Въпрос за ECU file

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 6.10.2020
Пол: Мъж

Въпрос за ECU file

Мнение от mdalaverata » 16 Окт 2020, 19:55

Здравейте, някой запознат ли е дали има разлика в ECU файла на е61 530d facelift 235hp и x5 e73 3.0d 235hp? И двата автомобила са с автоматична 6 степенна скоростна кутия.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпрос за ECU file

Мнение от vld » 17 Окт 2020, 6:33

Имат разлики да.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 4.06.2018
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60
Детайли за колата: 530d 2008 г. 235 к.с.

Re: Въпрос за ECU file

Мнение от tweety88 » 17 Окт 2020, 12:33

Аз карам е60 235 к.с.. Когато я взех колата беше със софтуер от Х5 поради сменен компютър от Х5. Явно не са знаели как да сменят вин-а и той не позволяваше да се качи софтуера на е60. Разбира се след намесата на хора, които знаят какво правят този проблем беше отстранен.
Обратно на твоят въпрос - обясниха ми, че предавателните числа на скоростната кутия се пазят в компютъра на колата и съответно бях с такива от Х5. След смяната на софтуера с правилният мога да твърдя, че колата започна да превключва много по-гладко и кутията се държи доста по-добре. Друга разлика не забелязах, но и това не е малко.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпрос за ECU file

Мнение от vld » 17 Окт 2020, 20:13

tweety88 написа:Аз карам е60 235 к.с.. Когато я взех колата беше със софтуер от Х5 поради сменен компютър от Х5. Явно не са знаели как да сменят вин-а и той не позволяваше да се качи софтуера на е60. Разбира се след намесата на хора, които знаят какво правят този проблем беше отстранен.
Обратно на твоят въпрос - обясниха ми, че предавателните числа на скоростната кутия се пазят в компютъра на колата и съответно бях с такива от Х5. След смяната на софтуера с правилният мога да твърдя, че колата започна да превключва много по-гладко и кутията се държи доста по-добре. Друга разлика не забелязах, но и това не е малко.

Колега ако става въпрос за е60 LCI 235кс. и Е70 3.0 235кс. компютрите са абсолютно идентични, даже и софтуерната версия им е еднаква ***775, хардуера е абсолютно едно към едно.
Въпреки всичко в софтуера на е70ката има ралика, като например, датчика на рейла е друг или дебитомера, вече съм забравил кое точно беше...
А това дето си го написал че пази в себе си информация за предавателните числа не е точно така. Това как да превключва автомата зависи от модела на колата и нейното оборудване.
Тоест една и съща кутия в е60 и е70 има различен софтуер. На е70 кутията е малко по ралична от кутията на е60, но TCU-то е еднакво, както и торка.
Също така ако колата има теглич също софта на кутията е друг.
Общо взето при подмяна на тези неща е хубаво да се чете малко или да се правят при професионалист който знае за какво става въпрос.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 4.06.2018
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60
Детайли за колата: 530d 2008 г. 235 к.с.

Re: Въпрос за ECU file

Мнение от tweety88 » 18 Окт 2020, 10:14

Напълно съм съгласен, че компютрите са едни и същи. Само че новият компютър беше оставен с ВИН-а на на Х5-цата. По този начин разбрахме от каква кола е. Съответно това не позволяваше да се качи софтуера на е60. За да се избегнат грешки от всичките неща, които ти изброй, беше изтрита цялата таблица с грешките от компютъра. Общо взето беше правено мазало - това нещо е правено преди мен и то в Германия (аз сам докарах колата от там).
След оправяане на вин номера в компютъра и качването на правилният софтуер всичко е точно и идеално без проблеми.
Целта ми беше само да отговоря на колегата, че софтуера е различен за е60 и Х5 без значение, че компютрите и двигателите са 1:1. А това за предавателните числа ми го обясни майстора и затова го написах - аз не съм запознат. Факт е че кутията се държи много по-добре след процедурата.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпрос за ECU file

Мнение от vld » 18 Окт 2020, 19:22

И КАС модила ли беше от Х5ца?
Странно, не съм сигурен дали може да се сихринизира ДДЕ с раличен вин от този в КАС-а, затова питам.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 4.06.2018
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60
Детайли за колата: 530d 2008 г. 235 к.с.

Re: Въпрос за ECU file

Мнение от tweety88 » 19 Окт 2020, 8:35

С CAS-а нямаше никакъв проблем и не сме го проверявали, съответно не мога да кажа. Може примерно и той да е сменяван, но да е направен като хората, а може и да не е пипан.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook