Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сделка

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 14.01.2021
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D E60 177 HP 2007
Мечтае да кара: BMW и нищо друго
Детайли за колата: Ако можеш да си орел, не се опитвай да си пръв сред гаргите!

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от ka2 » 25 Фев 2021, 19:03

zvetiko написа:
ka2 написа:Здравейте, имам следния казус - намерих си що годе читава Е60, но продавача ми иска да заплатя капаро 10% от обявената цена , за да се ангажира с покупката ѝ. (Колата още не му е продадена тоест). Моля тука ако има лица с юридическо образование да се изкажат, дали да се съгласявам и ако да, какво споразумение да подготвя. Четох за подобни случаи, където обаче вече след продажба спорят по чл. 209,210 от НК, дали ще важи и в моя случай?


Общо взето изгодните сделки и ниските цени приключват с трагичен край. Да се вземе Е60 без да се прегледа, покара и с предварително капариране ми се струва повече от неразумно. Ако е толкова хубава и евтина, няма да му е проблем да я продаде и на друг, дори и ти да се откажеш.

Колата изглежда наистина хубава, но въпросът тука опира точно до "изглежда" и до това как евентуално да се презтраховам, ако той не пожелае да ми върне капарото. Иначе за евтина не мисля че е много евтина, 8500 за 525д нов внос, 2006...
Колегата по-горе предложи запис на заповед и цял ден чета в нета и почвам да си мисля че това е най-добрия вариант без много много писаници и разправии. Дори и да идем при нотариус, колко ще е да сложи една заверка. А при някакво споразумение или договор, трябват клаузи, права, задължения, много по сложно е...
Щях да кача файла с клипа, но не се поддържа мп4

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от Top Gun Maverick » 25 Фев 2021, 19:29

До автора!!!
Колега, НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ С ГЛУПОСТИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Значи това да не е измама е много малък вариант и под измама не разбирай, че ще изгориш парите, ами че е напълно, напълно, напълно възможно да дойде някоя тотална кочина, която после те да си продадат на по-ниска цена или дори колата да е тук и те така да си процедират с куп капарота. Понеже ти ако кажеш "оооо, не искам тая кола", те ще кажат ОК, некст плийз и така могат от 5 човека да вземат капаро, след което на морга да я дадат или просто да и намалят още цената. Във форума са изписани тонове поезия с перипети покрай покупка на автомобил. Значи хората вземат коли и ги карат по сервизи и пак няма гаранция, че като тръгне с колата нещо няма е объркано, а ти искаш да преведеш капаро за кола, която нито си видял, нито си запалил, нищо. Това е много по-рисковано, отколкото да вземеш кола от някой Американски търг честно казано, ама много повече, понеже там поне ти казват какво и има на колата и защо е на тая цена, което понякога може и да не е съвсем вярно, ама имаш шанс за успех. В България има мореееее от Е60-ки, една част от тях заслужават внимание, разходи се и загледай първо тия евтините като мислиш, че съществува такова нещо като хубава и евтина кола, после огледай някои други не толкова евтини. Евтина кола от Италия е възможно най-най-най-рискованото нещо, което може да предприемеш. Шансът всичко е да ок и ти да си доволен е минимален според мен и не, че не е възможен, ама то е като да спечелиш от лотария ако питаш мен.
Скоро на един мой приятел му търсих Е60, даже писах във форума, какви ле не обяви ми пращаше, които само по снимките и начина на писане ги отхвърлях. Отиде да гледа едно Е90 и ме взе с него, понеже беше наблизо, слезнах на 10-тия метър от колата, без да преувеличавам. Накрая като се убеди, че хубавото Е60 струва пари се отказа, аз пък случайно намерих едно Х5 Е70 на едни познати, купих го, щях да го продавам, но той го хареса и го купи. Та дотам приключи огледа с хубавите и евтини Е60. Тая кола е прилично технологична и това струва пари за да е в добро състояние и забележи казвам добро, а не перфектно, понеже такива сигурно има 2-3 в цялата страна и им искат пари колкото Ф10, че и малко повече.
Поразгледай обявите из форума, има колеги, които продават наистина добри коли(гледам съм всичките обяви преди месец-два)и заради короната, а някои и защото им е писнало да ги продават ще ти намалят цена.
Този автотърговец ако е уважаващ себе си и сигурен ДОНЯКЪДЕ поне в тая кола, просто ще я купи и докара, а тя сама ще се продаде. Тези неща с капарото умряха не знам кога още, вероятно след като се напълни с измамници. Имаше една схема подобна на твоята, на една мацка Тойота щяхме да поръчваме преди години, беше си я харесала. Вдигат телефон, всичко. Съмнително евтина и забележи Тойота, не БМВ, но все пак беше на 5 години някъде мисля. Онзи искаше 1000 лева капаро ли беше, или дали не искаше повече, като по телефона даже обясняваше как ще докара колата до Казанлък с автовоза, как са "директен вносител"(сякаш другите вносители са индиректни :ranting: )и авоткъщите пазаряли от тях на едро. На мен ми беше ясно, че е измама, но споделих на един приятел и той ми каза, че 100%-та е така, аз мислех, че идва просто кофти кола или дори различен модел и като откажеш си е за твоя сметка, но се оказа, че нищо не идвало. В момента в който преведеш капарото и "автовоза тръгва", минават няколко дни, ти звъниш, казва ти се, че за нещо се бави и така няколко пъти докато ползват тая карта и за другите като теб. Накрая просто картата се изключва и забравяш за парите.
Дори всичко да мине както ти си мислиш и е перфектно за теб, според мен шанса само да го мислиш изгорял ли си я с парите, я с тотални боклук, който може да ти докарат не си стурва тая разлика от 1000-2000-3000 лева до някоя истинска кола тук, която може да провериш лично!
Това е моето мнение, дано не съм си изхабил 10-те минути от живота напразно и не се нахакаш.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 14.01.2021
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D E60 177 HP 2007
Мечтае да кара: BMW и нищо друго
Детайли за колата: Ако можеш да си орел, не се опитвай да си пръв сред гаргите!

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от ka2 » 25 Фев 2021, 19:58

До колегата който ми е писал горното, за да не го цитирам - никъде не съм писал че ще превеждам парите, напротив - парите само лично и в брой и задължително срещу нот заверен документ. А това което си написал, ме навежда на още повече размисли. При всички случаи ще ми е полезно. Ще гледам да се спазаря да я докара и тогава да давам каквито и да са пари - ако е коректен ще се съгласи, той вече разбра че съм сериозен, щом махна обявата (или поне аз си мисля така) Всъщност кой знае. Благодаря и на колегата който е дал препратка на предната страница, към сагата за обявената за издирване кола, знаех за такива случаи, но го бях позабравил.
Още повече че на мен ще ми е първа кола... Нямам много опит.. Всъщност изобщо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от Anthony_J » 27 Фев 2021, 17:26

Абсурд е да се съгласи да ти подпише запис на заповед, дори и да е най-коректният на света, щото тогава ти може да го пре*беш. Може да сключите договор, където да е описано всичко, включително и какво очакваш от състоянието на колата и че ще платиш остатъка след диагностика. Намери си някой адвокат да ти го напише. Щом е автокъща, значи е юридическо лице и надали ще му се занимава да те лъже за 1000 лв. Ако ти откаже да подпише такъв договор, работата е ясна.

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 14.01.2021
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D E60 177 HP 2007
Мечтае да кара: BMW и нищо друго
Детайли за колата: Ако можеш да си орел, не се опитвай да си пръв сред гаргите!

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от ka2 » 02 Мар 2021, 7:25

Anthony_J написа:Абсурд е да се съгласи да ти подпише запис на заповед, дори и да е най-коректният на света, щото тогава ти може да го пре*беш. Може да сключите договор, където да е описано всичко, включително и какво очакваш от състоянието на колата и че ще платиш остатъка след диагностика. Намери си някой адвокат да ти го напише. Щом е автокъща, значи е юридическо лице и надали ще му се занимава да те лъже за 1000 лв. Ако ти откаже да подпише такъв договор, работата е ясна.

Защо да мога да го пре***а със записа на заповед? той ми дава записа, а парите са у него? при закупуването на колата просто му го връщам заедно с останалата сума. Ако не се стигне до покупка, той ми връща парите и аз му връщам записа.
п. п. : Още няма развитие на сагата с въпросната кола

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 24.07.2018
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: X1 Restyl,Suzuki Vitara,ATV-китайче
Мечтае да кара: Повече в гората и на сняг.
Детайли за колата: Вече има и 118d N47 в колекцията

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от Denis yusein » 02 Мар 2021, 16:57

Здравей колега ,
Какво стана с колата .
Има ли сделка .

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 14.01.2021
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D E60 177 HP 2007
Мечтае да кара: BMW и нищо друго
Детайли за колата: Ако можеш да си орел, не се опитвай да си пръв сред гаргите!

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от ka2 » 03 Мар 2021, 10:29

Denis yusein написа:Здравей колега ,
Какво стана с колата .
Има ли сделка .

още няма развитие и ако до края на седмицата все още е така, ще се насочвам към друга
много ме е яд защото беше излязла една читава бройка, но комби, за добри пари

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от toni » 05 Мар 2021, 0:35

Ще разкажа и моя случай, от което съдя, че това е голяма измама. Преди 1г. си бях харесал една блъната Х1 за малко пари от една фейсбук група за докарване на коли от Италия. Говорих с човека, така убедително звучеше, и ми вика превеждай парите, цялата сума, за да може да се действа бързо, че много мераклии имало за нея. И аз викам как така по банка, викам му ще дойда до София, аз съм от Бургас, да направим един договор и всичко да е точно. И от тогава почна едно мотане, ама собственика в Италия го нямало, ама щото е блъсната трябвало някакъв документ, и още куп глупости. 3седмици чаках и ми стана ясно каква е работата. Така че вяра на такива неща да нямате много.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от Anthony_J » 05 Мар 2021, 15:19

ka2 написа:
Anthony_J написа:Абсурд е да се съгласи да ти подпише запис на заповед, дори и да е най-коректният на света, щото тогава ти може да го пре*беш. Може да сключите договор, където да е описано всичко, включително и какво очакваш от състоянието на колата и че ще платиш остатъка след диагностика. Намери си някой адвокат да ти го напише. Щом е автокъща, значи е юридическо лице и надали ще му се занимава да те лъже за 1000 лв. Ако ти откаже да подпише такъв договор, работата е ясна.

Защо да мога да го пре***а със записа на заповед? той ми дава записа, а парите са у него? при закупуването на колата просто му го връщам заедно с останалата сума. Ако не се стигне до покупка, той ми връща парите и аз му връщам записа.
п. п. : Още няма развитие на сагата с въпросната кола

Защото запис на заповед е безусловен документ. Може да го предявиш по всяко време. Той ще ти докара колата и ако не ти хареса, може да си искаш парите чрез записа на заповед. Абсурд да се навие, щото кой знае какъв кенеф ще ти домъкне. Тази кола и той не я виждал.

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 14.01.2021
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D E60 177 HP 2007
Мечтае да кара: BMW и нищо друго
Детайли за колата: Ако можеш да си орел, не се опитвай да си пръв сред гаргите!

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от ka2 » 06 Мар 2021, 6:53

Anthony_J написа:
ka2 написа:
Anthony_J написа:Абсурд е да се съгласи да ти подпише запис на заповед, дори и да е най-коректният на света, щото тогава ти може да го пре*беш. Може да сключите договор, където да е описано всичко, включително и какво очакваш от състоянието на колата и че ще платиш остатъка след диагностика. Намери си някой адвокат да ти го напише. Щом е автокъща, значи е юридическо лице и надали ще му се занимава да те лъже за 1000 лв. Ако ти откаже да подпише такъв договор, работата е ясна.

Защо да мога да го пре***а със записа на заповед? той ми дава записа, а парите са у него? при закупуването на колата просто му го връщам заедно с останалата сума. Ако не се стигне до покупка, той ми връща парите и аз му връщам записа.
п. п. : Още няма развитие на сагата с въпросната кола

Защото запис на заповед е безусловен документ. Може да го предявиш по всяко време. Той ще ти докара колата и ако не ти хареса, може да си искаш парите чрез записа на заповед. Абсурд да се навие, щото кой знае какъв кенеф ще ти домъкне. Тази кола и той не я виждал.

Напротив, виждал я е, прати ми клип. Колата беше перфектна. Но италианеца се отказал да я продава. тъй че няма да е тази
А и нали точно за това питах - че ако не я харесам, да мога да си върна капарото. Защото все пак наживо не се знае.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 320A

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от mirko0 » 06 Мар 2021, 14:45

Аз не виждам проблем да се даде капаро/задатък/. Само трябва да се опишат добре нещата. Ако пък не докара колата, задатъкът се връща в двоен размер.

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 14.01.2021
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 525D E60 177 HP 2007
Мечтае да кара: BMW и нищо друго
Детайли за колата: Ако можеш да си орел, не се опитвай да си пръв сред гаргите!

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от ka2 » 09 Мар 2021, 0:55

mirko0 написа:Аз не виждам проблем да се даде капаро/задатък/. Само трябва да се опишат добре нещата. Ако пък не докара колата, задатъкът се връща в двоен размер.

Да, колега, то и 100 % ми стига да ми върне, въпроса е само дали ще ми ги върне(или дали няма да изчезне някъде) , това е цялата философия. Както и да е, тази кола конкретно няма да дойде, ще чакам да намерят друга, дали от същия човек или от някой друг, или от обяви от тук ще видим. Благодаря нашим всички за включването в темата, надявам се да е полезна и на други със същите или подобни чуденки.

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Капаро преди покупката - колата още е в Италия и няма сд

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Мар 2021, 14:45

Е, дойде ли друга от тоя същия? Понеже странно как онзи я продава пък изведнъж му пада ябълка върху главата и решава, че вече не я продава. :mhihi: Вероятно са разбрали, че няма да могат да те метнат и става както с на колегата Италианската Х1-ца за малко пари. :mhihi:
Или просто е искал да се чувстваш как изтърваш една кола, която е била примамка и да скочиш на следващата като ще ти се обяснява как трябва да се действа, че и тази да не избяга...някъде.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook