Смяна на врата на багажника е61

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е91 m57tu2

Смяна на врата на багажника е61

Мнение от driftline » 20 Дек 2020, 21:18

Здравейте колеги.Искам да сменя цялата врата на багажника.Някои от Вас има ли опит с това? Какво трябва да гледам като купувам новата врата и как да ги разменя най-безболезнено? Благодаря

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Смяна на врата на багажника е61

Мнение от Atsalov » 20 Дек 2020, 23:32

Най-голямата игра ще са така или иначе проблемните кабели. А всичко друго ще трябва сам да се справиш все пак имаш вероятно книжка!?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е91 m57tu2

Re: Смяна на врата на багажника е61

Мнение от driftline » 21 Дек 2020, 6:04

Книжка имам.Питам просто дали няма някой сменявал вратата да каже как става.Проблема на моята е че има малко кит по нея.Друг проблем няма.Искаше ми се да я сменя зада сложа некитосвана врата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Смяна на врата на багажника е61

Мнение от немо » 21 Дек 2020, 12:00

А защо не се обърнеш към някой сервиз?Смяната на врата на багажника на комби не е от най-лесните работи,имам предвид,че в един момент са нужни мин. 2-ма човека,а е възможно да ти потрябва и някой по-специфичен инструмент.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 5.03.2008
Местоположение: до Своге
Пол: Мъж

Re: Смяна на врата на багажника е61

Мнение от Vankata_84 » 22 Дек 2020, 11:35

Аз съм го правил на колата която сега карам, тогава не беше моя. Не е чак такава драма каквато си представяш.

1.Разкомплектоваш всякакви кори и пластмаси, целта е да откачиш инсталацията от всичко.
2.Нищо по стъкло и спойлер не се пипа. То си е на други панти просто го отваряш и си работиш. Там е сложното, но него не се налага да го ровиш.
3.След като си изключил всичко от вратата и си освободил инсталацията, развиваш от пантите и я сваляш.
4.Новата я слагаш регулираш без ключалка после монтираш ключалката пак регулираш самата ключалка, прехвърляш всичко и си ти.

Кабелите не ги пипаш реално. Достъп до тях нямаш. Нищо в купето не разглобяваш. Пантите не ги пипаш също. Това са си други неща, и не са прости.

Беше преди 2 години бях притеснил, а се оказа лесно.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook