Проблем с ключ Е61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 21.09.2008
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46 320d 150к.с. M47N
BMW E61 530xi 272к.с. N53 LCI

Проблем с ключ Е61

Мнение от sannikolaus » 13 Ное 2021, 22:20

Здравейте. Колата е Е61 LCI, със старт/стоп бутон. От известно време се принудих да отключвам и заключвам през ключалката на шофьорската врата, защото ключът прави стрнни мизерии. Въобще не заключва. Като натисна бутонът за заключване (емблемката) - отключва колата и сваля прозорците, все едно съм задържал бутона за отключване. Другите два копчета, въобще не функционират. Чудя се къде да търся проблеа. В антенния модул, в ключа или в някъде другаде? Купил съм колата само с един ключ и няма как да пробвам с друг.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Проблем с ключ Е61

Мнение от NiksGS » 14 Ное 2021, 11:06

Можеш ли да го разглобиш и да стигнеш до платката? Ако е така - разглоби и почисти добре контактните повърхности и гумената клавиатура. Ако не можеш да го разглобиш - пробвай при ключар да ти смени само кутийката с бутоните.
Ultimate Riding Machine

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 21.09.2008
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46 320d 150к.с. M47N
BMW E61 530xi 272к.с. N53 LCI

Re: Проблем с ключ Е61

Мнение от sannikolaus » 14 Ное 2021, 11:47

NiksGS написа:Можеш ли да го разглобиш и да стигнеш до платката? Ако е така - разглоби и почисти добре контактните повърхности и гумената клавиатура. Ако не можеш да го разглобиш - пробвай при ключар да ти смени само кутийката с бутоните.
Ако съм сигурен, че проблемът е в ключа, да го направя, но не ми се иска да режа оригиналния ключ и да слагам афтърмаркет кутия, имайки предвид, че моята е здрава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: Проблем с ключ Е61

Мнение от Gari » 14 Ное 2021, 15:37

Здравей колега. Занеси ключа на ключар, дето ги разбира тези неща. Да го провери как работи и какъв сигнал излъчва. Диагностика на колата, модул и т.н.
Успех


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не искам много, искам всичко!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем с ключ Е61

Мнение от xm_net » 14 Ное 2021, 17:56

sannikolaus написа:
NiksGS написа:Можеш ли да го разглобиш и да стигнеш до платката? Ако е така - разглоби и почисти добре контактните повърхности и гумената клавиатура. Ако не можеш да го разглобиш - пробвай при ключар да ти смени само кутийката с бутоните.
Ако съм сигурен, че проблемът е в ключа, да го направя, но не ми се иска да режа оригиналния ключ и да слагам афтърмаркет кутия, имайки предвид, че моята е здрава.

Рано или късно все ще се стигне дотам - батерията не е вечна и като й дойде времето (ако вече не е дошло) пак ще го срежеш ключа!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 21.09.2008
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E46 320d 150к.с. M47N
BMW E61 530xi 272к.с. N53 LCI

Re: Проблем с ключ Е61

Мнение от sannikolaus » 14 Ное 2021, 21:17

Gari написа:Здравей колега. Занеси ключа на ключар, дето ги разбира тези неща. Да го провери как работи и какъв сигнал излъчва. Диагностика на колата, модул и т.н.
Успех


Sent from my iPhone using Tapatalk

На диагностика не излизат никакви грешки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Проблем с ключ Е61

Мнение от xm_net » 14 Ное 2021, 23:32

sannikolaus написа:
Gari написа:Здравей колега. Занеси ключа на ключар, дето ги разбира тези неща. Да го провери как работи и какъв сигнал излъчва. Диагностика на колата, модул и т.н.
Успех

Sent from my iPhone using Tapatalk

На диагностика не излизат никакви грешки.

Какви грешки очакваш да излязат? Модулът реагира на сигнала, такъв какъвто го получава, за него е без значение, дали натискаш бутона за заключване или този за отключване. Най-лесно е да се отвори ключът и да се провери какво се случва по платката, както вече са те посъветвали. После тръгвай в друга посока, защото просто след това идва по-сложното и по-скъпото и ако проблемът не е в ключа, така или иначе няма да се разминеш с него!

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook