Мистериозното биене, сеене, вибрация на 80-120км/ч

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.11.2016
Кара: e61 530d LCI
Мечтае да кара: X6 M50d

Re: Мистериозното биене, сеене, вибрация на 80-120км/ч

Мнение от banan4i » 30 Яну 2022, 13:45

Здравейте,

Малко да повдигнем темата…
Доста време мина и едва сега имах възможност и време да оставя колата за по-дълго в сервиза с молбата да се отстрани всичко свързано с това биене.

Отново без конкретна диагноза и съветът беше да сменим тампоните на предните амортисьори. След изваждане старите наистина са били смачкани и са ги сменили с нови. Взех колата и мога да потвърдя, че от досадното биене няма и следа. Преди смяната биенето беше супер силно и вече на всяка скорост. Усещаше се в седалката, пода, педалите и леко във волана. Ако пусна волана видимо трептеше.

След смяната на тампоните на предните амортисьори биене отпред не се усеща, няма го и силното биене в седалката и пода. В момента се усеща съвсем леко биене, което явно е от другаде така че ще се търси. Но 99% от вибрацията я няма. Сигурен съм, даже, че ако кача някой да возя в колата би казал, че съм луд и няма никакво биене - толкова е малко :lol:

Та - проверете си предните амортисьори, пружини и тампони. :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 9.11.2008
Местоположение: Darmstadt,Германия
Пол: Мъж
Кара: E34 525 tds 94
Мечтае да кара: M5

Re: Мистериозното биене, сеене, вибрация на 80-120км/ч

Мнение от Bogdan_Nikolov » 30 Яну 2022, 20:50

Здравейте, и аз имам същия проблем с вибрации. Колата е 530d lci автомат седан. Проблема се състои във вибрации в диапазона 80-130 км/ч. И при летните 18 ки и при зимните 17ки е еднакво. Амортисьори с пружините са чисто нови. Искам да добавя, че вибрациите са паразитни и понякога изчезват или са по слаби или по-силни. Също така няма значение дали съм наритиснал газта или на съм 4,5 или 6та предавк ща или спортен режим.Колата няма проблем при спиране(с вибрации) биене в дисковете, както и проблеми с Окачването, вози доста стегнато.

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Мистериозното биене, сеене, вибрация на 80-120км/ч

Мнение от pimpo » 02 Фев 2022, 9:55

@banan4i - пазиш ли старите тампони, или някакви снимки? Като са на колата личаха ли по някакъв начин, че са заминали? Въобще как решихте да ги смените?
Моята вибрация започна след като скочих в оромна дупка с висока скорост. Цялата кола се разтресе брутално, аз дори не видях каква е дупката (беше срещу слънцето). Затова се опитвам да си обясня дали и какво може да съм прецакал тогава? Гледаха я трима майстори и поне толкова гумаджии и всички казват "като нова е". А тресе :)
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 24.07.2018
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: X1 Restyl,Suzuki Vitara,ATV-китайче
Мечтае да кара: Повече в гората и на сняг.
Детайли за колата: Вече има и 118d N47 в колекцията

Re: Мистериозното биене, сеене, вибрация на 80-120км/ч

Мнение от Denis yusein » 03 Фев 2022, 5:58

pimpo написа:@banan4i - пазиш ли старите тампони, или някакви снимки? Като са на колата личаха ли по някакъв начин, че са заминали? Въобще как решихте да ги смените?
Моята вибрация започна след като скочих в оромна дупка с висока скорост. Цялата кола се разтресе брутално, аз дори не видях каква е дупката (беше срещу слънцето). Затова се опитвам да си обясня дали и какво може да съм прецакал тогава? Гледаха я трима майстори и поне толкова гумаджии и всички казват "като нова е". А тресе :)

Колега проверете шарнирите.
Преди години на е36 при скорост около 100-120км.
усещах вибрация на волана, тогава приятел ме посаветва да сменя шарнирите.
В сервиза майстора при проверката ми каза че са здрави като нови и нищо им няма, но аз ги бях купил и ги смениха.
След смяната всичко се оправи.
За жалост мисля че на е60 се сменя целия носач ако не ме лъже паметта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.11.2016
Кара: e61 530d LCI
Мечтае да кара: X6 M50d

Re: Мистериозното биене, сеене, вибрация на 80-120км/ч

Мнение от banan4i » 03 Май 2022, 2:34

Да, целия носач се сменя… това трябваше да направя от самото начало, вместо да сменя само тампоните.
Поне щях да съм убеден, че целият компонент е здрав. Сега остават непотвърдени подозрения, защото всички твърдят, че всичко, освен тампоните на носачите са били здрави. По тампоните имаше видимо умерено напукване. Лошото е, че ме завъртяха други задачи и много по-важни неща и общо-взето нищо друго не е правено по колата от 4 месеца насам. Което донякъде е добре.. можеше пък да влиза за други ремонти, което щеше да е кофти - сега поне, само това е.. :mrgreen:

Новото, което чак сега ми прави впечатление и се замислих е, че при навит волан (паркиране), ход назад и резки спирачки ми се струва че отпред се появява луфт за момент :?:

Та, днес се сетих пак за темата и видях отговорите. Това, което ще се случи сега е, че поръчвам два нови носача и ги сменям. С малко късмет ще си оправя проблема - пък ако не, поне ще съм си сложил чисто нови носачи :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Мистериозното биене, сеене, вибрация на 80-120км/ч

Мнение от pinko_23 » 05 Май 2022, 9:09

Криеи доскове мини ги на машина да ги прешлайфаш. Също така си смени и кормилно каре много често се разбиват.
Няма начин да няма начин

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook