Преместване модули багажник E61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.09.2009
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI

Преместване модули багажник E61

Мнение от dulgiq » 13 Фев 2021, 14:49

Здравейте колеги,

Забелязах, че след автомивка се появиха много грешки на бордовия компютър и стрелките на километража започнаха да играят. Някои от грешките са проблем със скоростна кутия, проблем с нивото на автомобила и ниско налягане в гумите. Проверих какво е положението под резервната гума и видях, че е проникнала вода при модулите за управление на автомобила. Нямам идея към момента водата как е достигнала легена. Автомобилът не е снабден с шибедах. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да помага?!?

1613213511818 (1).jpg


Според мен това е една от слабите страни на Е61 и реших да преместя модулите на по-високо. Отделението в багажника от лявата страна е удобен вариант. До него стигат кабелите на модулите без нужда от допълнително удължаване, също така няма нужда да се режат пластмасови елементи. В моя случай премахнах и пластмасовото покритие на отделението, но ако искате можете да го оставите. Препоръчвам да проверите и състоянието на акомулатора, да не би и там да е попаднала вода. Хубавото е, че неговото отделение е снабдено с клапи за източване.

1613213511802.jpg


След като изтрих грешките и покарах автомобила, остана единствено проблема с нивото на автомобила. Най-намокрен изглежда е бил EHC self leveling module, който след продължително сушене пак не функционира и предстои да го сменя (остана само да проверя какво е състоянието на бушоните).

1613213511811 (1).jpg


Надявам се да съм полезен на някой колега :driving:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.09.2009
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI

Re: Преместване модули багажник E61

Мнение от dulgiq » 02 Мар 2021, 16:19

Бушоните са ОК. След смяна на EHC модула (100лв. 2ра ръка) нещата се оправиха. Грешките, които ми изписваше са 5F92; 5F93, за ляв и десен сензор за нивата, но правилно предположих че е модула, понеже рядко едновременно и 2та сензора дават грешка.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 6.01.2023
Пол: Мъж

Re: Преместване модули багажник E61

Мнение от Ivavov0525 » 26 Май 2023, 7:25

Здравей, колега след последните валежи при мен излязоха същите проблеми колата е Е61 LCI днес ще разглобя да погледна какво се случва. Темата ти ми беше много полезна, благодаря!

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook