Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сделка

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 14.01.2021
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D E60 177 HP 2007
Мечтае да кара: BMW и нищо друго
Детайли за колата: Ако можеш да си орел, не се опитвай да си пръв сред гаргите!

Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сделка

Мнение от ka2 » 25 Фев 2021, 8:14

Здравейте, имам следния казус - намерих си що годе читава Е60, но продавача ми иска да заплатя капаро 10% от обявената цена , за да се ангажира с покупката ѝ. (Колата още не му е продадена тоест). Моля тука ако има лица с юридическо образование да се изкажат, дали да се съгласявам и ако да, какво споразумение да подготвя. Четох за подобни случаи, където обаче вече след продажба спорят по чл. 209,210 от НК, дали ще важи и в моя случай?

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 23.09.2015
Пол: Мъж

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от MMishev » 25 Фев 2021, 10:25

Подписва ти една запис на заповед за сумата на капарото, и като ти закупиш колата му я връщаш.

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 14.01.2021
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D E60 177 HP 2007
Мечтае да кара: BMW и нищо друго
Детайли за колата: Ако можеш да си орел, не се опитвай да си пръв сред гаргите!

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от ka2 » 25 Фев 2021, 12:29

MMishev написа:Подписва ти една запис на заповед за сумата на капарото, и като ти закупиш колата му я връщаш.

Каква е тази записна заповед, къде се прави? Дай повече инфо?
В смисъл, без да се пратят парите, само документ? Не съм наясно. Пред нотариус ли?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от pinko_23 » 25 Фев 2021, 12:32

Записна заповед го има в БГ, тия капарото особенно с италиянци са ми 100% измама, аз лично не бих се доверил на този търговец
Няма начин да няма начин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от barty » 25 Фев 2021, 12:55

Продавача италианец ли е? Ако да то аз не бих рискувал.
Няма гаранция дали ще дойде колата и в какво състояние.
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 14.01.2021
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D E60 177 HP 2007
Мечтае да кара: BMW и нищо друго
Детайли за колата: Ако можеш да си орел, не се опитвай да си пръв сред гаргите!

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от ka2 » 25 Фев 2021, 13:03

barty написа:Продавача италианец ли е? Ако да то аз не бих рискувал.
Няма гаранция дали ще дойде колата и в какво състояние.

продавача е българин. Пуснах тия дни клип с колата във фейс групата за Е60, само хубави неща писаха хората. проверена е по номер на рама и по италианския номер - съвпадат нещата. Но това за капарото малко ме притеснява.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от vld » 25 Фев 2021, 13:55

Виж сега явно наистина не си наясно нито с пазара нито с това как се случват нещата.
На практика много търговци започнаха да ползват социалните мрежи за да търгуват с коли от италия германия и къде ли още не, най много се ползва този метод за италия.
Качват снимки на дадена кола в съответната група и който я хареса я плаща и я получава.
Това може да е фейсбук група, може да е вайбър или уатсап група, все тая принципа винаги е един и същ.
Всички такива тарговци които аз познавам искат колата да бъде платена напред, след което се ангажират с доставката и не поемат никаква гаранция на това което доставят, те са просто посредник между продавача и купувача.
Явно в твоя случай нито ти нито тъговеца се познавате и си нямате доверие, той от своя страна няма как да е сигурен, че ти ще я вземеш тая кола като я докара, а не я ли вземеш за него си е затваряне на пари и чакане докато евентуално я продаде.
Ти пък не си сигурен, че ще ти я докара.
Кой те свърза с този човек, от къде му намери контактите и как стигнахте до момента да ти предлага автомобил?
Ако те е свързал някой доверен твой човек с него просто му се довери, ако не и си го намерил някъде случайно по интернет шанса да изгориш с капарото е 99.99%.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от kikko » 25 Фев 2021, 14:12

За кола, в която не съм се качил,не съм запалил и покарал, не бих дал и една стотинка. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от Nickelback » 25 Фев 2021, 14:16

ka2 написа:проверена е по номер на рама и по италианския номер - съвпадат нещата.

Авторе, мнооого хубаво ги проверявай тия 'талянки, че аз още си имам един навес :mhihi:

"Цък" да си четеш :arrow: Драматургия с един автомобил...
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от vld » 25 Фев 2021, 14:54

kikko написа:За кола, в която не съм се качил,не съм запалил и покарал, не бих дал и една стотинка. :yes:

Като искаш ниска цена си поемаш риска, ако не отиваш на горубляне или по автокъщите и плащаш с 20% повече.
Между другото единствената разлика между подобен род покупка и такава от автокъща е, че тая кола в автокъщата ще е измита и приведена във вид за продажба съответно и цената ще е друга.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от kikko » 25 Фев 2021, 15:32

vld написа:
kikko написа:За кола, в която не съм се качил,не съм запалил и покарал, не бих дал и една стотинка. :yes:

Като искаш ниска цена си поемаш риска, ако не отиваш на горубляне или по автокъщите и плащаш с 20% повече.
Между другото единствената разлика между подобен род покупка и такава от автокъща е, че тая кола в автокъщата ще е измита и приведена във вид за продажба съответно и цената ще е друга.


Не съм съгласен. Огледа на живо и гледането на снимки нямат нищо общо. Карането и пътното поведение дават много информация за колата,стига да имаш понятие от автомобили. Диагностиката винаги ми е в багажника. :yes:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 14.01.2021
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D E60 177 HP 2007
Мечтае да кара: BMW и нищо друго
Детайли за колата: Ако можеш да си орел, не се опитвай да си пръв сред гаргите!

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от ka2 » 25 Фев 2021, 16:58

vld написа:Виж сега явно наистина не си наясно нито с пазара нито с това как се случват нещата.
На практика много търговци започнаха да ползват социалните мрежи за да търгуват с коли от италия германия и къде ли още не, най много се ползва този метод за италия.
Качват снимки на дадена кола в съответната група и който я хареса я плаща и я получава.
Това може да е фейсбук група, може да е вайбър или уатсап група, все тая принципа винаги е един и същ.
Всички такива тарговци които аз познавам искат колата да бъде платена напред, след което се ангажират с доставката и не поемат никаква гаранция на това което доставят, те са просто посредник между продавача и купувача.
Явно в твоя случай нито ти нито тъговеца се познавате и си нямате доверие, той от своя страна няма как да е сигурен, че ти ще я вземеш тая кола като я докара, а не я ли вземеш за него си е затваряне на пари и чакане докато евентуално я продаде.
Ти пък не си сигурен, че ще ти я докара.
Кой те свърза с този човек, от къде му намери контактите и как стигнахте до момента да ти предлага автомобил?
Ако те е свързал някой доверен твой човек с него просто му се довери, ако не и си го намерил някъде случайно по интернет шанса да изгориш с капарото е 99.99%.

Значи, обявата беше в мобилето, продавача е автокъща, бащата е тук, а сина му е в Италия при колата.
За момента не зависещи от тях обстоятелства възпрепятстват сделката. По моя молба човека свали обявата от сайта. За момента не съм ги питал дали ще се съгласят на варианта без капаро, понеже това беше поставено като условие при първоначалното ми обаждане а искам да съм лоялен към тях, както те си спазиха обещанието да свалят обявата.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от vld » 25 Фев 2021, 17:22

ka2 написа:
vld написа:Виж сега явно наистина не си наясно нито с пазара нито с това как се случват нещата.
На практика много търговци започнаха да ползват социалните мрежи за да търгуват с коли от италия германия и къде ли още не, най много се ползва този метод за италия.
Качват снимки на дадена кола в съответната група и който я хареса я плаща и я получава.
Това може да е фейсбук група, може да е вайбър или уатсап група, все тая принципа винаги е един и същ.
Всички такива тарговци които аз познавам искат колата да бъде платена напред, след което се ангажират с доставката и не поемат никаква гаранция на това което доставят, те са просто посредник между продавача и купувача.
Явно в твоя случай нито ти нито тъговеца се познавате и си нямате доверие, той от своя страна няма как да е сигурен, че ти ще я вземеш тая кола като я докара, а не я ли вземеш за него си е затваряне на пари и чакане докато евентуално я продаде.
Ти пък не си сигурен, че ще ти я докара.
Кой те свърза с този човек, от къде му намери контактите и как стигнахте до момента да ти предлага автомобил?
Ако те е свързал някой доверен твой човек с него просто му се довери, ако не и си го намерил някъде случайно по интернет шанса да изгориш с капарото е 99.99%.

Значи, обявата беше в мобилето, продавача е автокъща, бащата е тук, а сина му е в Италия при колата.
За момента не зависещи от тях обстоятелства възпрепятстват сделката. По моя молба човека свали обявата от сайта. За момента не съм ги питал дали ще се съгласят на варианта без капаро, понеже това беше поставено като условие при първоначалното ми обаждане а искам да съм лоялен към тях, както те си спазиха обещанието да свалят обявата.

Щом баща му е тук и има автокъща, отиваш на място даваш му капаро за което ти пише договор в който описвате какво трябва да ти даде за това капаро, колко да доплатиш и тн., със срок до еди кога си.
Ако не достави връща парите в 100% без удръжки и това е.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от barty » 25 Фев 2021, 17:39

Колега, дай пълна информация а не "на час по лъжичка" за да дадем някакво мнение.
Щом бащата е тук, автокъща, то това е друга работа.
Според мен в този случай може да се капарира или плати и да си я получиш.
Въпреки че аз искам да видя колата на място.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от zvetiko » 25 Фев 2021, 18:37

ka2 написа:Здравейте, имам следния казус - намерих си що годе читава Е60, но продавача ми иска да заплатя капаро 10% от обявената цена , за да се ангажира с покупката ѝ. (Колата още не му е продадена тоест). Моля тука ако има лица с юридическо образование да се изкажат, дали да се съгласявам и ако да, какво споразумение да подготвя. Четох за подобни случаи, където обаче вече след продажба спорят по чл. 209,210 от НК, дали ще важи и в моя случай?


Общо взето изгодните сделки и ниските цени приключват с трагичен край. Да се вземе Е60 без да се прегледа, покара и с предварително капариране ми се струва повече от неразумно. Ако е толкова хубава и евтина, няма да му е проблем да я продаде и на друг, дори и ти да се откажеш.

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook