E61 Комби, липсващи настройки.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 30.04.2021

E61 Комби, липсващи настройки.

Мнение от gmgeorgiev » 30 Апр 2021, 21:25

Здравейте на всички.

От няколко дни съм горд собственик на BMW e61 2006г. Със жената разглеждахме опцийте от навигацията на колата до климат контрола.
Там обаче забелязахме, че липсват доста функции, тъй като няма функция за студен въздух, имаме само Vent Settings и до там.
Подгряване на седалки функция няма, защото преобърнахме целия комтюър, но не видяхме никъде нищо. Също така, колата би трябвало да има Bluetooth за да си вържа телефона и да говоря от колата, но тази опция я няма също. Въпросът ми е, да не би да е кодирана нещо тази кола, защото почнахме доста да се съмняваме в това.

П.К: Колата я купихме от един познат, който се е грижил добре за нея. Като цяло няма какво да пипаме, озвен компютъра и забелязахме нещо странно, че ремъка за климатика липсва. Нещо ни намирисва тая работа. Ще съм благодарен ако дадете някакви идеи или ме насочите към кого да се обърна за съдействие.

Благодаря ви много и весели празници!

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 6.05.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW е61 530d lci
Мечтае да кара: BMW Z8

Re: E61 Комби, липсващи настройки.

Мнение от M.MARKOV » 01 Май 2021, 15:19

gmgeorgiev написа:Здравейте на всички.

От няколко дни съм горд собственик на BMW e61 2006г. Със жената разглеждахме опцийте от навигацията на колата до климат контрола.
Там обаче забелязахме, че липсват доста функции, тъй като няма функция за студен въздух, имаме само Vent Settings и до там.
Подгряване на седалки функция няма, защото преобърнахме целия комтюър, но не видяхме никъде нищо. Също така, колата би трябвало да има Bluetooth за да си вържа телефона и да говоря от колата, но тази опция я няма също. Въпросът ми е, да не би да е кодирана нещо тази кола, защото почнахме доста да се съмняваме в това.

П.К: Колата я купихме от един познат, който се е грижил добре за нея. Като цяло няма какво да пипаме, озвен компютъра и забелязахме нещо странно, че ремъка за климатика липсва. Нещо ни намирисва тая работа. Ще съм благодарен ако дадете някакви идеи или ме насочите към кого да се обърна за съдействие.

Благодаря ви много и весели празници!


За климатизацията , веднъж си настрой температурата от физическите врътки. После в iDrive-а влез в Climate. След това от Air distribution си настройваш от кои въздуховоди да духа и последно в това меню в дясно от настройката за средните въздуховоди има хоризонтални черти. Избираш ги и с контролера въртиш на ляво на дясно преминават от червено в синьо (топло - студено).

Подгрева се пуска от физически бутони, от iDrive имаш само настройки! Тоест ако няма бутони , няма подгрев.

Bluethoot - провери по VIN дали въобще я имаш опцията.

Това с ремъка на климатика няма да го коментирам , по-добре започвай да четеш сериозно и намери доверен механик.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 30.04.2021

Re: E61 Комби, липсващи настройки.

Мнение от gmgeorgiev » 02 Май 2021, 8:38

Благодаря за отговора и честит празник.

Христос Воскресе.

В iDrive за опциите които говорите не съществуват. Във опция Climat имам само Central Vent друго нищо. Но благодаря за съвета.

Изчетох хиляди веща, но ще продължавам. Наистина ще ми трябва читав механик, че да се забрави ремък не е ок.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.08.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 520d

Re: E61 Комби, липсващи настройки.

Мнение от Alexander82 » 28 Май 2021, 6:21

Здравей,
Според мен ремъкът на климатика е изпаднал, защото трябва да смениш денферната шайба.
Повечето хора избират Corteco или оригинална. Имай предвид, че тази шайба може да ти причини голяма и скъпа беля, ако изпадне с висока скорост и не на последно място да те остави на пътя.
viewtopic.php?f=34&t=45022&start=840

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook