Ниво масло малко над MIN

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 3.06.2020

Ниво масло малко над MIN

Мнение от nvjbulgaria » 13 Юли 2020, 9:17

Здравейте, колеги. Нов съм във форума, както забелязвате. Доста теми попрочетох и в интернет и в manual-а на БМВ за е60, но все пак бих искал да се консултирам и с други хора които имат подобна кола и може би са имали същия проблем като мен. Та, колата е 2004г. мотора е M57D30, автомат. Преди около месец и нещо я купих и я дадох на сервиз за обслужване ( масло двигател, масло скоростна кутия и смяна на вериги). Преди няколко дни забелязах, че от колата под двигателя тече масло ( капки ). В началото помислих, че е било от друга кола, но като я паркирах в гаража и поставих картон отдолу, забелязах, че си капе от моята. Не е да прави локви, но капки капе. Също така забелязах, че на картона капките не са точно на едно място, а са на доста места. Може би за ден капе 10-20мл. Проблема е, че точно сензора за ниво на масло не ми го смениха от сервиза уговорихме се за малко по - напред, защото колата ми трябваше спешно и те не са ме разбрали, че исках и него да ми сменят. На щека при спрян двигател без да е каран дава под средата на мин и макс. Четох в интернет, че за е60 нивото на маслото се мери като трябва да карам 10км и двигателя да не е студен, след това 5-10 минути на равно място. Това, което ме притеснява е, че попаднах на материали, че дори при спрян двигател да показва тези стойности(без да е карана) е възможно при каране маслото въобще да не е там, а да е по - ниско. В сряда ще я караме на сервиз в друг град (30км). Питането ми е следното:
Има ли друг индикатор на които мога да се доверя за ниво на маслото, ако е критично малко освен сензора за ниво на маслото, които е за смяна.
Дали е ок да се кара или да извикаме пътна помощ до сервиза, защото нямаме и масло да долеем. А от сервиза не поискахме фактура и ми казаха, че са наляли оригинално масло, ако не се бъркам около 50лв литъра ми казаха, но не знам нито марка, нито какво е.
Притесненията ми са да не стане някакъв проблем с двигателя. Относно двигателя в момента е в отлично състояние, без шумове, тропания и т.н. При поставяне на монета в/у емблемата въобще не се клати и от сервиза казаха, че е ок.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Ниво масло малко над MIN

Мнение от vld » 14 Юли 2020, 16:36

На тая кола има щека на мотора, провери го с нея.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 3.06.2020

Re: Ниво масло малко над MIN

Мнение от nvjbulgaria » 14 Юли 2020, 19:02

Точно на щеката го проверихме и е малко над мин. Около 3-4мм. Снощи забелязахме, че и в разширителния съд няма антифриз. Зад двигателя от страната на пасажера е доста силно изцапано и продължава да тече. От страната на шофьора няма почти никакво масло изцапано. От горе колкото се вижда е някъде под или зад двигателя от страната на пасажера.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 25.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 535ix, 2012

Re: Ниво масло малко над MIN

Мнение от landolin » 14 Юли 2020, 22:33

Първо уточни със сервиза какво точно масло са ти налели и с какъв визскозитет (5w30, 5w40, друго) и се запаси с 1-2 литра, но на нормална цена - какви са тия 50лв литъра

После почни да търсиш течове - с махнати кори и картон отдолу е добър вариант, но ако можеш я виж и на канал, защото да стигнеш минимума толкова бързо вероятно тече от няколко места.

Ползвай и форума - има много теми за проблемните места с течове, вероятно ще имаш повече успех отколкото със сервиза, където си бил.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Ниво масло малко над MIN

Мнение от vld » 15 Юли 2020, 15:10

Освен щеката имаш датчик за нивото, падне ли на минимума, ще ти светне на таблото да долееш литър.
Не е проблем да я караш така 30км.
Маслото се мери на добре загрял мотор 88/90 градуса, спираш чакаш 5 минути и мериш.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 3.06.2020

Re: Ниво масло малко над MIN

Мнение от nvjbulgaria » 03 Авг 2020, 17:03

Здравейте, значи от сервиза казаха, че е гарнитура на картера и са я сменили. Сега вече не тече(поне така се надявам), отдолу има отново капки по картона, но доста по - малко и трябва да е на едно място часове, надявам се да е от преди. Ще следя нивото на маслото, вече и датчика за ниво на масло е сменен. Ако продължава да тече още 1-2 седмици, вероятно ще отида в друг сервиз, понеже в този сервиз преди да ми сменят веригите, масло не течеше и не знам дали те не са прецакали нещо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 12.06.2009
Местоположение: Дупница
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D
Мечтае да кара: BMW E60 530D
Детайли за колата: Лукс...
Комфорт...
Класа!

Re: Ниво масло малко над MIN

Мнение от vankata_dupnica » 04 Авг 2020, 12:23

Колеги, да се включа и аз. Как мога да разбера, дали имам датчик на маслото на двигателя и възможно ли е да нямам.
Мисля, че никъде в iDrive не съм срещал това меню за min и max на маслото

Колата е E60 530d 218hp 2005

Изпратено от моят SM-A920F с помощта на Tapatalk
Искаш да продаваш в цял свят ->Уеб дизайн и Онлайн маркетинг

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Ниво масло малко над MIN

Мнение от andy » 04 Авг 2020, 13:40

Тази кола няма

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 30.10.2018

Re: Ниво масло малко над MIN

Мнение от borislvagg » 13 Сеп 2021, 11:59

Здравейте колега, малко е оффтопик, но четох доста противоречиви мнения. Колата ми е 3.0д 231кс и има щека за маслото, но кога точно трябва да се мери, за да са точни показанията? 10 минути след като мотора е напълно загрял или след няколко часа (например сутрин преди тръгване)? Ясно е, че колата трябва да е на равно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Ниво масло малко над MIN

Мнение от Exclusive89 » 13 Сеп 2021, 12:05

vld написа:Маслото се мери на добре загрял мотор 88/90 градуса, спираш чакаш 5 минути и мериш.
Изображение

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook