Климатроника намаля потока на въздух

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 21.10.2011
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d E60
Мечтае да кара: Всички BMW-та на този свят

Климатроника намаля потока на въздух

Мнение от bmwpt » 28 Май 2021, 1:19

Здравейте колеги, проблема ми е следния. Когато си пусна климатроника всичко е наред, духа студено през духалки няма проблем. Но след известно време потока на въздух започва да намалява и не се охлажда добре купето. След като спра климатроника и видимо се чува и усеща как след 1 мин д/г потока на въздуха се възстановява през духалките и си духа нормално. Когато включа климатроника и след 20 мин да кажем започва отново да намалява потока на възух през духалките и се чува как венитлатора все едно нещо го подпира. Гледал съм дали клапите се притварят не се притварят, пробвал съм ги с диагностика работят правилно. Някой дали е имал същия проблем като моя и на какво може да се дължи той??? :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Климатроника намаля потока на въздух

Мнение от ID A » 28 Май 2021, 6:05

Потокът на въздуха се определя от температурата в купето спрямо зададената. Виж на живи данни какво отчитат отделните сензори. Случвало ми се е боклук да блокира един и да лъже системата, че е по-студено отколкото е в действителност. Най-добре ако има и друга кола, като твоята и да се сравнят нейните показания с твоите. Иначе трудно ще видиш разлика от няколко градуса.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1676
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Климатроника намаля потока на въздух

Мнение от Biogame » 28 Май 2021, 8:46

При мен датчика който отчита температурата в купето не работи,и на автоматичен режим ли е ,не духа.
Когато си определям ръчно всичко си работи коректно.
:driving: :dunno: :driving:

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook