3.0d LCI питане

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 3.11.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 530d LCI
Мечтае да кара: M6 F13

3.0d LCI питане

Мнение от caspenn » 13 Юни 2021, 20:21

Здравейте колеги, преди време беше тръгнал да се запушва ДПФ-а, поради факта, че колата не достигаше нормална работна температура, смених термостатите, изкарах я на дълго и си пусна регенерация, филтъра влезна в нормални стойности и така вече 1 месец без проблеми… Вчера последно съм я карал извънградско с 2200 оборота и я прибрах, днес я изкарах за 5-6км градско каране и случайно докато отварях багажника усетих парене на крака, който е до накрайника на ауспуха, беше се нагрял жестоко, не съм усетил загуба на мощност…. Въпроса ми е възможно ли е да пусне регенерация за 6км каране в градски условия и това да е причината за ненормално високата температура на изгорелите газове или пак е тръгнал да се задръства?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: 3.0d LCI питане

Мнение от vld » 14 Юни 2021, 10:51

caspenn написа:Здравейте колеги, преди време беше тръгнал да се запушва ДПФ-а, поради факта, че колата не достигаше нормална работна температура, смених термостатите, изкарах я на дълго и си пусна регенерация, филтъра влезна в нормални стойности и така вече 1 месец без проблеми… Вчера последно съм я карал извънградско с 2200 оборота и я прибрах, днес я изкарах за 5-6км градско каране и случайно докато отварях багажника усетих парене на крака, който е до накрайника на ауспуха, беше се нагрял жестоко, не съм усетил загуба на мощност…. Въпроса ми е възможно ли е да пусне регенерация за 6км каране в градски условия и това да е причината за ненормално високата температура на изгорелите газове или пак е тръгнал да се задръства?
Възможно е, колата не я интересува дали караш в града или извън него. Когато му дойде времето си активира регенерация.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 31.01.2019

Re: 3.0d LCI питане

Мнение от gringer » 05 Юли 2021, 13:35

Здравейте, ще се намеся с един подобен казус.
От моя аспух винаги излиза много горещ въздух, мога да измеря температурата ако ще е полезно.
Автомобила се кара редовно извънградско, но и в града аспуха си е много горещ, придружен с доста непиятен аромат :confused:
Това дали е нормално? Високата температура признак на задръстване на ДПФ ли е?
Колата е 2004, 525d с M57. Има ДПФ, катализатор, ЕГР. Махнати са вихровите клапи. Не усещам загуба на мощност.

Благодаря.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook