Active Steering Fault

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 22.08.2021

Active Steering Fault

Мнение от royaltyx » 22 Авг 2021, 10:59

Привет. E60 3.0D 2005г.
След смяна на предни накладки си тръгнах от сервиза и след 100 метра ми даде грешка Active Steering Fault, плюс съответните индикации на таблото и воланът се изкриви. Казаха ми, че е от рейката и понеже имах резервна, я смениха, но проблемът не изчезна. Вече 1 месец се опитват да я оправят без успех. Случвало ли се е на някой от вас и как и къде (от софия съм) го оправихте? Ако имате насоки и представа кой модул/сензор може да е проблемен или да е нещо механично? Благодаря.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Active Steering Fault

Мнение от Atsalov » 23 Авг 2021, 7:31

Хубаво е да напишеш кой месец е колата защото точно в тази година се разделят и имат разлики. Иначе вероятно проблема е в инсталацията на рейката(сменя се с нова) или СЗЛ сензора на волана (търси се читав …но друг е въпроса дали се намира)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw e60 e46 Iveko vw fox Fendt 936
Мечтае да кара: Не съм решил

Re: Active Steering Fault

Мнение от Baksi » 23 Авг 2021, 9:36

Диагностика правена ли е какви грешки записва колата

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 22.08.2021

Re: Active Steering Fault

Мнение от royaltyx » 23 Авг 2021, 13:27

Написал съм грешно датата на производство. 01.2004г. Е произведена.
Казаха ми, че са я гледали с няколко диагностики, една от които е ISTA. Код за грешките с точност не знам. Можете ли да ми препоръчате сервиз, който със сигурност ще могат да се справят? Четвъртък ще я гледат в 6plus, но там им нямам много вяра. Звънях и в мирафиори, но те ми казаха, че чак за другия месец имат свободни часове. Ако не се намери къде и кой, ще ги чакам тях.
п.с Прикачената снимка не е лична, но същата грешка ми излезна и на мен.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 22.08.2021

Re: Active Steering Fault

Мнение от royaltyx » 28 Авг 2021, 22:58

Продължение: След като я закарах в друг сервиз, там й направиха адаптация на волан и се изправи, но след 50 метра каране отново се изкриви. Когато изправиха волана, след калибрацията през диагностика, воланът наляво правеше 1,5 оборота, но надясно е към 1,7. Обясниха ми, че от там идва проблемът. Има разлика между ъгълът на градусите на волана и рейката. Да де, обаче вече е правен реглаж, където всичко е изравнено и калибрирано, но след километър каране, воланът отново се изкривява. Идеи?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 25.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 525 TDS

Re: Active Steering Fault

Мнение от ben_g » 31 Авг 2021, 9:30

Колегата по-горе е написал за сензора който е във волана - той може да ти прави проблем.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Active Steering Fault

Мнение от andy » 31 Авг 2021, 9:37

Каквото и да прави ако "майстора" правил реглажа не си е свършил работата няма как да са еднакви оборотите в лява и дясна посока

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Active Steering Fault

Мнение от ildivvy » 31 Авг 2021, 12:39

Ако 'изкривяването' е около 0,1-0,2 оборота, то има логика в твърдението!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 9.02.2020
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw e60 e46 Iveko vw fox Fendt 936
Мечтае да кара: Не съм решил

Re: Active Steering Fault

Мнение от Baksi » 01 Сеп 2021, 6:35

Грешките на колегата са за датчик ъгъл на завиване на волана бяга с 0.88 спрямо датчици те на реиката най вероятно не е зацепена реиката правилно спрямо волана затова оборотите са различни на волана разкачете вола от реиката и нагласете вс датчици да са на 0 и я закачете пак може и на стенда се да се направи но има вероятност да завива повече на едната страна ако се прави на стенда трябва да е на работещ двигател

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 22.08.2021

Re: Active Steering Fault

Мнение от royaltyx » 13 Сеп 2021, 14:05

Става все по-странно. Нагласиха рейката на една страна, за да се опитат да компенсират това разминаване. Минах на реглаж и колата заспа по пълна случайност. Всички системи си работеха и волана беше прав. Обаче понеже рейката на една страна, на реглажа бяха отворили десния завой прекалено много и при пълен десен гумата опираше в колата. Също и имаше само половин оборот наляво и оборот и половина надясно при завъртане на волана. Върнаха рейката в правилна позиция и оборотите на волана при завиване се оправиха, минах отново реглаж. Тръгнаха да калибрират волана, но калибрацията отказваше да се проведе, защото според колата (и това което показваше диагностиката) Правият волан е половин оборот надясно?? Т.е ако беше минала калибрацията, щеше да го изкриви отново, защото тя си мисли, че завъртяният надясно волан е прав. Утре ще разглобят волана, за да проверят този сензор. Също не мисля, че може да става дума за грешка при майсторите, защото са добре известни на всички тук и са изключително старателни професионалисти. Започвам да се замислям дали да не сменя рейката с обикновена и до колко това е възможно, да не се занимавам с подобни пролбеми повече. 2 месеца минаха и е изключително уморително. Идва зима а стабилизиращите системи не работят заради тези проблеми. :driving:

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook