2A82 Intake Vanos Code BMW e60 N53

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 13.11.2016
Пол: Мъж

2A82 Intake Vanos Code BMW e60 N53

Мнение от kuKy » 13 Мар 2022, 20:59

Здравейте,

Имам един малко интересен проблем колата е BMW 523i LCI N53B25A двигател на 160 000 км.
Проблема се появява когато колата се кара градско и загрее хубаво и достигне до оптимална работна температура на маслото. При ускорение между 1ва и 2ра или 2ра и 3та особено ако има наклон и е нужно повечко изпераване за мощност колата влиза в авариен режим и изплюва грешка 2A82 Intake Vanos Code. Преровил съм всички възможни теми и решения и съм предприел следните стъпки досега.
- сменени са и 2та соленоида с чисто нови (не са оригинални но са хубава марка) сменял съм ги между всмукателен и изпускателен дори новите за тест.
- капачката на масления филтър беше със счупена клетка и я смених с нова.
- изчистени са филтрите на ванос системата и на всмукателния и на изпускателния.
- смених маслото с една идея по-гъсто от 5/30 на 5/40, но не помогна.

Мисля, че този двигател не попада под проблема с Camshaft Ledge-а, който мисля се отнася повече до N52 двигателите. (моля да ме поправи някой по-запознат ако греша). Проблема го има само градско когато се кара извънградско няма проблем дори на доста дълги разтояния. Дилемата ми е дали не е тръгнала маслената помпа и да не прави достатъчно налягане за да работи ванос системата, но пък би трябвало да има грешки за ниско налягане на маслото и на тези км дори с дългата смяна на масло в Германия ми е трудно да го повярвам.
Дебатирам смяна на Всмукателното Ванос колело (Дефазатора), но ми се иска да попитам някой дали е срещал този проблем и как е бил оправен.

Благодаря на всички отзовали се.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: 2A82 Intake Vanos Code BMW e60 N53

Мнение от ivoaudi » 14 Мар 2022, 0:11

Това налягане на маслото дали е ниско няма как никой от форума да ти каже дали е ниско :idea: Просто го измери. Иначе то може да ти провокира точно този проблем, да. Ако имаш лоша дюза може да ти разрежда маслото, от там и ниско налягане в маслената магистрала, провери ги. Изобщо, ако искаш помощ, тук действително има хора, които с радост биха ти помогнали, но първо трябва да свършиш твоята част от нещата.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook