Пуши Яко, придърпва и забива обороти?!?!?!?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Варна
Кара: BMW e60 530 xd

Пуши Яко, придърпва и забива обороти?!?!?!?

Мнение от Kpuc4aHa » 26 Май 2021, 7:36

Здравейте колеги,
Имам следния проблем:
Колата е m57 3.0d 231 к.с. има направен ремап, като физически и софтуерно са премахнати дпф и егр. След като загрее автомобила (само тогава, на студен двигател няма ядове), когато си поиска на 5-6 дни се започва сагата в продължение на 30-40 км, а именно първо се чува едно "хррррр" след което турбото променя звука си, двигателя се чува доста силно, оборотите между 1400 и 2000 играят нагоре надолу и при константно задържане на газта колата забива, тресе и пуши адски много, ако я настъпя след 2000 пушека спира, когато спра на светофар около колата димна завеса и при плавно потеглянае забива адски много, докато не я изрежа. Пушека минсе вижда сиво синкав. След 30-40 км се оправя и така до след 5-6 дни. Закачана е колата и е гледана от няколко майстора. Дюзи, турбо перфектни, кутия също. Сменях дросел клапа 3 пъти (все 2ра ръка) сега с последната няма ядове, но проблема си остава, затапих егр с комплект за затапване, термостата е сменен, филтър картерна вентилация сменен преди 7000 км. Вчера пак ми го направи, и след интензивно каране, реших да откача буксата на дебитомера. Да усети се разлика, проблема изчезна (колата една идея по мудна, което е нормално). Знам какво ще кажете, ами сам си отговори на въпроса, работата е че когато откачих буксата вече бях между изминатите 30-40 км а тя така или иначе се оправя сама след тях. Ще я покарам така няколко дни, да видя ще се появи ли проблема. Усеща се като задавена, все едно наистина нещо с въздуха по трасето се случва, логиката е да е дебитомер, но това брутално пушене възможно ли е да е от там. Ако някой се е сблъсквал с подобно нещо ще бъда благодарен.
Поздрави
Не ходи по чуждите стъпки, защото няма да оставиш следа!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Пуши Яко, придърпва и забива обороти?!?!?!?

Мнение от vld » 26 Май 2021, 11:07

Не ти е спрян ДПФ-а както трябва, ако преди да ти се прави интервенцията не е имала тези проблеми 100% са написали софтуера с гъза си ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 464
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Пуши Яко, придърпва и забива обороти?!?!?!?

Мнение от kikko » 26 Май 2021, 12:19

Напълни се с измекяри с лаптопи, вършещи непонятни за тях дейсноти, даже и пари вземат. Намери си свестен мапер да оправи бакиите на първия. Ял съм го това дърво. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Пуши Яко, придърпва и забива обороти?!?!?!?

Мнение от Z3Ro* » 26 Май 2021, 15:20

Според мен колата пренадува и влиза в сервизна карта. Каква е причината не знам, но може да е кофти софт, както и проблем с турбо/управлението му. Виж я на живи данни какви стойности дава за налягането на въздуха. Като откачиш дебитомера, отново си в сервизна карата на въздуха и има вариант проблемът да изчезва или да се прояви в по-малка степен...

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Варна
Кара: BMW e60 530 xd

Re: Пуши Яко, придърпва и забива обороти?!?!?!?

Мнение от Kpuc4aHa » 26 Май 2021, 16:42

Благодаря колеги,
Ще проверя и турбото на живи данни, наистина може да пренадува.

Лично на мен ми хрумват 3 неща:
1) дебитомер
2) кофти мапер (макар че е мапната от 3 месеца и не е имало прблем)
3) нещо свързано с подаването на гориво, защото когато резервоара наближи половина по скала, ми го прави и когато влезе в резерва също, мислех си да не би помпа или цедка знам ли да е прецакано с тия нашите горива. Според мен не е чистен резервоара никога а е на 308 000 реални. Днес наляг малко да мине средата отново и да видя ще го направи ли пак, както вчера, ако не го...значи е дебитомер...
Не ходи по чуждите стъпки, защото няма да оставиш следа!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 9.05.2017
Кара: E61 530xd lci

Re: Пуши Яко, придърпва и забива обороти?!?!?!?

Мнение от Bungo_Baggins » 27 Май 2021, 23:19

Може да е от лявата част на резервоара, ако не прехвърля горивото правилно, но тогава пък щеше да гасне. Има писано доста по тази тема.
Няма логика ако долееш гориво и ако го направи, да се насочиш твърдо към дебитомер, въпреки че има вероятност точно той да прави проблеми.
На диагностика какво показва?

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Варна
Кара: BMW e60 530 xd

Re: Пуши Яко, придърпва и забива обороти?!?!?!?

Мнение от Kpuc4aHa » 28 Май 2021, 12:09

На диагностика всичко е точно, колата нищо не показва, остава проблема да е механичен някъде. Мислех си че след мапа просто на софта му е забранен да показва голяма част от грешките и да няма как да се диагностицира. От там влязох в едни филми да връщам фабричния софт, така да намеря проблеюа и на ново да изолкрам дфп и егр, че чак след това и проблема, но се надявам да не се стига до там.
Колкото до дебитомер или дроселова клапа, при откачане на коята и да е букса, колата се оправя но не защото някоя от двете части проблема, ами защото колата започва да работи в друг режим и с други настройки и проблем тогава няма, съответно не е сигурно че е някое от тези две неща... днес съм на още един оглед на колата, да видим какво ще е. Сагата продължава.....


EDIT: Колеги оказа че в единия резервоар има 37 литра в другия 0, проблема ще бъде отстранен скоро.
Благодаря на всички които се включиха.
Не ходи по чуждите стъпки, защото няма да оставиш следа!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 16.07.2009
Местоположение: София
Кара: X1 E84 25xd; E60 525d LCI Auto

Re: Пуши Яко, придърпва и забива обороти?!?!?!?

Мнение от kamendc » 02 Юни 2021, 13:12

Kpuc4aHa написа:физически и софтуерно са премахнати дпф и егр... когато спра на светофар около колата димна завеса

Вземи си купи от ибей афтърмаркет ДПФ и си сложи, че...
Миналата седмица мой близък почина от рак на белите дробове на 53 години.
Аман вече от избушени ДПФ-и и катализатори. Да не ги слагат само е така нарочно да спъват колата по-малко да върви?


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Пуши Яко, придърпва и забива обороти?!?!?!?

Мнение от Bogat-Beden » 03 Юни 2021, 23:30

Непушач е бил сигурно??
Инак моето мнение аз съм го дал по темата, ама като търсят съвет колегите, не раздавайте морал непоискано
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Варна
Кара: BMW e60 530 xd

Re: Пуши Яко, придърпва и забива обороти?!?!?!?

Мнение от Kpuc4aHa » 08 Юни 2021, 0:22

Морал ако тръгне да чете колегата, трябва да обърне 90% от темите във форума, няма лошо... искано или непоискано мнение, не е по темата...
Май ще се окаже дебитомера при мен, откачих му буксата вече шести ден и зареждания за 100 лв, ами не е забивала колата и не е пушила... споделям, ако на някой му е от полза.
Поздрави
Не ходи по чуждите стъпки, защото няма да оставиш следа!

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook