Самовключил се габарит

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Самовключил се габарит

Мнение от PIPERKOV » 19 Юли 2021, 20:51

Здравейте
Колата е е60 2004г. 3.0i м54б30
Намерих колата с включен ляв габрит отпред и отзад.......някой брал ли е ядове с подобно нещо да каже каква е причинита за да се самовключи и то само от ляво.
Единатвеното което съм направил но едва ли има нещо общо е че извадих флашката от юсбито за да си кача нова музика а преди това се изджаса капака на багажника понеже амортисьора му не държи и го изпуснах като се отвори.а през едната му панта минава сноп кабели........като дадох на контакт и всичко изгасна и си дойде в нормалното състояние.не съм я закачал още за да видя има ли някакви грешки

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.08.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 520d

Re: Самовключил се габарит

Мнение от Alexander82 » 20 Юли 2021, 5:53

Здравей,
Вероятно си цъкнал ляв мигач. Когато не си на контакт и включиш мигач ляв или десен се включва габарита само от едната страна.
Поздрави!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: Самовключил се габарит

Мнение от PIPERKOV » 20 Юли 2021, 9:25

Едвали е от това....пронвал съм го преди и не са светвали габарити,но ще го пробвам пак

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Самовключил се габарит

Мнение от zvetiko » 20 Юли 2021, 9:30

Може би си направил късо съединение и от там е бъгнал FRM, който е много чувствителен към ниско напрежение. Има хора, които извършват ремонта му.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: Самовключил се габарит

Мнение от PIPERKOV » 20 Юли 2021, 10:38

Тази кола няма FRM.Но дори и да имаше как да съм го направил това късо съединение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 852
Регистриран на: 19.08.2005
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 530i SMG

Re: Самовключил се габарит

Мнение от PIPERKOV » 20 Юли 2021, 11:25

Alexander82 написа:Здравей,
Вероятно си цъкнал ляв мигач. Когато не си на контакт и включиш мигач ляв или десен се включва габарита само от едната страна.
Поздрави!



Оказа се прав колегата наистина съм бутнал ръчката на мигачите и е останало да свети.....но до сега не съм го забелязвал това а съм го пробвал точно с тази презумция да не остане някой път да свети и да източа акумулатора.
Есинственото което съм правил по лайт модула е мигачите да мигат 5 пъти с мекото натискане и друго не съм бутал защото ако правя още нещо няма да запомни 5те мигания.не знам дали това има нещо общо със светенето на габарита
Не съм гледал дали има опция да се изключа светене при натискане на мигач

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook