Играене на обороти и мириз на изгоряло масло сутрин.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 11.09.2020
Пол: Мъж

Играене на обороти и мириз на изгоряло масло сутрин.

Мнение от drumur » 05 Ное 2021, 20:34

Здравейте ,колеги, колата е е60 535д преди фейса проблемите са следните.
1. Колата мени оборотите съвсем лекичко, даже не се усеща промяна в работата на двигателя, но оборотомера играе съвсем леко без значение дали съм в движение или на място на паркинг или неутрал. Посъветваха ме да пробвам с добавка за почистване на дюзите - проблема си остана. На диагностика нищо не изписва всичко си е в норми уж.

2. сутрин или при първото запалване на колата мирише на изгоряло масло и вън и вътре в купето без да са отворени прозорци/врати. Най-интересното е че нивото на маслото не е мръднало, при загряла кола няма проблеми само при първо запалване след дълъг престой за няколко секунди мирише. Може да е съвпадение, но се случи след ползване на добавка за почистване на замърсени дюзи от която полза нямаше. Колата е с ДПФ и катализатор ако има значение и скоро не са правени ремонти по двигател(няма олято масло), също е измита отгоре и отдолу - течове не се виждат.

Според вас какви може да са причините за тези проблеми и от къде да започна(диагностиката я минах)?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 4.10.2021
Пол: Мъж
Кара: е61 n52b25a

Re: Играене на обороти и мириз на изгоряло масло сутрин.

Мнение от JKazakoff » 27 Яну 2022, 9:32

Нещо изясни ли се по тоя проблем, защото и моята барака прави същите трикове сутрин :lalala:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 20.01.2009

Re: Играене на обороти и мириз на изгоряло масло сутрин.

Мнение от grigorovdim » 06 Фев 2022, 15:56

ЗДРАВЕЙТЕ АЗ ИМАМ СЪЩИЯТ ПРОБЛЕМ С МИРИС НА ИЗГОРЕЛИ ГАЗОВЕ И УСТАНОВИХ ОТ КЪДЕ Е НОО ЩЕ НЕ СЪМ ГО ОТСТРАНИЛ.ИДВА ОТ СИВА ТРЪБА НАД ТУРБОТО ПРЕЗ КОЯТО МИНАВАТ ИЗГОРЕЛИ ГАЗОВЕ ВРЪЗКАТА Е ЯБЪЛКОВИДНА И ЯВНО СЕ Е ОХЛАБИЛА

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook