Е60 530д - изпушва синьо при палене

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 16.05.2016
Местоположение: Germany
Пол: Мъж
Кара: e60 525d 200+hp

Re: Е60 530д - изпушва синьо при палене

Мнение от dakata_kn » 30 Юли 2020, 10:23

99% реле или свещи, при мен беше същото миналото лято, сутрин запаля колата изпуши за няколко секунди и после никакви пушеци, релето ми беше на 7/8 месеца, но пак се е прецакало, взех свещи и реле оказа се само релето, смених само релето и пушека изчезна.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е60 530д - изпушва синьо при палене

Мнение от vld » 30 Юли 2020, 15:04

E60cloud написа:
vld написа:
E60cloud написа:Аз едно не мога да си обясня. Ако синия пушек е на масло (сегменти/турбо), то би трябвало постоянно да пуши синьо, а в моя случей, изпушва само за 2-3 секунди и спира. Ако беше масло, претрисането нямаше да изчезва, горе-долу с пушека. Затова съм склонен да се съглася, че става въпрос за свещи/реле или пикаеща дюза.

Когато колата е преседяла маслото от стените на цилиндрите се е слекло в картера.
При първо палене за деня на повредения цилиндър компресията клони към 0 и докато се развърти да качи масло по стената на цилиндъра се получава неравномерна работа (претрисане) и изпушване.
Като качи масло компресията става към 15-20, което пък се вижда и като голямо отклонение в корекцията на дюзата на конкретния цилиндър.....
Имаш право да пробваш всичко, колата си е твоя и сам определяш кое кога как да се ремонтира ;)



Разбирам, а ето и друг пример: не бях палил колата от два дни, днес я запалих около 19:30ч и нищичко не изпуши? Когато е леко хладно ( сутрин да кажем около 20 градуса, тогава го прави) - това какво общо има с масло/компресия? Интересно ми е просто, защо изпушва при различни условия..

Колкото е по студено толкова по изразено се вижда, това е връзката, затова като ч палиш през няколко часа през деня сега в жегите изобщо не се забелязва.
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е60 530д - изпушва синьо при палене

Мнение от vld » 30 Юли 2020, 15:08

dakata_kn написа:99% реле или свещи, при мен беше същото миналото лято, сутрин запаля колата изпуши за няколко секунди и после никакви пушеци, релето ми беше на 7/8 месеца, но пак се е прецакало, взех свещи и реле оказа се само релето, смених само релето и пушека изчезна.

Ня е61цата ми от няколко месеца имам изгорели 3 свещи интересно защо ли не пуши и не тресе, дори и пролетта когато темперетурите редовно сутрин са около 0 градуса?
Да в зверските студове с неработещи свещи е трудно паленето, ама не е това което описва колегата.
При неработещи свещи изпушването е черно поради не изгоряла нафта при паленето.
Колите на всички са различни, не винаги проблема е един и същ колкото и подобни да са симптомите.
Просто си има тънкости които трябва да се знаят за да се диагностицира правилно.
Всичко което съм написал може лесно да се провери с една проверка на компресията на мотора при подмяната на свещите.
Така и така се разглобява това е най логично да се направи.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 19.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: тист
Мечтае да кара: непрекъснато
Детайли за колата: 08' E91 325d - сега; 'E36 316i Compact - сега; '02 E46 330i Touring - преди; '97 Е36 318i Touring - преди; '00 BMW 540iA - преди; '02 BMW E46 330Ci SMG - преди; '99 BMW E36 328i Touring - преди;

Re: Е60 530д - изпушва синьо при палене

Мнение от Tristaiosemnaiseis » 13 Авг 2020, 11:20

Моите 2 стинки към темата - колата ми е M57/T2 в E91 325d от 2008-ма година... Та и аз имах същото изпушване, предимно когато навън е хладно, и само за 2-3 секунди в началото. Също така при ниска външна температура имаше леко притрисане. Преди 3 месеца рециклирах турбото, както и смених кулера, защото леко изпускаше... От тогава изпушване повече не е имало. От 2 сервиза казаха, че претрисането вероятно е от подгревни свещи и реле, така че според мен и твоят проблем би следвало да е това... Все още свещите не са сменяни, така че не мога да потвърдя, дали това е проблема!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 525
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Е60 530д - изпушва синьо при палене

Мнение от flober » 13 Авг 2020, 12:04

Може да изпушва също и от филтъра за картерните газове.
Изображение

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook