Разход на масло, Е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.10.2021
Пол: Мъж

Разход на масло, Е60

Мнение от Иво Ангелов » 28 Окт 2021, 11:51

Здравейте. Преди около 4 месеца закупих Е60, 3.0 дизел, автоматик, 2005г. Реших да сменя маслото и филтрите още тогава. Преди около 3 дни погледнах щеката на маслото и видях че е на минимума (няма течове под автомобила). В багажника имаше половин литър оставено масло от предишния собственик (Total Quartz 10W-40) и го долях. Проблебът е, че когато смених маслото не попитах майстора какво масло е сложил пък и той нищо не ми каза. Та въпросите ми са: дали е възможно да ми е сипал некачествено малсо и заради това колата да го гори ? ; Дали е възможно да е сложил добро масло обаче съм изминал 6 600км от смяната и това да е нормално колата да го изразходи ? ; Дали, ако сменя гумичките на клапаните, ще има подобрение ? Та се надявам проблемът да не е много сериозен и бих бил много благодарен, ако получа отговори и съвети.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Разход на масло, Е60

Мнение от Kurtov » 28 Окт 2021, 18:23

Виж да не губи много масло от турбото.
То и се не знае, дали майстора не я е оставил на минимум при смяната.
Слагал Longlife-01, ако нямаш ДПФ и Longlife-04 масло, ако имаш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Разход на масло, Е60

Мнение от Teogop » 28 Окт 2021, 22:47

Щом в багажника има масло, особено по-гъсто, значи харчи. Аз на F11-ката (N57D30) нямам масло в багажника, щото от смяна до смяна не се налага да доливам, ама на Е60ката (N52B25) винаги имам поне литър.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Разход на масло, Е60

Мнение от Е.Димитров » 29 Окт 2021, 7:28

Как така 10w40?
Такова масло въобще не е подходящо за тази кола.
За тази кола са масла 5w30 и 5w40 LL04
Веднага да смениш маслото с подходящо и да си запишеш някъде какво масло си сложил.
След това си го следи на поне 300-500 километра пробег за да видиш какво се случва.
Меренето на маслото на равно място да са минали поне час от последното палене.
Най-добре сутрин.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1673
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Разход на масло, Е60

Мнение от Biogame » 29 Окт 2021, 9:46

Иво Ангелов написа:Здравейте. Преди около 4 месеца закупих Е60, 3.0 дизел, автоматик, 2005г. Реших да сменя маслото и филтрите още тогава. Преди около 3 дни погледнах щеката на маслото и видях че е на минимума (няма течове под автомобила). В багажника имаше половин литър оставено масло от предишния собственик (Total Quartz 10W-40) и го долях. Проблебът е, че когато смених маслото не попитах майстора какво масло е сложил пък и той нищо не ми каза. Та въпросите ми са: дали е възможно да ми е сипал некачествено малсо и заради това колата да го гори ? ; Дали е възможно да е сложил добро масло обаче съм изминал 6 600км от смяната и това да е нормално колата да го изразходи ? ; Дали, ако сменя гумичките на клапаните, ще има подобрение ? Та се надявам проблемът да не е много сериозен и бих бил много благодарен, ако получа отговори и съвети.

Нямаш ли сервизен лист да видиш какво и колко е налял,как така няма да ти каже какво е сипал и колко?
Малко несериозно е,и това 10/40 изобщо не е за тази кола.
Първо огледай за течове,ако е необходимо свали кората под мотора и виж какво става отдолу.
После смени маслото с правилното,или попитай майстора какво масло ти е сложил.
:driving: :dunno: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Т-34
Мечтае да кара: F1 race car!
Детайли за колата: 1942; Length- 6.68 m; 76.2 mm (3.00 in) F-34 tank gun

Re: Разход на масло, Е60

Мнение от P1tbuL » 29 Окт 2021, 20:47

Разхода на масло при М57 а и като цяло зависи от много неща. Като цяло си подхарчват когато са на доста километри. Страдат и от високо налягане в картерната вентилация и от там пускат масло през турбото в интеркулера. За картерната вентилация се сменя клапана с новия вариант без филтърчето в него.
Ако колата харчи по литър масло между смените-ок! Все пак е турбо милионник. Ако харчи по литър на 1000км- имаш проблем. Най-често М57 харчи масло от картерната вентилация, счупено турбо, гумички на клапани и на последно място сегменти.
Това е класически комън рейл дизел. Когато си натискал или си карал по магистрала никога не го гасиш без да е поработил минута две на място,защото ще прегрее оста на турбото, ще се изкриви и масълцето отива в кулера :)
10w40 вероятно е минерално масло. Това се слага в стари атмосферни мотори. За М57 се слага 5w30 LL04 стандарт. Подходящо е за турбото и също така нивото на пепелност е подходящо за дпф-а.
Приятелски съвет:
Смени маслото веднага. Преди да правиш каквото и да е по тази кола потърси инфо в този форум.
Успех :)

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.10.2021
Пол: Мъж

Re: Разход на масло, Е60

Мнение от Иво Ангелов » 02 Ное 2021, 10:11

Biogame написа:
Иво Ангелов написа:Здравейте. Преди около 4 месеца закупих Е60, 3.0 дизел, автоматик, 2005г. Реших да сменя маслото и филтрите още тогава. Преди около 3 дни погледнах щеката на маслото и видях че е на минимума (няма течове под автомобила). В багажника имаше половин литър оставено масло от предишния собственик (Total Quartz 10W-40) и го долях. Проблебът е, че когато смених маслото не попитах майстора какво масло е сложил пък и той нищо не ми каза. Та въпросите ми са: дали е възможно да ми е сипал некачествено малсо и заради това колата да го гори ? ; Дали е възможно да е сложил добро масло обаче съм изминал 6 600км от смяната и това да е нормално колата да го изразходи ? ; Дали, ако сменя гумичките на клапаните, ще има подобрение ? Та се надявам проблемът да не е много сериозен и бих бил много благодарен, ако получа отговори и съвети.

Нямаш ли сервизен лист да видиш какво и колко е налял,как така няма да ти каже какво е сипал и колко?
Малко несериозно е,и това 10/40 изобщо не е за тази кола.
Първо огледай за течове,ако е необходимо свали кората под мотора и виж какво става отдолу.
После смени маслото с правилното,или попитай майстора какво масло ти е сложил.


Няма сервизен лист. Оставих колата и до вечерта ми се обади че е готова....нито ми каза с какво масло нито нищо. Като стой та гледай може и нищо да не е сменял и да си ми взе 300 лв. (пък и аз имам вина че не го попитах).

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.10.2021
Пол: Мъж

Re: Разход на масло, Е60

Мнение от Иво Ангелов » 04 Ное 2021, 10:00

Kurtov написа:Виж да не губи много масло от турбото.
То и се не знае, дали майстора не я е оставил на минимум при смяната.
Слагал Longlife-01, ако нямаш ДПФ и Longlife-04 масло, ако имаш.

Не знам дали има ДПФ

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 28.10.2021
Пол: Мъж

Re: Разход на масло, Е60

Мнение от Иво Ангелов » 04 Ное 2021, 10:07

P1tbuL написа:Разхода на масло при М57 а и като цяло зависи от много неща. Като цяло си подхарчват когато са на доста километри. Страдат и от високо налягане в картерната вентилация и от там пускат масло през турбото в интеркулера. За картерната вентилация се сменя клапана с новия вариант без филтърчето в него.
Ако колата харчи по литър масло между смените-ок! Все пак е турбо милионник. Ако харчи по литър на 1000км- имаш проблем. Най-често М57 харчи масло от картерната вентилация, счупено турбо, гумички на клапани и на последно място сегменти.
Това е класически комън рейл дизел. Когато си натискал или си карал по магистрала никога не го гасиш без да е поработил минута две на място,защото ще прегрее оста на турбото, ще се изкриви и масълцето отива в кулера :)
10w40 вероятно е минерално масло. Това се слага в стари атмосферни мотори. За М57 се слага 5w30 LL04 стандарт. Подходящо е за турбото и също така нивото на пепелност е подходящо за дпф-а.
Приятелски съвет:
Смени маслото веднага. Преди да правиш каквото и да е по тази кола потърси инфо в този форум.
Успех :)

По прицип я карам леко, нормално без натискане малко пенсионерската :D (въпреки че съм на 21), но тря да погледна турбото

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook