M57TU2D30

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 4.12.2012
Пол: Мъж

M57TU2D30

Мнение от nikola_petrow » 24 Апр 2021, 18:15

Здравейте, колеги !
Пиша в този раздел, защото забелязвам, че повече колеги карат с подобен двигател в 5-та серия, т.нар. 535d-космос :)
Харесал съм Х3, Е-83, като се блазня да е с въпросния двигател. Можете ли да ми кажете, като поддръжка как е, дали може да се рециклират и двете турбини, защото ми казаха, че малката почти не искат да я рециклират. С Колко вериги е, аз мисля като го взема да го обслужа както трябва, затова и питам какви неща се сменят. Благодаря предварително !


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

M57TU2D30

Мнение от ivanski_2 » 24 Апр 2021, 19:20

Рециклират се и 2 те турбини без проблем, иначе като вериги и други неща са си стандартни , зависи от годината някои са с пиезо дюзи които за рециклиране са малко повече пари от обикновените , поне при е60 преди фейса някои са със старите дюзи , като цяло доста приличен здрав и пъргав мотор , който държи на надуване с едно леко чипче без да сменяш нищо отиваш на 350коня без абсолютно никакъв проблем , слагаш и един стейдж 3 на скоростиете и колата тръгва доста мъжката.
Като сменяш веригигите смени и маслената помпа да ти е мирна главата !


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook