Съвет за акумулатор...

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от vld » 23 Яну 2020, 16:14

Е какво има да ви баламосват, нали ако ме обвини отивам там забивам мултицета и ги опъвам да чакат да заспи, и като покаже 0.00 какво правиме?
То навсякъде могат да те баламост ако не знаеш за какво става въпрос по принцип, но специално за това не е много трудно да им докажеш на място че проблема не е в твоя телевизор.
Още повече, че ако има пробила клетка акумулатора изобщо не държи ток, немогат да го заредят и тн. абсолютно на товарна вилка ще покаже сигурно 2 волта :mhihi:
Аз пазарувам от магазина им в манастирски ливади, обикновенно отивам с колата, демонтирам стария слагам новия пред тях, давам им да си замерят колко зарежда да ми подпишат и подпечатат гаранцията на момента и това е.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от pinko_23 » 23 Яну 2020, 17:55

datchko написа:
pinko_23 написа:
andy написа:Със същия карам и аз, който ти предложи колегата vid, малко над 5 г
https://maxcar.bg/akumulatori/banner-ru ... 2ah-850a-r


Точно същият си купих от посоченото мяст изкара 3 месеца и умря. В продължение на 2 месеца имах разправий с търговеца и той ме убеждаваше че колата ми имала утечка и няма как акумулаторът да не е редовен. Аз успях да докажа, че колата няма утечка със съответните документи от лицензиран сервиз и му обявих, че отиваме на съд, веднга ми бях върнати парите и видеш ли акумулаторът имал мъртва клетка. Върнаха ми парите и аз го зарадвах, че пак ще си взема акумулатор от тях че поне да знае, че нямам утечка и да не ми хитрува щото ще яде хурката. Сега съм с BOSH сртува 350 лв, вече 1 година няма проблеми. Успех


И откъде го купи тоя акумулатор и са ти правили проблем за гаранцията?

Мен в макскар ме зарибават всеки път да купя Banner, но съм взимал такъв на познат и не съм чул да има проблем. На себе си взех пак Банер за е34-ката и 1г няма ядове.
Но пък не знам AGM дали са им хубави и се двоумя между Banner-a и Bosch, който идва с около 70лв повече като цена.
И двата имат 36м гаранция, което е добре, но нямам намерение да споря с търговеца, искам всичко да минава без да се опитват да ме изкарат мен виновен и колата ми с утечки, само и само да не ми признаят гаранцията.
За акумулатори.бг чета хубави отзиви, за авто батери трейд също - те са официален дистрибутор на Bosch акумулатори и ако склоня да е Bosch, вероятно от тях ще го купя, нищо, че ми излиза с 40лв по-скъпо, отколкото при другите търговци, важното е да не ме правят на маймуна...

от макскар си го купих и там много настойчиво продават банер, четох в много форуми че някаква дефектна партида дошла до БГ и разни търговци се опитват да я продадат. Имам приятел с банер и е доволен няма ядове.
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 30.05.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 LCI 530D

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от wenss » 23 Яну 2020, 18:14

vld написа:
pinko_23 написа:
andy написа:Със същия карам и аз, който ти предложи колегата vid, малко над 5 г
https://maxcar.bg/akumulatori/banner-ru ... 2ah-850a-r


Точно същият си купих от посоченото мяст изкара 3 месеца и умря. В продължение на 2 месеца имах разправий с търговеца и той ме убеждаваше че колата ми имала утечка и няма как акумулаторът да не е редовен. Аз успях да докажа, че колата няма утечка със съответните документи от лицензиран сервиз и му обявих, че отиваме на съд, веднга ми бях върнати парите и видеш ли акумулаторът имал мъртва клетка. Върнаха ми парите и аз го зарадвах, че пак ще си взема акумулатор от тях че поне да знае, че нямам утечка и да не ми хитрува щото ще яде хурката. Сега съм с BOSH сртува 350 лв, вече 1 година няма проблеми. Успех

Аз съм купил два такива за мои коли и още няколко за на приятели колите и нито един не е дал дефект, най стария е на 5 години вече.
При теб просто е било до късмет, попаднал си на кофти бройка. Това може да се случи с всяка една марка. Няколко пъти съм се опитвал да си купя Монбат АГМ, ама нещо все не намирам да ги продават в България.
А навъм има много добри отзиви от тях... баси ташака, тук ги правят а ние купуваме австрийски и турски акумулатори, да спонсорираме техните икономики :kuku:


Колега като каза Монбат се поразрових и успях да намеря този MONBAT AGM START/STOP 95AH 860A Д+

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 24.07.2018
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: X1 Restyl,Suzuki Vitara,ATV-китайче
Мечтае да кара: Повече в гората и на сняг.
Детайли за колата: Вече има и 118d N47 в колекцията

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от Denis yusein » 07 Фев 2020, 23:45

wenss написа:Дали ще е проблем ако взема този
FIAMM 90Ah Ecoforce AGM

Колега за ATV-то си купих ФИАМ мисля че е италиански , вече 4 г. го ползвам и като се има предвид че го карам само лятото , и го зареждам в началото на сезона/като не се ползва трябва да се зарежда и разрежда веднъж месечно/, мога да кажа че е добър избор. Само мисля че ампеража трябва да е малко по голям.
Нека и други колеги да кажат мнение защото все пак моето мнение е от наблюдение на акумулатора за мотор.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от FaceOff » 21 Фев 2020, 20:43

Колеги, днес взех въпросният Банер АГМ 92Ач от Макскар за Е61, от тях съм взимал Банер за Е39-ка и 5 години нямах никакви ядове, даже наскоро се наложи да прекося София на фарове и в трафик само на акумулатор. Кодирах го с ИСТА. Нормално ли е обаче да виждам 12,9В зареждане? През повечето време 14,6-14,7, но след това запалих колата на място, и погледнах в бтуул-а - 12.9, на ИНПА и в скритото меню - също 12,9? По принцип смених стария акумулатор, защото беше толкова разреден, че не искаха да му закачат товарна вилка да не го скапят съвсем (това на друго място, не в Макскар) и ме посъветваха да го заредя, но знам колко е важен акумулатора за тая кола, и реших направо да и взема нов.

пп. Май си намерих отговор на въпроса в друга тема :yes: ще спя спокойно -

vld написа:
Krasimir19 написа:
vld написа:
Krasimir19 написа:Здравейте, да използвам на колегата темата, аз също смених моя акумулатор само че от 90Ah, 720А оригинален го смених на 80Ah, 740 марка Bosch програмата която ползвам е iCarsoft уж професионална, но ми излиза грешка при регистрирането на смяна на акумулатора, не може да се регистрира, програмата изисква да си е със същите параметри като предния. Но понеже този го имам от др кола и е нов на 4 месеца, реших да ползвам него. Та въпроса ми е има ли проблем да ползвам този акумулатор? И въобще ако не го регистрирам какви са последствията? Като замерих напрежението, чрез програмата, изписа че напрежението е между 14,22 и 14,66, нормално ли е толко напрежение или е малко множко? Напрежението е замерено, при работещ двигател. Благодаря предварително

90Ah, 720А - обикновен
80Ah, 740А -АГМ
Трябва да се кодира, просто ще го скапе по бързо ако не го направиш.
С карли можеш да го направиш.



Значи новия акумулатор който сложих не е АГМ, а обикновен. Има ли някаква опасност ако продължа да го ползвам, или трябва да го сменя? Търсех вече в няколко магазина и нашсякъде ми дават или 95 или 100 амперчаса. И 800 или 900 ампера. Просто не намирам със аобсолютно същите стойности като оригиналния. Не съм в България и просто търсех тук из магазините. Не получих отговор колко е нормалното напрежение при запален двигател.

От 12 до 14.8V. зависи от това колко е заредена батерията, колко е студено, колко е натоварен мотора и тн.
Интелигентна система за зареждане има в тези коли, не е фиксирано като на по старите.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 3.10.2019

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от nikolai15 » 28 Фев 2020, 19:29

wenss написа:Привет Колеги.
Може ли някой да помогне със съвет какъв акумолатор да си взема и от къде евентуално...Колата е E61 530D 2007г
WBAPX71000B615621

Пише се акумулатор. Аз си купих VARTA SILVER DYNAMIC AGM 105AH 950A R+ с 4 години гаранция.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Съвет за акумулатор...

Мнение от datchko » 23 Юни 2020, 16:48

Аз пак съм в размисли за акумулатор :mhihi: :mhihi:

Чудя се на коя марка да заложа. Драмата ми най-вече е в гаранцията, дали при евентуална повреда на акумулатора, няма да се направят на интересни.

Чудя се дали да е обикновен или AGM...

Много позитиви има за AGM-акумулаторите, но не знам дали има смисъл в моя случай - на къси разстояния почти не карам, до работа са ми 18км и в задръстванията вися повече от час докато се прибера, та нормале акумулатор мисля има време да се зареди достатъчно.

Спрял съм се на следните марки - Bosch, Varta (същото като Бош), Banner и Exide. Всичките са използвани за първоначално вграждане.

Та въпросите ми са следните - кой модел да избера и от кой търговец да си купя :mhihi:

Bosch: BOSCH S5 AGM 95AH 850A или обикновен с подобни параметри

Varta: VARTA SILVER DYNAMIC AGM 95AH 850A или обикновен с подобни параметри

Banner: BANNER RUNNING BULL AGM 92AH 850A или обикновен с подобни параметри

Exide: EXIDE 95Ah Start-Stop AGM или обикновен с подобни параметри

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Съвет за акумулатор...

Мнение от datchko » 19 Яну 2021, 23:53

datchko написа:Аз пак съм в размисли за акумулатор :mhihi: :mhihi:

Чудя се на коя марка да заложа. Драмата ми най-вече е в гаранцията, дали при евентуална повреда на акумулатора, няма да се направят на интересни.

Чудя се дали да е обикновен или AGM...

Много позитиви има за AGM-акумулаторите, но не знам дали има смисъл в моя случай - на къси разстояния почти не карам, до работа са ми 18км и в задръстванията вися повече от час докато се прибера, та нормале акумулатор мисля има време да се зареди достатъчно.

Спрял съм се на следните марки - Bosch, Varta (същото като Бош), Banner и Exide. Всичките са използвани за първоначално вграждане.

Та въпросите ми са следните - кой модел да избера и от кой търговец да си купя :mhihi:

Bosch: BOSCH S5 AGM 95AH 850A или обикновен с подобни параметри

Varta: VARTA SILVER DYNAMIC AGM 95AH 850A или обикновен с подобни параметри

Banner: BANNER RUNNING BULL AGM 92AH 850A или обикновен с подобни параметри

Exide: EXIDE 95Ah Start-Stop AGM или обикновен с подобни параметри


Засега Банер може би отпада, на 34-ката умря за 2г. Добре, че от ми уважиха рекламацията и ми дадоха чисто нов.
Но на е61-цата не ми се чака повече от месец (пък и вече няма е34 :confused: ) при евентуална рекламация, та не знам на какво да заложа вече.

Откакто застудя, почна да ми нулира трип компютъра, та съм на зор вече :angel:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Съвет за акумулатор...

Мнение от Kurtov » 20 Яну 2021, 0:14

Сложихме на Ситроена Мутлу лятото, за сега сме много доволни, ама е още много рано.
BMW-то си го купих от Горубляне с някакъв акумулатор Arexons.
Каква е тая марка не знам, ама акумулатора е супер вече 4 години.
Приятел си купи Ауди с такъв акумулатор пак от автокъща и от там впечатленията също са много добри.
Моят съвет е Arexons :mhihi: , не е популярен, ама говоря от личен опит.
Собственика на аудито беше в чужбина, колата не се палеше по 2-3 месеца зимата. Без умни зарядни, без нищо, отивам завъртам и пали все едно се кара всеки ден. Автомобила е 2.0 дизел.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Съвет за акумулатор...

Мнение от nikola59 » 20 Яну 2021, 1:17

Kurtov написа:Сложихме на Ситроена Мутлу лятото, за сега сме много доволни, ама е още много рано.
BMW-то си го купих от Горубляне с някакъв акумулатор Arexons.
Каква е тая марка не знам, ама акумулатора е супер вече 4 години.
Приятел си купи Ауди с такъв акумулатор пак от автокъща и от там впечатленията също са много добри.
Моят съвет е Arexons :mhihi: , не е популярен, ама говоря от личен опит.
Собственика на аудито беше в чужбина, колата не се палеше по 2-3 месеца зимата. Без умни зарядни, без нищо, отивам завъртам и пали все едно се кара всеки ден. Автомобила е 2.0 дизел.

:mhihi: И да препоръчваш трябва да отидеш и до Италия да си го купиш: https://arexons.it/it/prodotti/cura-aut ... erie-auto/ С това което се продава тук е да играеш тото каквото и да се вземе. Така че най дългата гаранция, а обикновено мине ли гаранцията умира малко след това. Изкара ли повече - спечелил си от тотото. За някои може да е странно, но при избора погледнете и теглото, мисля че не по-малко от 280гр. на амперчас трябваше да бъде по спомен, че разлики има между отделните производители.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Съвет за акумулатор...

Мнение от MrManson » 25 Яну 2021, 12:37

Бях писал за съвет преди около седмица и нямам никаква идея защо модераторът не ми е одобрил коментара. На кратко - колата е Е39, 3.0 дизел, акумулаторът беше Banner 100Ah Power Bull Pro. Купен август 2017 година, гаранция 3 години, умря си половин година след изтичането на гаранцията. Така преключих с тази марка. Поради смесените коментари за Bosch и Varta реших също да отпаднат от листата ми. Явно си е абсолютен късмет на каква партида ще попадне човек и колко ще живее - дали само ще си изкара гаранцията или ще живее 5-6 и повече години, както някои колеги споделят. По тази причина заложих на Berga 100Ah Power-Block, търговецът дава 40 месеца гаранция, живот и здраве ще видим как ще се представи. Berga съм купувал и на старата ми кола /не е BMW/ и така си я продадох с него, не съм имал проблеми.
П.С. За времето, прекарано в сервиза, за покупка и смяна дойдоха сигурно още близо 10 коли все да купуват. Търговците правят луди пари :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Съвет за акумулатор...

Мнение от andy » 01 Фев 2021, 13:34

Последна промяна andy на 04 Фев 2021, 13:47, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Съвет за акумулатор...

Мнение от Exclusive89 » 04 Фев 2021, 10:28

За този ли става въпрос https://maxcar.bg/akumulatori/akumulato ... 0ah-830a-r
Моят е на около 3г.(Varta) но може да се предаде тази година, защото колата се кара много рядко.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Съвет за акумулатор...

Мнение от MrManson » 05 Фев 2021, 15:08

Exclusive89 написа:За този ли става въпрос https://maxcar.bg/akumulatori/akumulato ... 0ah-830a-r
Моят е на около 3г.(Varta) но може да се предаде тази година, защото колата се кара много рядко.

Да, точно за него. Единствената разлика е, че го взех от един друг известен магазин за акумулатори и там му дават 40 месеца.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 28.01.2016
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: ше E39 530D Touring
Мечтае да кара: колело

Re: Съвет за акумулатор...

Мнение от MrManson » 05 Фев 2021, 15:35

Колеги, някой попадал ли е на този модел на Монбат - https://www.monbat.com/monbat/bg/pages/premium.html
Явно са надградили "Формула" модела с този "Премиум". Но не го намирам по онлайн магазините все още.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook