Добри зимни гуми

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 17.07.2018
Пол: Мъж
Кара: E61
Мечтае да кара: DeLorean time machine

Re: Добри зимни гуми

Мнение от T-1000 » 05 Окт 2021, 4:19

Exclusive89 написа:И колко К км изминаваш през зимата, вали ли (много) сняг там където живееш/караш? Ако не караш особено много през зимата аз не виждам смисъл чак от най-висок клас гуми... И средният клас гуми ще свършат работа за тези две години (лично мнение).


Живея в Северна България, зимата е сурова, не е само снегът, заледяванията са чести, ниски са температурите, ледени ветрове от север и североизток, често пътуваме през цялата страна и проходите.
Благодаря за мнението, колега!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Добри зимни гуми

Мнение от Exclusive89 » 05 Окт 2021, 8:31

Ехее, ти си за премиум гуми, колега. Конти, Мишлен и тем подобни. Успех! :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Добри зимни гуми

Мнение от Don_Diego » 05 Окт 2021, 16:05

Реално за 2 зими каране всичко ще ти свърши работа, с топ марките просто си купуваш най-много "резерв" на гумата. Под резерв имам предвид, че ще имаш най-много време преди да стигнеш лимита на гумата за сцепление при аквапланинг и киша. В сняг е много относително: миналата година с чисто нов Michelin Pilot Alpin 4 си останах на място, а брат ми с Gislaved Eurofrost 5, каращи 4ти сезон тръгна все едно няма сняг (а брат ми е доста слаб шофьор и тръгване под наклон, в сняг не му е силна стана ама изобщо).
Определи си бюджет, че 5ците винаги са на едни готини размери дето те боли главата като видиш цената за брой и взимаш най-доброто, което се побира в бюджета. Лично за мен ако не караш много (включвам градско и извънградско) топ марка гуми са малко overkill. Вече ако си много активен шофьор и пътуваш доста - не пестиш и взимаш нещо измежду Continental, Dunlop, Michelin и Goodyear :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Добри зимни гуми

Мнение от nickstorm » 05 Окт 2021, 23:15

Един глас за Dunlop Winter Sport 5, миналата зима ги тествах в Алпите, проблеми никакви. А си ги избрах по шарката на протектора... :lol:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530d '09

Re: Добри зимни гуми

Мнение от Malik » 06 Окт 2021, 9:31

На мен ще ми е трета зима с Dunlop-а, и бих казал, че е доста добра гума.

Преди това е46-цата я карах с Gislaved и бях страшно доволен.

Но, щом ги сменяваш на 2 години, няма кой знае какво значение какво ще сложиш.

Най-важното при зимната гума е да не е изпечен каучука, което за 2 години и при най-евтината гума ще стане много трудно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 12.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: E60 530D
Мечтае да кара: м5
Детайли за колата: черна печка

Re: Добри зимни гуми

Мнение от kunaa » 06 Окт 2021, 17:03

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni ... 60660.html
Това е най- добрата гума за зимата! Ако парите не ти са проблем. Както колегата по назад в темата каза, че брат му макар и не толкова опитен шофьор е тръгнал с гиславед, аз ще заложа на тях. Имат и нов модел и отзивите за него не са никак лоши. Ето го и него:
https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni ... 14082.html
Алкохол ДА шофьорлък НЕ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 4.06.2018
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60
Детайли за колата: 530d 2008 г. 235 к.с.

Re: Добри зимни гуми

Мнение от tweety88 » 06 Окт 2021, 18:16

Подкрепям мнението на колегата за BRIDGESTONE BLIZZAK LM005. Миналата година си купих 4 нови такива и съм силно впечатлен. Доста четох и се интересувах преди това и накрая се спрях на тях.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 17.07.2018
Пол: Мъж
Кара: E61
Мечтае да кара: DeLorean time machine

Re: Добри зимни гуми

Мнение от T-1000 » 06 Окт 2021, 19:46

Don_Diego написа:Реално за 2 зими каране всичко ще ти свърши работа, с топ марките просто си купуваш най-много "резерв" на гумата. Под резерв имам предвид, че ще имаш най-много време преди да стигнеш лимита на гумата за сцепление при аквапланинг и киша. В сняг е много относително: миналата година с чисто нов Michelin Pilot Alpin 4 си останах на място, а брат ми с Gislaved Eurofrost 5, каращи 4ти сезон тръгна все едно няма сняг (а брат ми е доста слаб шофьор и тръгване под наклон, в сняг не му е силна стана ама изобщо).
Определи си бюджет, че 5ците винаги са на едни готини размери дето те боли главата като видиш цената за брой и взимаш най-доброто, което се побира в бюджета. Лично за мен ако не караш много (включвам градско и извънградско) топ марка гуми са малко overkill. Вече ако си много активен шофьор и пътуваш доста - не пестиш и взимаш нещо измежду Continental, Dunlop, Michelin и Goodyear :bchug:


Точно за резерва става въпрос, малките предимства също са си предимства, за мене основното е сигурността, преди всичко! В крайна сметка ако ще се купуват хубави гуми, в горния ценови клас, да е възможно най-доброто. Споменах по-горе за зимните условия при нас, а и се налага от време на време да се пътува на дълги разстояния. :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 17.07.2018
Пол: Мъж
Кара: E61
Мечтае да кара: DeLorean time machine

Re: Добри зимни гуми

Мнение от T-1000 » 06 Окт 2021, 19:47

nickstorm написа:Един глас за Dunlop Winter Sport 5, миналата зима ги тествах в Алпите, проблеми никакви. А си ги избрах по шарката на протектора... :lol:

Алпите зимата са си тест! :D Но там съм имал удоволствието да минавам само през лятото.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 17.07.2018
Пол: Мъж
Кара: E61
Мечтае да кара: DeLorean time machine

Re: Добри зимни гуми

Мнение от T-1000 » 06 Окт 2021, 19:48

Malik написа:На мен ще ми е трета зима с Dunlop-а, и бих казал, че е доста добра гума.

Преди това е46-цата я карах с Gislaved и бях страшно доволен.

Но, щом ги сменяваш на 2 години, няма кой знае какво значение какво ще сложиш.

Най-важното при зимната гума е да не е изпечен каучука, което за 2 години и при най-евтината гума ще стане много трудно.


Ползвал съм и Dunlop, но със съвсем друг автомобил. Благодаря за мнението!

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 17.07.2018
Пол: Мъж
Кара: E61
Мечтае да кара: DeLorean time machine

Re: Добри зимни гуми

Мнение от T-1000 » 06 Окт 2021, 19:54

kunaa написа:https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/bridgestone/blizzak-lm005-22550-p-260660.html
Това е най- добрата гума за зимата! Ако парите не ти са проблем. Както колегата по назад в темата каза, че брат му макар и не толкова опитен шофьор е тръгнал с гиславед, аз ще заложа на тях. Имат и нов модел и отзивите за него не са никак лоши. Ето го и него:
https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni ... 14082.html


За гумите на самураите чета хубави неща, не съм ползвал, срещал съм препоръки, а и колега в темата писа, само да не са произведени в Турция.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 17.07.2018
Пол: Мъж
Кара: E61
Мечтае да кара: DeLorean time machine

Re: Добри зимни гуми

Мнение от T-1000 » 06 Окт 2021, 19:55

tweety88 написа:Подкрепям мнението на колегата за BRIDGESTONE BLIZZAK LM005. Миналата година си купих 4 нови такива и съм силно впечатлен. Доста четох и се интересувах преди това и накрая се спрях на тях.


Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Добри зимни гуми

Мнение от Don_Diego » 07 Окт 2021, 15:51

T-1000 написа: Споменах по-горе за зимните условия при нас, а и се налага от време на време да се пътува на дълги разстояния. :yes:


Значи избирай си шарка от някоя топ марка и взимай. Аз на 8цата съм с Dunlop Winter Sport 5 - супер доволен.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 17.07.2018
Пол: Мъж
Кара: E61
Мечтае да кара: DeLorean time machine

Re: Добри зимни гуми

Мнение от T-1000 » 08 Окт 2021, 5:12

Don_Diego написа:
T-1000 написа: Споменах по-горе за зимните условия при нас, а и се налага от време на време да се пътува на дълги разстояния. :yes:


Значи избирай си шарка от някоя топ марка и взимай. Аз на 8цата съм с Dunlop Winter Sport 5 - супер доволен.


ОК, ще го имам предвид!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 9.10.2016
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E61 в цвят “мантинела”

Re: Добри зимни гуми

Мнение от SpasT » 10 Окт 2021, 12:17

Миналата есен си взех 4бр. Lasa. На моето Е61 само със задно предаване се държат прекрасно. Предницата слуша в завой. Не ми се е налагало да ме бутат излизайки от паркинга пред блока- където по принцип не влиза снегорин ;-)

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook