Колата тръгва назад на баир.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 29.10.2015
Местоположение: гр. София , Люлин 10
Пол: Мъж

Колата тръгва назад на баир.

Мнение от Nakamuri123 » 03 Окт 2021, 13:29

Здравейте
Предстои ми оглед и закупуване на БМВ е61 2009г. facelift 525Д 197кс автомат xdrive.
До сега съм карал все ръчки.
На първия оглед ми направи впечатление, че колата се държи доста добре и доста добре върви. Включва плавно и не се усеща много много като сменя скоростите.
Направи ми впечатление, че като е на D на прав път си тръгва сама напред след пускане на спирачката, но на баир пак на D , стръмен баир колата потегля назад след пускане на спирачката до момента на подаване на гас. Този баир е толкова стръмен,че с ръчката тръгвам на ръчна спирачка ( ако е от значение ); и на същия баир като дам от D на P и после върна веднага на D се чува едно ДАНН ,а на равно не го прави това с ДАНН.
Въпросите са ми
Трябва ли на D да тръгва назад на баир ?
Трябва ли да се чува това ДАНН като се сменя от P към D пак на стръмен баир ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Колата тръгва назад на баир.

Мнение от kikko » 03 Окт 2021, 13:34

На много стръмен баир и моята тръгва назад,докато не дам газ.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Колата тръгва назад на баир.

Мнение от zvetiko » 03 Окт 2021, 13:48

не се усеща много много като сменя скоростите, на баир тръгва назад, чува се ДАНН
И това при коли, които се славят с проблемни скоростни кутии...

Колега, щом имаш и най-малки съмнения относно скоростната кутия, може би това не е твоята кола, освен, ако не си готов да поемеш евентуален ремонт.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 29.10.2015
Местоположение: гр. София , Люлин 10
Пол: Мъж

Re: Колата тръгва назад на баир.

Мнение от Nakamuri123 » 03 Окт 2021, 14:28

zvetiko написа:
не се усеща много много като сменя скоростите, на баир тръгва назад, чува се ДАНН
И това при коли, които се славят с проблемни скоростни кутии...

Колега, щом имаш и най-малки съмнения относно скоростната кутия, може би това не е твоята кола, освен, ако не си готов да поемеш евентуален ремонт.

За това питам как е при вас ?
А ако не сте забелязали направете тест и кажете , важно е !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Колата тръгва назад на баир.

Мнение от streetz » 03 Окт 2021, 14:47

Нормално е да тръгва назад при стръмен наклон.
При паркиране под наклон ако не е дръпната ръчната спирачка и колата се държи само от блокировката на кутията в положение P - ще ДАНН-ва и още как :)
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 29.10.2015
Местоположение: гр. София , Люлин 10
Пол: Мъж

Re: Колата тръгва назад на баир.

Мнение от Nakamuri123 » 03 Окт 2021, 14:52

streetz написа:Нормално е да тръгва назад при стръмен наклон.
При паркиране под наклон ако не е дръпната ръчната спирачка и колата се държи само от блокировката на кутията в положение P - ще ДАНН-ва и още как :)


Държа да си купя този модел който съм казал, но имам един приятел с мерцедес (2006) и казва, че там няма такова нещо, по стръмните баири на моловете от подземния паркинг нагоре стояла само на D без проблеми и без спирачка. Не знам може би има разлика в кутиите. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Колата тръгва назад на баир.

Мнение от Denis1903 » 03 Окт 2021, 16:26

Колега това е нормално при автоматиците . Аз преди 4 години като взех моята и аз се вкарах във филм , но като попитах в форума всичко ми стана ясно . По късно съм карал и други Бмв та и те са си така , и не само Бмв та . Това си е нормално

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Колата тръгва назад на баир.

Мнение от Denis1903 » 03 Окт 2021, 16:29

Nakamuri123 написа:
streetz написа:Нормално е да тръгва назад при стръмен наклон.
При паркиране под наклон ако не е дръпната ръчната спирачка и колата се държи само от блокировката на кутията в положение P - ще ДАНН-ва и още как :)


Държа да си купя този модел който съм казал, но имам един приятел с мерцедес (2006) и казва, че там няма такова нещо, по стръмните баири на моловете от подземния паркинг нагоре стояла само на D без проблеми и без спирачка. Не знам може би има разлика в кутиите. :bchug:
Просто човека е свикнал на автомобила . Аз преди да свикна на моята оставях под "напрежение" автомата. Сега като и свикнах няма никакъв проблем при тръгване в баир или каквото и да е .

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 29.10.2015
Местоположение: гр. София , Люлин 10
Пол: Мъж

Re: Колата тръгва назад на баир.

Мнение от Nakamuri123 » 03 Окт 2021, 16:40

Denis1903 написа:
Nakamuri123 написа:
streetz написа:Нормално е да тръгва назад при стръмен наклон.
При паркиране под наклон ако не е дръпната ръчната спирачка и колата се държи само от блокировката на кутията в положение P - ще ДАНН-ва и още как :)


Държа да си купя този модел който съм казал, но имам един приятел с мерцедес (2006) и казва, че там няма такова нещо, по стръмните баири на моловете от подземния паркинг нагоре стояла само на D без проблеми и без спирачка. Не знам може би има разлика в кутиите. :bchug:
Просто човека е свикнал на автомобила . Аз преди да свикна на моята оставях под "напрежение" автомата. Сега като и свикнах няма никакъв проблем при тръгване в баир или каквото и да е .

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk


Не тя и тази стои ама за някакви секунди да си изместя крака от спирачката на газта. Явно има някаква система на спирачката ,но изминат ли секундите и освобождава и тръгва на зад подам ли и газ веднага си потегля напред.
А може ли да ми обясните защо е ръчната спирачка като си има копче P ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Колата тръгва назад на баир.

Мнение от Denis1903 » 03 Окт 2021, 16:50

При всяко паркиране се вдига ръчната (като изключим зимата де) . Ако паркираш на равен път няма проблем , но ако паркираш под наклон автоматика остава под напрежение и затова като тръгнеш "щраква" така да го наречем . Затова паркираш ли независимо къде спреш ли автомобила даваш на N , дърпаш ръчната и тогава на P . Същото нещо и като тръгваш . Първо на N , Сваляш ръчната ,даваш лоста на Д и тръгваш . Това след време ти става навик . И по този начин си удължаваш живота на кутията. Аз зимата просто гледаш да не паркираш на баир или я подпираш на бордюри ако има баир

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: Колата тръгва назад на баир.

Мнение от Gari » 03 Окт 2021, 16:58

Nakamuri123 написа:Не тя и тази стои ама за някакви секунди да си изместя крака от спирачката на газта. Явно има някаква система на спирачката ,но изминат ли секундите и освобождава и тръгва на зад подам ли и газ веднага си потегля напред.
А може ли да ми обясните защо е ръчната спирачка като си има копче P ?


Това "Р" е блокировката на автоматика. Колегите са го обяснили добре.
Е60 има системата AutoHold, която при новите модели е с бутон, при е60 е автоматична тази система.
Задържа колата в наклон няколко секунди, колкото да си премести човек крака от спирачката на газта, след това колата тръгва.
Ако колата е запалена, в стръмен наклон и само се държи от позиция "D", без спирачка, без ръчна - колко смяташ, че ще изкара тоя автомат преди да прегрее?
Не искам много, искам всичко!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 29.10.2015
Местоположение: гр. София , Люлин 10
Пол: Мъж

Re: Колата тръгва назад на баир.

Мнение от Nakamuri123 » 03 Окт 2021, 17:04

Благодаря на всички , стана ми ясно, така изчезнаха нещата които ме притесняваха. :bang:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525 TDS

Re: Колата тръгва назад на баир.

Мнение от ben_g » 03 Окт 2021, 18:10

Gari написа:
Това "Р" е блокировката на автоматика. Колегите са го обяснили добре.
Е60 има системата AutoHold, която при новите модели е с бутон, при е60 е автоматична тази система.


AutoHold системата е малко по-различна от това което си описал колега. Когато е активирана, при пълно спиране на автомобила се активира ръчната спирачка автоматично и докато не подадеш газ, автомобила няма да тръгне наникъде - дори на наклон който е описал колегата. Не мисля че е налична при автомобили в които няма бутон за нея.

https://www.passportbmw.com/blogs/846/marlow-heights-bmw-dealer/learn-how-to-use-the-auto-hold-function-of-your-parking-brake-in-your-bmw/


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Re: Колата тръгва назад на баир.

Мнение от Gari » 03 Окт 2021, 20:28

ben_g написа:AutoHold системата е малко по-различна от това което си описал колега. Когато е активирана, при пълно спиране на автомобила се активира ръчната спирачка автоматично и докато не подадеш газ, автомобила няма да тръгне наникъде - дори на наклон който е описал колегата. Не мисля че е налична при автомобили в които няма бутон за нея.


При новите BMW-та ръчната спирачка е електронна, докато при е60 все още си е с жило и вградена във задните спирачни дискове.
Аз съм тествал моята е60 на много стръмен наклон. Поведението на колата е като на натисната спирачка, не като задържане от автомата
Сигурен съм, че във форума има хора, които могат да хвърлят светлина как стой колата на наклон.
Дали я държи спирачката или автомата до известен момент.
Не искам много, искам всичко!

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 19.08.2020
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI 525

Re: Колата тръгва назад на баир.

Мнение от D.Hill » 03 Окт 2021, 20:39

Това е асистент при потегляне по нагорнище.Спирачката ( не ръчната ) се задейства за няколко секунди, докато се премести кракът от спирачка към газ педала. При старите коли натискахме спирачката с пета, а с пръстите газта и се потегляше без да се дърпа ръчната.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook