Щракане задна лява гума

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 25.04.2017
Пол: Мъж
Кара: e60 530D LCI
Мечтае да кара: М5 F90

Щракане задна лява гума

Мнение от crusherr1 » 22 Фев 2021, 22:00

Здравейте, колеги ! Появи ми се странен пропукващ/щракащ звук от задна лява гума. Като първоначално си мислех, че е от ръчната спирачка, но след смяна си продължи. Единствените симптоми са, че щрака когато карам напред, назад, (най-много)когато се изкачвам и когато се спускам на долу по-малко се чува,а понякога въобще. Започва най-вече когато натискам газта. При всяко вдигане на задната страна с крик щракането изчезва за кратко и пак се появява. Пробвах с изключени блокажи и на всякакви предавки и няма никакво подобрение или разлика. Възможно ли е да щрака от полуоската ?

Звука може да се чуе тук: https://youtu.be/Q8uvR7Pn0BI

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530d '09

Re: Щракане задна лява гума

Мнение от Malik » 23 Фев 2021, 9:56

Каре/та на полуоска.

Вече ги рециклират доста успешно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Щракане задна лява гума

Мнение от pinko_23 » 23 Фев 2021, 10:17

100% Карета на полуоска. Вариянт чисто нова полуоска ама там боли 1500 лв. Аз рециклирах моята излезна ми 140 лв външно и вътрешно каре вече няколко години карам и няма проблем. Като цяло полуоските на Е60 дават ядове. Втора употреба не е ясно колко е читава. Ако искаш пиши лично да ти кажа къде рециклирах мойта.
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Щракане задна лява гума

Мнение от datchko » 23 Фев 2021, 10:37

Аз имах подобен проблем.
При мен се оказаха незатегнати болтове на джантите..

Та, преди да се насочиш към полуоски, провери това.

Но както казаха по-горе, рециклират се и не излиза една торба с пари и стават на практика нови.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 25.04.2017
Пол: Мъж
Кара: e60 530D LCI
Мечтае да кара: М5 F90

Re: Щракане задна лява гума

Мнение от crusherr1 » 27 Фев 2021, 20:57

Както казахте - карето. Каква марка каре бихте ми препоръчали ? В реалоем няма такъв номер, че да потърся...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530d '09

Re: Щракане задна лява гума

Мнение от Malik » 28 Фев 2021, 9:03

crusherr1 написа:Както казахте - карето. Каква марка каре бихте ми препоръчали ? В реалоем няма такъв номер, че да потърся...


Аз бих препоръчал рециклиране. В София на няколко места ги правят - Феликс на южната дъга и момчетата на 202ра, точно при комините, ще се справят.

Втора ръка не се знае колко ще изкара, а цената на новото е скандална за тази кола..

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.06.2022
Пол: Мъж

Re: Щракане задна лява гума

Мнение от Thanos » 12 Юни 2022, 15:59

Здравейте, имам същия проблем! Чува се само при подаване на газ, когато се напъне колелото и при по ниска скорост се чува повече. Звука идва от чукане на болтовете на джантата в накладките на ръчната. Въпросът ми е, дали при колегата се е оправило от смяна на полуоска или имам съмнения за лагера на главината. Ако някой може да помогне, ще съм благодарен! Интересното е, че ако се натегне ръчната изчезва докато не мръдне птужинката и се саморегулира… после пак започва да трака. В мокро време се появява след натягане и за това си мисля за лагер!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Щракане задна лява гума

Мнение от pinko_23 » 15 Юни 2022, 11:18

Thanos написа:Здравейте, имам същия проблем! Чува се само при подаване на газ, когато се напъне колелото и при по ниска скорост се чува повече. Звука идва от чукане на болтовете на джантата в накладките на ръчната. Въпросът ми е, дали при колегата се е оправило от смяна на полуоска или имам съмнения за лагера на главината. Ако някой може да помогне, ще съм благодарен! Интересното е, че ако се натегне ръчната изчезва докато не мръдне птужинката и се саморегулира… после пак започва да трака. В мокро време се появява след натягане и за това си мисля за лагер!


Полуоска е. Сваляш и рециклираш или търсиш чиатава втора употреба. Отделно не се продават карета не съществува такава част. Лагера не щрака а вие и се чува отчетливо дали е ляв или десен. Аз препоръчвам ако си от София felix.bg но трябва да си свалиш полуоската и да я занесеш.
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.06.2022
Пол: Мъж

Re: Щракане задна лява гума

Мнение от Thanos » 15 Юни 2022, 11:35

Здравейте, реших проблема, оказа се “екранировка” (така се изрази майстора), инъче казано ламарина около кутията, която е опирала в кардана при подаване на гас… Незнайно защо звука се предава и се чува към задното колело…. Така се реши проблема. Няколко майстора бяха сигурни за полуоска, звукът е много близо до каре, но уви не е !

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.06.2022
Пол: Мъж

Re: Щракане задна лява гума

Мнение от Thanos » 15 Юни 2022, 11:53

С две думи, при тези симптоми и какво се оказа логика не намерих…

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook