530d transmision fault ПОМОЩ

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 31.05.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M5 V10

530d transmision fault ПОМОЩ

Мнение от plamen_9_4 » 18 Апр 2020, 23:40

Здравейте колеги, от известно време колата ми прави проблеми, по точно влиза в авариен режим на скоростите. Грешката която излиза на ИНПА е: (5088 - Sensors, transmission switch L1-L4). Кутията е обслужена с ново масло и филтър. Грешката излиза когато си поиска и като изгася и запаля повечето пъти се оправя за момент и след известно време пак... Смених лоста с управлението, защото майстор ми каза, че може да е от него, но без ефект... Моля ако някой се е сблъсквал с този проблем да изкаже мнението си, че така не може да се кара колата, а в сервизите повечето гадаят и не могат да определят проблема. :banghead:
Колата е преди фейса 3.0д

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 3.03.2021
Пол: Мъж

Re: 530d transmision fault ПОМОЩ

Мнение от markivanov » 19 Мар 2021, 1:10

Здравей колега,

От седмица боря проблема. Предполагам си успял да го решиш, ще се надявам да споделиш как. При мен до момента от ходенето на майстор за автомати ми каза, че може да въпросния скоростен лост и някакъв модул прикрепен към него който да дава проблем или нещо което се намира долу в скоростната кутия - автоматичен превключвател ако правилно съм запомнил. До момента единственото, което свързах е проблем с тока и колата е на майстор за търсене на проблем със зареждането или отечка. До тук съм, ако не се намери проблем с тоците.. ще се наложи да ходя на майстор за кутията, което силно ме съмнява да е проблема. Грешката, която записва е идентична с твоята.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 1.09.2011
Пол: Мъж

Re: 530d transmision fault ПОМОЩ

Мнение от nenasiten89 » 02 Юни 2021, 12:43

Здравейте колеги решихте ли проблема и ако да ще споделите ли ... Благодаря

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook