Авариен режим помагайте

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 4.11.2009
Пол: Мъж
Кара: E60 3.0d 218 , Е30

Авариен режим помагайте

Мнение от Frederik » 24 Дек 2020, 13:49

Колеги проверих всички форуми и теми но сходен проблем като моя неоткрих..

Накратко колата е60 3.0д 218к.с. автомат влиза в авариен режим отвреме навреме се оправя за 3-4 мин и пак влиза но рядко се оправя,а когато влиза в авариен режем ми изчезва на таблото индикацията дали съм на P,D,N като гледах другите с авариен режим на всеки един си показва индикацията им на таблото дали са на P,D,N ..надявам се да ме разбрахте колеги ако някой е имал сходен проблем като този ще се радвам да ми сподели как го е решил

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Авариен режим помагайте

Мнение от vld » 25 Дек 2020, 17:46

Трябва да се закачи на диагностика и ще се види от къде ти е проблема, така няма кой да ти помогне.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 4.11.2009
Пол: Мъж
Кара: E60 3.0d 218 , Е30

Re: Авариен режим помагайте

Мнение от Frederik » 26 Дек 2020, 8:44

Проблема е решен,след като ми смениха маслото,филтъра и буксата на автомата се оказа че не са поставили добре самата букса..омасленя е леко и като натисна леко навътре се оправя всичко..искам да ви попитам самата букса трябва просто да я изкарам почистя хубаво и да я напасна тоя път добре или трябвя да се отваря отново автомата?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Авариен режим помагайте

Мнение от vld » 26 Дек 2020, 17:53

Frederik написа:Проблема е решен,след като ми смениха маслото,филтъра и буксата на автомата се оказа че не са поставили добре самата букса..омасленя е леко и като натисна леко навътре се оправя всичко..искам да ви попитам самата букса трябва просто да я изкарам почистя хубаво и да я напасна тоя път добре или трябвя да се отваря отново автомата?

Буксата има заключващ механизъм от вътрешната страна, тоест за да да я свалиш трябва да махнеш картера и да освободиш заключването и.
Вероятно въобще не са я сменили при смяната колега, то ако не я сложиш добре не можеш да затвориш закопчалката.......
Изображение

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook