Въпрос за почистване и смазване на спирачнната система

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 6.10.2010
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: бмв E60 530d
Мечтае да кара: M5

Въпрос за почистване и смазване на спирачнната система

Мнение от xxx500 » 23 Май 2021, 17:14

Колеги, имам едно питане. Колата е е60, 218к.с.Решил съм да почистя и смажа спирачните апарати, защото при движение се чува някакъв звук от накладки те масля. За целта съм взел паста Ate Plastilube, която се нанася на гърба на накладката и там, където тя има контакт със спирачни апарат. Също взех Ate Bremszylinder за движещите части, където има движение. Взел съм и спрей за почистване на дисковете и апаратите. Та въпросът ми е някой правил ли е това. И има ли някакви тънкости. Питам, защото гледах един клип в Интернет, където там нанесоха от Пастата Ate Bremszylinder по водачите и буталото на Тойота. Но при е60 530д,218, дали може да се нанесе паста по буталото или - не. И по водачите също? Един познат каза, че не могло, заради маншона. Благодаря на споделилите информация!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Въпрос за почистване и смазване на спирачнната система

Мнение от nickstorm » 23 Май 2021, 21:31

xxx500 написа:Колеги, имам едно питане. Колата е е60, 218к.с.Решил съм да почистя и смажа спирачните апарати, защото при движение се чува някакъв звук от накладки те масля. За целта съм взел паста Ate Plastilube, която се нанася на гърба на накладката и там, където тя има контакт със спирачни апарат. Също взех Ate Bremszylinder за движещите части, където има движение. Взел съм и спрей за почистване на дисковете и апаратите. Та въпросът ми е някой правил ли е това. И има ли някакви тънкости. Питам, защото гледах един клип в Интернет, където там нанесоха от Пастата Ate Bremszylinder по водачите и буталото на Тойота. Но при е60 530д,218, дали може да се нанесе паста по буталото или - не. И по водачите също? Един познат каза, че не могло, заради маншона. Благодаря на споделилите информация!


По-скоро Пластилюб-а е за водачите на спирачния апарат, а Бремсцилиндъра е САМО за смазване на спирачното бутало вътре в спирачния апарат. Принципно се използва при монтаж на ново спирачно бутало (цилиндър) или при рециклиране на спирачния апарат. Т.е за да смажеш спирачното бутало трябва да го извадиш от апарата иначе маншона ще пречи. А последното нещо, което искаш е да скъсаш маншона. Аз съм го правил (смазването, не ваденето на цилиндъра), но използвам специалната паста на Лики Моли, но която да е керамична пак върши работа. Трябва да почистиш добре и да смажеш местата където се движат ушите на накладките (спирачния апарат и супорта), водачите по принцип само се почистват, но не се смазват. Спрея, който си взел е за обезмасляване,не толкова за почистване. Почистването-само механично с телени четки (като внимаваш много с маншона)
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Въпрос за почистване и смазване на спирачнната система

Мнение от nickstorm » 23 Май 2021, 21:38

За тази паста става въпрос, има я и в тубичка, по евтина е. Аз си я нанасям с четка. Само че братото я маже така щото му е аванта... :mhihi: Ще схванеш идеята...

https://www.youtube.com/watch?v=XJdhy2GjEC4
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 6.10.2010
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: бмв E60 530d
Мечтае да кара: M5

Re: Въпрос за почистване и смазване на спирачнната система

Мнение от xxx500 » 23 Май 2021, 23:49

Мерси, колега! Водачите всъщност са тия двата болта, дето се отвиват с шестограм 7мм.,така ли. Демек и тях да намажа. ? Мерси още веднъж!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 6.10.2010
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: бмв E60 530d
Мечтае да кара: M5

Re: Въпрос за почистване и смазване на спирачнната система

Мнение от xxx500 » 24 Май 2021, 0:02

nickstorm написа:За тази паста става въпрос, има я и в тубичка, по евтина е. Аз си я нанасям с четка. Само че братото я маже така щото му е аванта... :mhihi: Ще схванеш идеята...

https://www.youtube.com/watch?v=XJdhy2GjEC4

Мерси, колега! Водачите всъщност са тия двата болта, дето се отвиват с шестограм 7мм.,така ли. Демек и тях да намажа. ? Предполагам, че няма проблем да напръскам и вътрешността на спирачни апарат, където е буталото с маншона с обезмаслителя? Мерси още веднъж, колега!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Въпрос за почистване и смазване на спирачнната система

Мнение от nickstorm » 24 Май 2021, 9:43

Това са водачите, но тях няма нужда да ги смазваш, само ги почистваш до блясък. Със спрея няма проблем да се пръска навсякъде.
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Въпрос за почистване и смазване на спирачнната система

Мнение от zvetiko » 24 Май 2021, 10:08

Смазва се цялата повърхност на върха на буталото, Може леко и в кухата част за да не корозира. От другата страна на спирачният апарат- притискачите на другата накладка са още две точки, има още 4 точки на спирачният апарат, които също се смазват, също така места по накладката, които се смазват. Водачите- цилиндричната част и резбата също се смазват леко. Преди гресирането, всички точки се почистват от наслагвания и ръжда. И

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 6.10.2010
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: бмв E60 530d
Мечтае да кара: M5

Re: Въпрос за почистване и смазване на спирачнната система

Мнение от xxx500 » 24 Май 2021, 13:05

zvetiko написа:Смазва се цялата повърхност на върха на буталото, Може леко и в кухата част за да не корозира. От другата страна на спирачният апарат- притискачите на другата накладка са още две точки, има още 4 точки на спирачният апарат, които също се смазват, също така места по накладката, които се смазват. Водачите- цилиндричната част и резбата също се смазват леко. Преди гресирането, всички точки се почистват от наслагвания и ръжда. И

Мерси, колега!

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook