E60 Тропане на предницата

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.11.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d
Мечтае да кара: ///M

E60 Тропане на предницата

Мнение от ice_box » 23 Юли 2020, 14:33

Здравейте,

Да ви кажа незнам как да започна, понеже съм доста объркан.. От заглавието на темата става на въпрос за тропане на предницата :Д Всичко започна постепенно преди около 2 - 3 месеца появи се едно притракване когато минавам през някакви неравни повърхности ( по назъбен асвалт или чакъл макадан павета), беше доста леко тогава ми беше дошло време за обслужване на колата, като смених дискове и накладки, след което тракането започна да се засилва, когато майстора е сменал дисковете и накладките каза, че нищо не му е направило впечатление и най вероятно си въобразявам и да покарам още малко и тогава да обърнем по голямо внимание. И така след около 2 3 седмици да кажем месец вече страшно много ме дразнеше това тропане и директно в сервиза. Открихме накрайниците който бяха доста разбити сенихме ги, качвам се тракането абсолютно същото.. честно казано много се озадачих. Казах му на майстора покарахме заедно, каза да наистина го има това тропане, но тъй като колата ми трябваше и ме чакаше път го отложих с още 2 3 седмици до тази седмица. Прегледахме обстойно на пръв поглед отдолу биалетки носачи всичко окей, като симптом усещах почукване във волана и психически се бях подготвил за рейка - оказа се че е тя, има луфт и тропа, и дирекно я свалихме за рециклиране и докато я сваля, човека ми звъни и ми казва има и два носача от ляво долния от дясно горния и един тампон, окей и тях ги поръчахме. Вчера ми звъни и ми казва сглобено е но пак има тропане от дясно.. направо ми стана лошо. Покарах колата драстично намаление на тропането, от ляво мога да кажа че няма нищо от дясно обаче си тропа доволно, пак на ниска скорост по неравен асвалт чакъл и тем подобни настилки.
Моля ако някой се е сблъсквал с такова нещо да даде някакъв съвет защото просто нямам никаква идея вече какво да правим, остава само и другите 2 носача и амортесьорите да сменя и ще съм с тотално нова предица :Д Обаче те изглеждали добре.. Мисля да сменим и другия носач от дясно превантивно, понеже незнам вече.. Много не го виждам като варинт да карам така понеже много ме дразни това. :help:
П.С. надявам се съм описал добре нещата, ако не съм извинявам се, но съм доста фрустриран и тотално отчаян :confused:
П.С 2 ще пробвам да направя клип при какви настилки се появява това нещо и как звучи (нещо като глухо тропане от дясно, по някой път и по силно)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: E60 Тропане на предницата

Мнение от datchko » 23 Юли 2020, 14:57

На място като въртиш волана (при изгасен двигател) има ли чукане във волана?

Чест проблем е да се разбият каретата на кормилния прът. Аз го имам проблема и отлагам вече повече от година.
Много имитира проблем по рейката, а реално са две карета за около 60-ина лева.

Трябва да се свали и да се сменят.

Другите възможни проблемни части са:

- Тампони на стабилизиращата щанга;
- Вътрешни накрайници;
- Хлабави спирачни апарати;
- Основно носачи

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.11.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d
Мечтае да кара: ///M

Re: E60 Тропане на предницата

Мнение от ice_box » 23 Юли 2020, 15:32

datchko написа:На място като въртиш волана (при изгасен двигател) има ли чукане във волана?

Чест проблем е да се разбият каретата на кормилния прът. Аз го имам проблема и отлагам вече повече от година.
Много имитира проблем по рейката, а реално са две карета за около 60-ина лева.

Трябва да се свали и да се сменят.

Другите възможни проблемни части са:

- Тампони на стабилизиращата щанга;
- Вътрешни накрайници;
- Хлабави спирачни апарати;
- Основно носачи


Ами вече го няма почукването във волана при въртене на изгасен двигател, до преди смяната на рейката го имаше, дори преди около седмица се появи нещо като мътъв ход на волана когато завивах на дясно, минимален като 1-2 градуса, но се усещаше неприятно и някак неестествено се въртеше сякаш не беше така плавно въртенето. За щастие това нещо сега го няма и много по добре се усеща колата. Иначе рейката си беше направила луфт в ляво а в дясно почти нямаше. За спирачните апарати специално го попитах майстора дали ги е прегледал, тъй като някъде бях чел, че те могат да издават тракащи-тропащи звуци или накладките, но са били добре. Та значи може да се каже, че те отпадат, макар че и носачите изглеждаха на първо четене здрави, но в действителност бяха в лошо състояние. Много ме съмнява този носач от дясно който не е сменен, но знам ли. За вътрешни накрайници не съм се сещал да попитам дали са добре както и тампоните на стабилизиращата щанга, но със сигурност и на тях ще им обърна внимание.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 25.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535ix, 2012

Re: E60 Тропане на предницата

Мнение от landolin » 23 Юли 2020, 19:18

Според мен трябва да отидеш да ти проверят колата в някой добър сервиз с опит в марката и окачването - с този майстор сте сменили/рециклирали две трети от предницата на проба грешка и още има проблеми

Окачване се диагностицира на място и с подемник, така през форума няма да стане - най малкото всеки е сменял по нещо заради някакво тропане.

Ако е за мненията аз имах разбит шарнир на носач, звучеше като разбита биалетка и носача имаше едва доловим луфт, но въпреки това при големи неравности тропаше ужасно - ако искаш пробвай със смяната и на другия носач и вижте дали ще спре.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.11.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d
Мечтае да кара: ///M

Re: E60 Тропане на предницата

Мнение от ice_box » 23 Юли 2020, 20:56

landolin написа:Според мен трябва да отидеш да ти проверят колата в някой добър сервиз с опит в марката и окачването - с този майстор сте сменили/рециклирали две трети от предницата на проба грешка и още има проблеми

Окачване се диагностицира на място и с подемник, така през форума няма да стане - най малкото всеки е сменял по нещо заради някакво тропане.

Ако е за мненията аз имах разбит шарнир на носач, звучеше като разбита биалетка и носача имаше едва доловим луфт, но въпреки това при големи неравности тропаше ужасно - ако искаш пробвай със смяната и на другия носач и вижте дали ще спре.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Точно и аз първоначално определях звука като на заминала биалетка, в интерес на истината на подемник я гледаме колата и при този човек ходя от години с различни автомобили и до сега такива филми не бяха ставали. Ама малшанс, мен това ме дразни че почти всичко смених и пак продължава драмата. В края на краищата ще ида и до някой по специализиран сервиз за диагностика, все пак се надявах че някой може да е попадал в подобна ситуация, макар че на никого не я пожелавам. Единственото положително за сега е че поне съм сменил някой неща, който така или иначе са били тръгнали към вторични суровини :lol:

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook