Луфт в предна броня - М пакет

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 21.11.2018
Кара: E60 535d LCI

Луфт в предна броня - М пакет

Мнение от kkashev » 21 Мар 2020, 10:24

Здравейте,

След като си взех колата от бояджия преди няколко месеца се загледах, че отпред в дясно има луфт между фара и бронята. Със сигурност го нямаше преди това, оправданието на “майстора” беше, че бронята не е оригинална. Оригинална или не е, аз не мога да кажа. Със сигурност пакета е монтиран допълнително, но съм сигурен, че преди нямаше луфт, който да ми направи впечатление.

Възмжоно ли е да се регулира бронята и как? Какво може да се е счупило, за да изглежжда така?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Луфт в предна броня - М пакет

Мнение от fitter » 21 Мар 2020, 10:42

Това което виждам от снимката е, че десния фар е сложен малко по-нагоре. Явно като е свалян не поставен като другия. Може лесно да се коригира. Може да е излязъл и от релсата. Най-добре го разхлаби и провери. Два болта са -единия отгоре в дясно, а за другия се сваля кръглата капачка на фара и с дълго рамо се стига до болта. Като се разхлабят може да се види дали е поставен добре. Успех.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 21.11.2018
Кара: E60 535d LCI

Re: Луфт в предна броня - М пакет

Мнение от kkashev » 21 Мар 2020, 11:20

Ще погледна това, което ми каза, благодаря. Все пак съм малко скептичен да е от фара, защото от към капака нямат разлика. Сега се загледах в първата снимка, вижда се и по-голям луфт между капака и бронята в дясната част. Все едно бронята седи накриво. Прикачвам още една снимка
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 24.07.2018
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: X1 Restyl,Suzuki Vitara,ATV-китайче
Мечтае да кара: Повече в гората и на сняг.
Детайли за колата: Вече има и 118d N47 в колекцията

Re: Луфт в предна броня - М пакет

Мнение от Denis yusein » 21 Мар 2020, 13:26

Здравей ,
При е36 имах такъв проблем , точно след бояджия, оправданието беше същото , бронята не е оригинална.
Но понеже ми я боядисвана по каско отказах да подпиша протокола , върнах колата и си я оправиха.
Та после един познат ми каза че при такива неоригинални брони слагат някакъв пълнеж/най често пластмасова подложка/ между бронята и основата под нея , и така коригират фугата.
Данеби и ти да си имал такъв пълнеж а бояджията при демонтажа да не е обърнал внимание , и после да не го е сложил.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 21.11.2018
Кара: E60 535d LCI

Re: Луфт в предна броня - М пакет

Мнение от kkashev » 21 Мар 2020, 17:13

Ако трябва да бъда честен, броните не ми изглеждат китайски боклуци. За съжаление забелязах, че и задната броня не е перфектно сложена (боядисвах задна и предна). Честно казано смятам, че всички сме хора и грешките са в рамките на разумното, поне боята е добре, което е по-важното за мен, не познавам някой, който да е боядисвал и да е останал доволен от всичко. Ако има колега, който е с неоригинална и е имал драми ще бъде полезно. Чакам една/две седмици и тогава ще залягам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 21.11.2018
Кара: E60 535d LCI

Re: Луфт в предна броня - М пакет

Мнение от kkashev » 22 Мар 2020, 16:50

Случайно намерих една стара снимка на колата, от преди да я моя собственост. На нея лично аз не виждам никакъв луфт в бронята, нито между фара, нито капака. Допускам, че нещо е счупено, за да седи така. Някой знае ли къде в София мога да я закарам при някой, който ще ми обърне внимание за проблем от този тип?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 392
Регистриран на: 14.12.2006
Местоположение: Благоевград

Re: Луфт в предна броня - М пакет

Мнение от g-powerr » 26 Мар 2020, 20:41

И според мен фугата идва от реглажа на фара. На последната снимка се вижда, че луфта между фара и капака е доста голяма. Бояджията просто е качил фара нагоре към капака и се е отворила фуга между бронята и фара. Взимаш глава 8мм с удължение, развиваш двата долни болта на фара, както и Т27 болта горе в ляво и го монтираш в средно положение или както ти хареса на теб. Но ако бронята е китайска винаги ще има луфт...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 24.07.2018
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: X1 Restyl,Suzuki Vitara,ATV-китайче
Мечтае да кара: Повече в гората и на сняг.
Детайли за колата: Вече има и 118d N47 в колекцията

Re: Луфт в предна броня - М пакет

Мнение от Denis yusein » 27 Мар 2020, 0:42

Аз съм си свалял фаровете , и по спомен мисля че няма как да вдигнеш фара , той влиза в една шина и няма друга позиция.
Мисля че бронята пе е поставена правилно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 525
Регистриран на: 29.01.2006
Местоположение: ELHOVO
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Луфт в предна броня - М пакет

Мнение от flober » 27 Мар 2020, 12:43

Denis yusein написа:Аз съм си свалял фаровете , и по спомен мисля че няма как да вдигнеш фара , той влиза в една шина и няма друга позиция.
Мисля че бронята пе е поставена правилно.



Да ,може само напред и назад.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 25.04.2017
Пол: Мъж
Кара: e60 530D LCI
Мечтае да кара: М5 F90

Re: Луфт в предна броня - М пакет

Мнение от crusherr1 » 16 Яну 2022, 18:57

Та някой знае ли къде е проблема, че и при мен е индентичен случая ?

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook