Моля, препоръчайте добър сервиз!

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 25.03.2015
Пол: Мъж

Моля, препоръчайте добър сервиз!

Мнение от Tufaka » 26 Мар 2021, 20:21

Здравейте, колеги, първо да се извиня ако съм сбъркал мястото на темата и за това че не можах да намеря инфото, което ме интересува, но съм начинаещ във форума и още не мога да се ориентирам, въпреки че имам регистрация от много отдавна,но много рядко съм влизал!
Имам нужда от помощ за BMW E60 550i 2009г. Накратко скоростната кутия има нужда от ремонт(до колкото знам смяна на пакет съединители), а двигателя има нужда от смяна на гумички на клапани и като цяло ревизия и обслужване, тъй като колата е нов внос и не знам, какво има да се прави. Моля да препоръчате добър сервиз за София, където ще ми свършат работата качествено и без да издевателстват с излишни разглабяния и ремонти, и разбира се с цени.
Вече 2-3 месеца ходя по сервизи(препоръчани и случайни), но получавам единствено пренебрежително отношение, много разнопосочни мнения, нереални цени, плащам прегледи за нищо и т.н. Няма нужда да описвам всички случки, защото ще стане много дълго, а и не искам да правя антиреклама на сервизи, защото реално освен прегледи и мнения, нищо не са ми правили и всеки един от тях може да е прав.
Най-общо например за кутията, на едно място искат да ми сменят маслото и да се моля после да се оправи, на друго място ми казват 100% няма да се оправи от маслото и ще хвърлиш пари напразно. На едно място ми казват, задължително нов хидротрансформатор от Холандия, на друго - ще го рециклираме, на трето-не трябва да се пипа. На едно място-ще сменим единия пакет съединители, на друго-трябва да сменим всичките и т.н. Разбирам, че трябва първо да се отвори и да се види какво е, но нещата които пиша са принципни при всички положения. Относно гумичките на едно място ми казват, трябва да се разглабя целия двигател, на друго можело да се сменят без да се свалят глави, но нз как, на трето ми казват, че едва ли не трябва да ми сменят половината кола на цена колкото струва самата кола, за да станела както трябва(знаете как е, няма нужда да обяснявам че колата е на 10 г. и няма как да стане като от магазина). Някои сервизи например игзлежда че ще ми свършат работа, обаче като чета в нета за тях е пълно с негативни мнения и се отказвам. Най много ме е страх да не вляза във филма "плащам нон-стоп и съм без кола нон-стоп" и накрая да намразя колата заради некадърни майстори. Четох и тук за сервизи, но мненията на които попаднах са много стари от преди години и нз дали хвалбите въжат още.
И последния фрапиращ случай, разбрахме се с един майстор, като ме устройваше и цената и нещата които ще направи, чаках го 1 месец да се освободи и накрая се покри и не си вдига телефона вече 2-ра седмица. :banghead:
Колата ми е мечта от години насам, искам да си я направя за мене си като основна кола и вече 2-3 месеца лутане, карам кола на заем, с две малки деца съм и не мога да си позволя да остана без кола и няма към кой да се обърна. Просто съм в безизходица, за това реших да се обърна към вас колеги, нали форума е да си помагаме :help:
Благодаря Ви предварително!
Последна промяна Tufaka на 29 Мар 2021, 18:28, променена общо 2 пъти

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Моля, помогнете!

Мнение от Top Gun Maverick » 26 Мар 2021, 23:58

Мирафиори пробвай в София, поне от опит мога да кажа само позитивни места.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 25.03.2015
Пол: Мъж

Re: Моля, препоръчайте добър сервиз!

Мнение от Tufaka » 29 Мар 2021, 18:52

Благодаря ви, колеги, за препоръките до момента!
Ще се радвам да се включи и някой, който е отстранявал такива проблеми, като моите и да сподели, как точно се е справил, къде и за колко?
Симптомите, които има колата ми са следните:
За кутията, в движение при по рязко подаване на газ се изфорсирва 1-2 пъти без да поема и влиза в авариен режин, после заключва на една скорост, спирам, гася, паля и все едно нищо не е било, до следващо по рязко подаване на газ. При разчитане на грешката ми казват че единия от пакетите съединители трябва да се смени.
За двигателя, като поработи известно време на място да загрее и като се форсира изпушва отзад. На много места съм чел, че гумичките на клапаните са им слабо място и това се случва като са заминали.
Така че от ходенето по сервизи и от всички събрани мнения, предполагам че това са проблемите и ми се ще да намеря човек, който да отвори кутията, да смени въпросния съединител, да я ревизира като цяло, да смени хидротрансформатора с такъв от Холандия(така и така се отваря, да се направи и това по този начин, защото ми се вижда най-сигурен), след което да я монтира, обучи и т.н. и да ми даде и гаранция(някои от сервизите дават, но те пък не правят някои от прдните стъпки). За гумичките, разбрах че има начин да се сменят без да се разглабя двигателя и да се свалят главите, за това искам да намеря някой, който само това да ми свърши, а не да ми разглабя всичко и да ми прави двигателя като "нов" за безбожни суми. И съответно да се ревизират слабите му места на тоя мотор и да се обслужи.
За това ако някой е правил подобни ремонти на своето Е60, ще се радвам да се включи :roll:

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 25.03.2015
Пол: Мъж

Re: Моля, препоръчайте добър сервиз!

Мнение от Tufaka » 29 Мар 2021, 19:01

Като чета мнения за сервизи, тук и в гугъл и където ми попадне, ми направиха впечатление два сервиза. Единият е Мопард, а другия е Рашо ауто, но за втория мненията които намирам са от преди 8-10 години и не знам сега как е. Отделно, скоро един приятел ми препоръча Диас ауто в Дружба.
Какви са ви мненията за тези сервизи или ако има актулни теми за тях може да ме препратите с линк? :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Т-34
Мечтае да кара: F1 race car!
Детайли за колата: 1942; Length- 6.68 m; 76.2 mm (3.00 in) F-34 tank gun

Re: Моля, препоръчайте добър сервиз!

Мнение от P1tbuL » 29 Мар 2021, 22:09

В София има само един сервиз, който ще ти оправи колата. Човека се казва Ясен. Сервиза е на ул. Медникарска 1. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 514
Регистриран на: 18.07.2005
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F11

Re: Моля, препоръчайте добър сервиз!

Мнение от valeto » 02 Май 2021, 7:46

Здравей колега,преди години като купих мойта 61ца имаше проблем със скоростите.Препоръчаха ми Недко във фондови жилища.Те правят само скоростни кутии. Направиха ми пълен ремонт на кутията за 2500лв плюс ново масло и филтър разбира се. От тогава нямам проблем с нея вече 6-7 години.
Що се отнася за сервиз с читави майстори ще следя темата че моят майстор замина в чужбина и ....
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Моля, препоръчайте добър сервиз!

Мнение от Z3Ro* » 03 Май 2021, 10:39

Моят съвет е да се провери първо колко масло има в кутията - източете го, премерете колко е и тъкмо ще видите състоянието му. Ако е с малко масло, може да прави подобни проблеми. Ако не е карана много така, може да се оправи с обслужване и ресет. А и принципно нищо не ти пречи да опиташ, защото ако й смениш маслото и филтъра, така и така трябва да ги сменяш, ако се наложи ремонт, а има как с машина да се източи новото масло и да си го ползваш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 27.12.2009
Пол: Мъж

Re: Моля, препоръчайте добър сервиз!

Мнение от whatdaf » 28 Юни 2021, 2:38

Колега само не ходи при Рашо Ауто. Ясен ще ти свърши работа, разбира ги нещата, но ще ти излезе скъпичко.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Моля, препоръчайте добър сервиз!

Мнение от vld » 28 Юни 2021, 13:32

P1tbuL написа:В София има само един сервиз, който ще ти оправи колата. Човека се казва Ясен. Сервиза е на ул. Медникарска 1. :yes:


whatdaf написа:Колега само не ходи при Рашо Ауто. Ясен ще ти свърши работа, разбира ги нещата, но ще ти излезе скъпичко.

Този човек не случайно е изгонен от форума още преди толкова години и продължава да има хора които му се хващат на въдицата....

memberlist.php?mode=viewprofile&u=25700

Разчетете се малко преди да си позволите лукса да му ползвате услугите.

Едно е 100% сигурно, и това е че няма да ви се размине да бъдете излъгани :mhihi:
Изображение

РазБОЙниКА
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: го на тройки
Мечтае да кара: Е92/3 и 6-та серия
Детайли за колата: Черна

Re: Моля, препоръчайте добър сервиз!

Мнение от Apassionata » 05 Юли 2021, 19:17

Хич не ми се влиза в спорове и пререкания с модератор тука, но съм длъжна да кажа няколко добри думи за Ясен. Най-малкото, защото не знам преди колко години и защо е баннат от форума /било е преди да вляза в Клуба, което значи...преди повече от 7-8 години/. Не знам за какви въдици, скъпи ремонти и т.н. се говори, може да имало нещо такова в миналото, но СЕГА нещата не стоят така. Моят опит от последните години с него е изключително положителен! Адекватен, компетентен, бързи реакции, лесна комуникация, в най-големия дъжд в събота ни е спасявал от провинцията, изключително бързи и качествени ремонти, на приемливи цени. На толкова много хора, които познавам е открил и отстранил проблеми, от които други майстори са вдигали ръце... Не знам защо някакви сенки от миналото трабва да стоят все още на името и репутацията му като механик. И вчера Е90-ката беше при него, отново сме много доволни.
Разбирам горчивия вкус и спомените от стари проблеми от писаници във форума /и аз имам такива по други теми/, ма някак тези неща не са актуални вече. Пак казвам - Ясен е изключително добър в това, което прави, а прави това от много, много години, ремонтира основно БМВ-та.
Надявам се, от уважение към мен, имайки пред вид бившите ми позиции в Клуба и това, което съм дала за него, това мнение да не бъде изтрито. Благодаря! :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 16.07.2009
Местоположение: София
Кара: X1 E84 25xd; E60 525d LCI Auto

Re: Моля, препоръчайте добър сервиз!

Мнение от kamendc » 09 Юли 2021, 14:22

На мен преди повече от 10 години Ясен като ми чете Е39-ката с диагностика и то изкара camshaft sensor и той пита едно от момчетата - абе, това камшафт датчик на разпределителния вал или на коляновия вал беше?
Ама може оттогава да се е научил, кой знае.

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 25.03.2015
Пол: Мъж

Re: Моля, препоръчайте добър сервиз!

Мнение от Tufaka » 27 Сеп 2021, 10:19

Здравейте, колеги, относно темата я бях забравил, защото вече отдавна си карам колата и й се радвам. Но сега като видях какво сме си писали, реших да споделя как стигнах до решенията на описаните тук проблеми и така да съм полезен на други колеги. :)
Относно кутията, отидох в Джемини поради няколко причини, защото получих добри отзиви за тях от няколко места, чрез познат се свързах с техния шеф, защото са в София и дават най-дълга гаранция и не на последно място, защото преди да започнат ремонта, разглобиха кутията пред мен и аз се уверих с очите си какво има за смяна и ремонт.
Та пакет съединител Е беше за смяна и 3 регулатора на маслото към мозъка също бяха заминали. Причината да се получи това е несмяна на масло никога, сигурно защото БМВ казват to life и американците вярват, от там се прецаква някаква втулка на този пакет от където изпуска налягане, от там дисковете не могат да се притиснат, приплъзват и феродото се прецаква. Хубавото е че нямаше нищо счупено механично, другите пакети и части са като нови, което говори за спокойна експлоатация и отново доказва пробега.
Та нов пакет дискове, нов комплект регулатори(всичките), рециклаж турбина, нови втулки, гарнитури, пръстени, масло и филтри. Всичко оригинално от завода на ZF и на практика кутията в момента е като нова и работи перфектно! Разбира се това удолствие не ми излезе въобще малко пари, но на всички места където питах цените са подобни. Кутията е от новото поколение и частите оригинални са си скъпи.

Относно двигателя, обслужих го с ново хубаво масло, Мотул Компетишън, нови свещи, филтри и т.н., и клапи на картерните газове, за които четох тук :bowdown: че са им слабо място, а са евтини и се сменят лесно и след всичко това, о чудо, колата не пуши, не пипа маслото и мърка като котенце :lalala: Двигателя в момента е перфектен, веригите са бетон и всичко е перфектно. Та сега само слагам бенз и кикдаун :twisted: , направо е изрод. От разхода на гориво също съм много изненадан 14/100 в Сф и 10/100 извън града със 150-170, очаквах доста повече :D

И така, дано съм бил полезен с тази тема! Успех!

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kobone

Последни теми
Facebook