Смяна от US към ECE честоти на радиото

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 23.09.2015
Пол: Мъж

Смяна от US към ECE честоти на радиото

Мнение от MMishev » 20 Май 2022, 14:39

Здравейте на всички. Имам следния казус и реших да се допитам до колегите във форума - някой може да се е сблъсквал с тази ситуация и да я е решил успешно. Колата е американска 535i 2008 година със CCC Professional, и естествено хваща само нечетните честоти. Разцъках с NCS Expert по различните модули да променя региона, но нищо не изглежда да работи. Честотите, които хваща са си все само нечетни, въпреки, че в CAPPL и CTUNE са сменени на ECE. Намерих също в един чуждестранен форум още полета, които казват, че трябва да се сменят (в CAPPL, CTUNE и CHOST), но пак не захапва четни честоти. Та, дали някой се е сблъсквал с този проблем и е успял да го реши успешно? Проблемът явно идва от факта, че 535i в е60 шаси не се е предлагал в Европа. Последно си мислех, вместо ЕСЕ, да опитам с регион Oceania - мисля, че честотите там са в същия диапазон, и имам спомен, че в по-старите модели (e39, e53) са взаимозаменяеми. Благодаря предварително за помощта.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Смяна от US към ECE честоти на радиото

Мнение от oci » 20 Май 2022, 15:01

MMishev написа:Здравейте на всички. Имам следния казус и реших да се допитам до колегите във форума - някой може да се е сблъсквал с тази ситуация и да я е решил успешно. Колата е американска 535i 2008 година със CCC Professional, и естествено хваща само нечетните честоти. Разцъках с NCS Expert по различните модули да променя региона, но нищо не изглежда да работи. Честотите, които хваща са си все само нечетни, въпреки, че в CAPPL и CTUNE са сменени на ECE. Намерих също в един чуждестранен форум още полета, които казват, че трябва да се сменят (в CAPPL, CTUNE и CHOST), но пак не захапва четни честоти. Та, дали някой се е сблъсквал с този проблем и е успял да го реши успешно? Проблемът явно идва от факта, че 535i в е60 шаси не се е предлагал в Европа. Последно си мислех, вместо ЕСЕ, да опитам с регион Oceania - мисля, че честотите там са в същия диапазон, и имам спомен, че в по-старите модели (e39, e53) са взаимозаменяеми. Благодаря предварително за помощта.



Няма такова нещо.
Сменя се региона само с кодиране.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 16.02.2011
Местоположение: Козлодуй
Пол: Мъж
Кара: 530 D

Re: Смяна от US към ECE честоти на радиото

Мнение от ghostbobi » 20 Май 2022, 21:07

Колега, аз имам това като инфо:
Радио честоти
Модул:CAPPL
LAENDERVARIANTE_TUNER
ece
Мoдул:CTUNE
LAENDERVARIANTE_TUNER_ant
ece
При мен е MASK модул и е малко по различно, но стана без проблем и сега си имам станции.
Обърни внимание дали кодираш с правилния профил, защото ако не е, ти си кодираш, то ти казва всичко е кодирано, а то не е кодирано.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 23.09.2015
Пол: Мъж

Re: Смяна от US към ECE честоти на радиото

Мнение от MMishev » 21 Май 2022, 13:38

ghostbobi написа:Колега, аз имам това като инфо:
Радио честоти
Модул:CAPPL
LAENDERVARIANTE_TUNER
ece
Мoдул:CTUNE
LAENDERVARIANTE_TUNER_ant
ece
При мен е MASK модул и е малко по различно, но стана без проблем и сега си имам станции.
Обърни внимание дали кодираш с правилния профил, защото ако не е, ти си кодираш, то ти казва всичко е кодирано, а то не е кодирано.


Здрасти, мерси за отговора. Профилът мисля е ок, защото например кодирах М-view на Head-up дисплея, и промяната си тръгна. Което ме навежда на мисълта, че не е това проблемът. Също след като сменя региона, откача всичко и пак го закача, при прочитане, стойностите са си на ЕСЕ.

Иначе тези 2 стойности са първите, които смених, според няколко видеа в Ютюб. Нямаше промяна, и намерих в един чужд форум следната информация. Смених и нея, и пак показва само нечетните. Та се чудя, дали няма и някои други полета в други модули, които трябва да се сменят за да тръгнат.

-CHOST-
LAENDERVARIANTE_GT
ece
AMBANDS_HST
aktiv

CTUNE
-------------------------------
RDS_AF_FUNKTION_CCC
rds_ein_af_automatisch
LAENDERVARIANTE_TUNER_ANT
ece
TP_FUNKTION_ANT
tp
REGIONALISIERUNG
reg_ein

CAPPL
-------------------------------
LAENDERVARIANTE_TUNER
ece
TP_FUNKTION
tp
TP
aktiv
TMC
aktiv
AMBANDS
aktiv
RDS_AF_FUNKTION_CCC
rds_ein_af_automatisch
CA_TMC
aktiv
TMC_REGIONAL_C
nicht_aktiv

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook