Неработещ круиз контрол, ДСЦ при 530и, 2004г.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж

Неработещ круиз контрол, ДСЦ при 530и, 2004г.

Мнение от Ivo_stz » 16 Авг 2020, 17:31

Здравейте, накратко колата е М54Б30. При достигане на 100км/ч автопилота спира да работи, като сработва пак едва след като колата се изгаси и запали повторно. До 99 км/ч автопилота си работи безотказно. Второто неизвестно е: DSC и ABS работят коректно, не светят никакави лампи на таблото, но БУТОНа на ДСЦ за изключване не реагира въобще. При диагностика с ИСТА ДСЦ модула няма грешки, но на живи данни не получава никаква информация от самия бутон. В ДМЕ се наблюядава грешка 2F4F Vehicle speed plausibility, което ме навежда на мисълта, че ДМЕ не получава сигнал за скоростта на колата.
ДМЕ-то е подменяно с друго от М54Б30 в Е60, НО не е сменен ВИН-а и си стои стария вин на старата кола. Възможно ли е това да влияе по някакъв начин на комуникацията между ДСЦ модула и ДМЕ и от там да се получават тези проблеми?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 13.01.2010
Пол: Мъж
Кара: bmw e60 525iA

Re: Неработещ круиз контрол, ДСЦ при 530и, 2004г.

Мнение от kravun » 16 Авг 2020, 20:49

При мен се оправи след смяна на дсц модула.
по-добре 2л пепси от 1.6л хонда

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж

Re: Неработещ круиз контрол, ДСЦ при 530и, 2004г.

Мнение от Ivo_stz » 26 Дек 2020, 12:37

Весела Коледа на всички! Доста време колата не беше карана, но наскоро ми се наложи да пътувам. Забелязах, че при температура под 5-6 градуса навън веднага след палене - около 5 минути автомобила няма никакви проблеми с ДСЦ - спира се от бутона, минава си на ДТЦ, при задържане го изключва напълно. Уви след 5 минути всичко си е по старо му - бутона ДСЦ престава да бъде активен, но системата си работи както трябва. Пробвах със замяна на SZM модула, но без резултат. Пробвах с пускане на нов кабел от самия SZM модул до пина на ДСЦ отговарящ за бутона ДСЦ, но без резултат. В чуждите форуми има теории от кодиране до проблем със самото табло. Някой от вас имал ли е такъв проблем?

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook