DIY: Управление на климатроник Ретрофит

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

DIY: Управление на климатроник Ретрофит

Мнение от Tsureto » 06 Юли 2022, 9:38

Здравейте колеги. Пускам темата, за да помогна на тези от вас, които искат да минат от префейслифт управление на климатроник към lci фейсово такова.
Тук не става дума за ретрофит от климатик към климатроник, ами само за климатроник от старото префейс управление, към новото фейс управление.
Знам, че може би е дъвкано сто пъти, но аз лично се лутах тук по темите и не ми бяха много полезни и след два дни ровене по чуждестранни форуми, намерих инфото и се оправих. Та успех!

Стъпка 1.

Сваляте лайсните и демонтирате старото управление.

Изображение

Стъпка 2.

Отзад имате три букси. На вас ще ви трябва синята букса и захранващата, където е двойна с два кабела.
Взимате и разглабяте синята букса, има едно палче където я държи. След това бройте на нея и намирате PIN 21.
Би трябвало да е синьо-кафяв кабел. Измервате към 4 пръста от него, за да ви е удобно и режете на две този кабел.
Намирате два кабела, горе долу 20-тина сантиметра дълги.
Единия кабел го снаждате към остатъка от срязания кабел от към буксата. Това ще ви е плюса.
Другия кабел снаждате с другата срязана част от кабела на пин 21, този от към кабелите. Това ще ви е минуса.
Изображение
До тук, нещата от към синята букса са вързани. Сега да вържем другите два края на двата кабела.

Стъпка 3.

Взимате захранващата букса, с двата кабела. Зелено-червения кабел ви е плюса. Кафявия е минуса. Заголвате и двата кабела.
Взимате плюсовия кабел, който сте снадили от към синята букса, заголвате плюсовия кабел на двойната букса и го връзвате там.
След това взимате минусовия кабел от синята букса и по същия начин заголвате кафявия кабел (минуса) и го връзвате там.

Това общо взето е окабеляването. Изолирате след като се убедите че управлението пали и сте готови.
Изображение

Стъпка 4. Кодиране.

Отваряте NCS Expert. Отваряте си профила за кодиран.
Четете колата и зареждате IHKA модул. След това избирате SG_CODIEREN. Натискате Execute job и чакате.
След като кодирането е завършено, връщате ключа вадите го. После вкарвате, палите и всичко трябва да работи.
Надявам се да съм бил полезен.
Поздрави.

Изображение
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.01.2022
Пол: Мъж
Кара: E60 535d Face 286hp

Re: DIY: Управление на климатроник Ретрофит

Мнение от bekkerzftw » 30 Дек 2022, 13:15

Туко що пуснах тема, обаче не бях видял твоята, днес или утре ще опитам това което си написал колега, изключително много благодаря! Весело посрещане на новата година, живи и здрави да сте!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 24.01.2022
Пол: Мъж
Кара: E60 535d Face 286hp

Re: DIY: Управление на климатроник Ретрофит

Мнение от bekkerzftw » 30 Дек 2022, 20:30

Всичко пасна перфектно, адски много благодаря колега, от толкова теми които прочетох и тук и в чужди форуми, единствено твоето обяснение помогна! Жив и здрав :bowdown: :bowdown:

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook