Смених свещи, смених бобини, филтър картерна вентилация, дроселова клапа, почистих ваносните соленоиди(слагах и нови за тест и пак така) почистени са и двата филтъра на ваносите, дебитомера е почистен, отварях капака на клапаните за смяна на верига и всичко изглежда и там добре! Става въпрос за N52b25 177к.с. ръчни скорости. На диагностика няма грешки и всичко изглежа уж добре, до колкото казват на живите данни.При първото палене винаги падат оборотите за секунда, а после се виждат как леко потрепват.
Някой да е имал подобен проблем и да го е разрешил?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Придърпване в ниските обороти

Мнение от madafaka_donkele » 29 Авг 2022, 19:10

Калпаво гориво. Зареди 100 октана шел v power за пробата и виж дали ще има разлика.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Придърпване в ниските обороти

Мнение от ivoaudi » 29 Авг 2022, 21:39

Колегата да стопли хубаво мотора и да види какъв дебит отчита дебитомера и си мисля, че бързо ще се ориентира сам.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 25.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 M54B30
Мечтае да кара: BMW X6 M Power

Re: Придърпване в ниските обороти

Мнение от idle_hands » 29 Авг 2022, 22:00

madafaka_donkele написа:Калпаво гориво. Зареди 100 октана шел v power за пробата и виж дали ще има разлика.

Само със 100 октаново гориво на Шел я карам. Интересното е, че като я настъпя малко повече и тогава проблеми няма и набира нормално.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Придърпване в ниските обороти

Мнение от zvetiko » 30 Авг 2022, 13:41

След толкова много смени, предполагам просто така, някой трудно може да определи за какво става въпрос. Свещите какви са, бобините дали са за двигателя, клапана за картерни газове оригинален ли е, сменени ли са тръбите към него, нови ли са гарнитурите на всмукателния колектор, затегнати ли са правилно, защо е сменена дроселовата клапа. Колегата ти дава идея за дебитомера, добре е да провериш дали не смуче паразитен въздух на празен ход, как работят цилиндрите на празен ход.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 25.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 M54B30
Мечтае да кара: BMW X6 M Power

Re: Придърпване в ниските обороти

Мнение от idle_hands » 05 Сеп 2022, 13:42

zvetiko написа:След толкова много смени, предполагам просто така, някой трудно може да определи за какво става въпрос. Свещите какви са, бобините дали са за двигателя, клапана за картерни газове оригинален ли е, сменени ли са тръбите към него, нови ли са гарнитурите на всмукателния колектор, затегнати ли са правилно, защо е сменена дроселовата клапа. Колегата ти дава идея за дебитомера, добре е да провериш дали не смуче паразитен въздух на празен ход, как работят цилиндрите на празен ход.



Смените не са просто така. От доста време ми е проблема с оборотите и се опитвам да го отстраня и също така има едно като стържене от към мотора, някои от смените са, за да го оправя. Свещите са NGK иридиеви, бобините са на БОШ за мотора, филтър картерната е оригинален и са сменени тръбите към него! За гарнитурите на всмукателя не мога да кажа, дали са ги сменили, а дроселовата клапа я смених, заради това, което ми прави сутрин, като запаля. Дебитомера ще го видя на дисагностика, за сега съм го откачил и карам без него да видя и значително по-добре се държи колата, даже върви доста прилично без него. Паразитен въздух няма, свалял съм гофрето и съм го прегледал цялото.

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 16.06.2019
Пол: Мъж

Re: Придърпване в ниските обороти

Мнение от Иван Динев » 05 Сеп 2022, 18:48

Здравей. Статичната центровка на мотора гледана ли е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Придърпване в ниските обороти

Мнение от madafaka_donkele » 05 Сеп 2022, 19:36

Тоя мотор, ако има ДИСА клапа можеш да провериш и нея. Моята беше заминала, не знам как се прецаква, но след смяната все едно беше друга кола.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 25.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 M54B30
Мечтае да кара: BMW X6 M Power

Re: Придърпване в ниските обороти

Мнение от idle_hands » 10 Сеп 2022, 10:25

Иван Динев написа:Здравей. Статичната центровка на мотора гледана ли е.

Ще видя да попитам майстора, който сменява веригата, не ми е споменавал нищо, а го помолих да прегледа всичко, дали е наред!

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook