BMW Е60 530D (218HP) преди фейса или 525i(218HP) след фейса?

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 8.05.2021
Пол: Мъж

Re: BMW Е60 530D (218HP) преди фейса или 525i(218HP) след фе

Мнение от rasim2000 » 09 Юни 2021, 17:32

konnika_s_glava написа:
kikko написа:6HP19 се монтира на по-слаби двигатели,с по-малък въртящ момент(2.0д и някои бензини).При 525д фейслифт е на предела на възможностите си, което спомага за по-бързо износване и невъзможност за ремап.
Основната разлика между 525д преди и след фейслифт е че преди е 2,5 , а след е 3,0. Ангренажа на теория е еднакъв, но ако поразпиташ насам-натам няма да чуеш за скъсана верига на 2,5, докато при 3,0 има много. Може до се дължи на факта,че 2,5 е по-слаб,незнам.
За смяната си прав,веднъж сменяваш и забравяш. Просто на 2,5 може и да спестиш тези пари.


А случайно да знаете дали е възможно тази кутия да бъде сменена с друга. Питам, защото имам приятел, който може да го направи на доста ниска цена, а и ако трябва да бъда честен ми се занимава. Някои ще кажат, че е цигания, че е простотия, че е загуба на време и средства, но мен ме интересува дали е възможно, защото смятам по колата да се работи, а не просто да се кара.


Вместо да влизаш в този панаир да сменяш кутии защо не мислиш да си вземеш 3.0 218 и да й смениш веригата и да премахнеш вихровите клапи "пеперудките" (ака не са премахнати). 100% ще ти излезе по-евтино и няма да имаш проблеми след това. Този приятел "Иван от гаража" надали ще ти я направи като по книга този ремонт и второ както е казал колегата по-горе 80% ще вземеш на някой счупената кутия. И до колкото съм гледал клипчета за преди и след фейс разбирам, че на фейсовите модели дюзите им са били по-калпави от на преди и при разваляне трябва да се взимат чисто нови а това са цифри, също така с нашите горива и ако сложем, че моделите са на над 300хил. Аз се чудех межди 3ка дизел 218, 231 и 3ка бензин преди фейс, но като гледам съм се ориентирал към 3д 218.

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook