Съвет за акумулатор...

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от zAcK » 21 Яну 2020, 23:22

Аз бих взел някой Banner :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от spacepl » 21 Яну 2020, 23:28

zAcK написа:Аз бих взел някой Banner :bchug:


БОШ, Банер и Варта определено са най-добрите май. Лошото е, че през годините за по една-две години на всички им се понесе лоша слава от лоши партиди ... или от лоша антиреклама на конкуренцията. Май ще е най-добре колегата да си намери приятел (на приятел на приятел) който продава акумулатори и той да го посъветва за марка от която има най-малко рекламации.

:bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 30.05.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 LCI 530D

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от wenss » 22 Яну 2020, 1:58

zAcK написа:Аз бих взел някой Banner :bchug:



...нещо като този например Running Bull AGM
AGM 592 01 /най близък до оригиналния като данни/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 285
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от AlonsoBest » 22 Яну 2020, 11:33

wenss написа:Благодаря за съветите...
Оказва се,че съм още с оригиналния и ще потърся да си взема AGM 90А задължително

Информативно само...някакви отзиви за тези на Fiamm
FIAMM 90Ah Ecoforce AGM

20200120_075005.jpg

Оригиналния ти не е AGM и както вече казаха колегите, ако сложиш AGM трябва да се прекодира колата. Фиам не ти препоръчвам да вземаш, преди бяха добре, но ги развалиха. Моята дойде Италия с накакъв 100 (не знайно защо 100, като беше кодирана за 90) незнайна марка и изкара 6-7 години с него и не беше с AGM, оригиналния също не е бил AGM. Сега сложих 95 ампера на Gigawatt (намат точно 90), произвеждат се в заводите на бош в Чехия. На 46-цата също бях сложил такъв и на няколко колеги съм вземал и са стабилни. След като го регистрирах и смених и релето на генератора не ми правила никакви проблеми с електрониката, за разлика от преди това.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 30.05.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 LCI 530D

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от wenss » 22 Яну 2020, 12:35

Ок...Явно съм в заблуда,че оригиналния е AGM.
В този случай ще търся с подобни параметри,а именно 90Аh 900A

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от Teogop » 22 Яну 2020, 14:03

wenss написа:Ок...Явно съм в заблуда,че оригиналния е AGM.
В този случай ще търся с подобни параметри,а именно 90Аh 900A


На акумулатора не пише, че е AGM, но като потърсиш по номера в google излизат AGM, така че първо направи някакво проучване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 30.05.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 LCI 530D

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от wenss » 22 Яну 2020, 14:56

Направил съм проучване,но колегата по горе спомена,че не е

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от vld » 23 Яну 2020, 9:45

wenss написа:Направил съм проучване,но колегата по горе спомена,че не е

Не е ама е, баш АГМ оригинален БМВ акумулатор виждам аз на снимката.
Най подходящ за подмяна и най изгоден е банер 92Ah с 850А стартов ток, от макс кар, като върнеш стария ще ти излезе около 300лв. няма смисъл да спестяваш точно от това.
Ако ти е драма регистрирането или кодирането, обади се ще ти го направя без пари, стига сте ги съсипвали тея коли ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 30.05.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E61 LCI 530D

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от wenss » 23 Яну 2020, 9:53

vld написа:
wenss написа:Направил съм проучване,но колегата по горе спомена,че не е

Не е ама е, баш АГМ оригинален БМВ акумулатор виждам аз на снимката.
Най подходящ за подмяна и най изгоден е банер 92Ah с 850А стартов ток, от макс кар, като върнеш стария ще ти излезе около 300лв. няма смисъл да спестяваш точно от това.
Ако ти е драма регистрирането или кодирането, обади се ще ти го направя без пари, стига сте ги съсипвали тея коли ;)


Благодаря колега...ще взема точно същия който ми предлагаш и ако не успея тук някъде по Пловдив с кодирането и регистрацията ще си направя разходка до София и ще се възползвам от предложението ти /като разбира се предварително св разбера с теб/

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от andy » 23 Яну 2020, 10:08

Със същия карам и аз, който ти предложи колегата vid, малко над 5 г
https://maxcar.bg/akumulatori/banner-ru ... 2ah-850a-r

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от pinko_23 » 23 Яну 2020, 14:56

andy написа:Със същия карам и аз, който ти предложи колегата vid, малко над 5 г
https://maxcar.bg/akumulatori/banner-ru ... 2ah-850a-r


Точно същият си купих от посоченото мяст изкара 3 месеца и умря. В продължение на 2 месеца имах разправий с търговеца и той ме убеждаваше че колата ми имала утечка и няма как акумулаторът да не е редовен. Аз успях да докажа, че колата няма утечка със съответните документи от лицензиран сервиз и му обявих, че отиваме на съд, веднга ми бях върнати парите и видеш ли акумулаторът имал мъртва клетка. Върнаха ми парите и аз го зарадвах, че пак ще си взема акумулатор от тях че поне да знае, че нямам утечка и да не ми хитрува щото ще яде хурката. Сега съм с BOSH сртува 350 лв, вече 1 година няма проблеми. Успех
Няма начин да няма начин

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от vld » 23 Яну 2020, 15:45

pinko_23 написа:
andy написа:Със същия карам и аз, който ти предложи колегата vid, малко над 5 г
https://maxcar.bg/akumulatori/banner-ru ... 2ah-850a-r


Точно същият си купих от посоченото мяст изкара 3 месеца и умря. В продължение на 2 месеца имах разправий с търговеца и той ме убеждаваше че колата ми имала утечка и няма как акумулаторът да не е редовен. Аз успях да докажа, че колата няма утечка със съответните документи от лицензиран сервиз и му обявих, че отиваме на съд, веднга ми бях върнати парите и видеш ли акумулаторът имал мъртва клетка. Върнаха ми парите и аз го зарадвах, че пак ще си взема акумулатор от тях че поне да знае, че нямам утечка и да не ми хитрува щото ще яде хурката. Сега съм с BOSH сртува 350 лв, вече 1 година няма проблеми. Успех

Аз съм купил два такива за мои коли и още няколко за на приятели колите и нито един не е дал дефект, най стария е на 5 години вече.
При теб просто е било до късмет, попаднал си на кофти бройка. Това може да се случи с всяка една марка. Няколко пъти съм се опитвал да си купя Монбат АГМ, ама нещо все не намирам да ги продават в България.
А навъм има много добри отзиви от тях... баси ташака, тук ги правят а ние купуваме австрийски и турски акумулатори, да спонсорираме техните икономики :kuku:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от pinko_23 » 23 Яну 2020, 15:57

vld написа:
pinko_23 написа:
andy написа:Със същия карам и аз, който ти предложи колегата vid, малко над 5 г
https://maxcar.bg/akumulatori/banner-ru ... 2ah-850a-r


Точно същият си купих от посоченото мяст изкара 3 месеца и умря. В продължение на 2 месеца имах разправий с търговеца и той ме убеждаваше че колата ми имала утечка и няма как акумулаторът да не е редовен. Аз успях да докажа, че колата няма утечка със съответните документи от лицензиран сервиз и му обявих, че отиваме на съд, веднга ми бях върнати парите и видеш ли акумулаторът имал мъртва клетка. Върнаха ми парите и аз го зарадвах, че пак ще си взема акумулатор от тях че поне да знае, че нямам утечка и да не ми хитрува щото ще яде хурката. Сега съм с BOSH сртува 350 лв, вече 1 година няма проблеми. Успех

Аз съм купил два такива за мои коли и още няколко за на приятели колите и нито един не е дал дефект, най стария е на 5 години вече.
При теб просто е било до късмет, попаднал си на кофти бройка. Това може да се случи с всяка една марка. Няколко пъти съм се опитвал да си купя Монбат АГМ, ама нещо все не намирам да ги продават в България.
А навъм има много добри отзиви от тях... баси ташака, тук ги правят а ние купуваме австрийски и турски акумулатори, да спонсорираме техните икономики :kuku:


Така е, аз уцелих ковти бройка, иначе приятел ми го препоръча който е доволен от банер. Търговеца е малко некоректен ужким пращаха акумулатора до Австрия да го тестват размотаватми някакви бележки че бил добре и му нямало нищо и проблемът бил в мойта кола. След 2 месеца разправия си взех парите но с ядове.
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от datchko » 23 Яну 2020, 16:01

pinko_23 написа:
andy написа:Със същия карам и аз, който ти предложи колегата vid, малко над 5 г
https://maxcar.bg/akumulatori/banner-ru ... 2ah-850a-r


Точно същият си купих от посоченото мяст изкара 3 месеца и умря. В продължение на 2 месеца имах разправий с търговеца и той ме убеждаваше че колата ми имала утечка и няма как акумулаторът да не е редовен. Аз успях да докажа, че колата няма утечка със съответните документи от лицензиран сервиз и му обявих, че отиваме на съд, веднга ми бях върнати парите и видеш ли акумулаторът имал мъртва клетка. Върнаха ми парите и аз го зарадвах, че пак ще си взема акумулатор от тях че поне да знае, че нямам утечка и да не ми хитрува щото ще яде хурката. Сега съм с BOSH сртува 350 лв, вече 1 година няма проблеми. Успех


И откъде го купи тоя акумулатор и са ти правили проблем за гаранцията?

Мен в макскар ме зарибават всеки път да купя Banner, но съм взимал такъв на познат и не съм чул да има проблем. На себе си взех пак Банер за е34-ката и 1г няма ядове.
Но пък не знам AGM дали са им хубави и се двоумя между Banner-a и Bosch, който идва с около 70лв повече като цена.
И двата имат 36м гаранция, което е добре, но нямам намерение да споря с търговеца, искам всичко да минава без да се опитват да ме изкарат мен виновен и колата ми с утечки, само и само да не ми признаят гаранцията.
За акумулатори.бг чета хубави отзиви, за авто батери трейд също - те са официален дистрибутор на Bosch акумулатори и ако склоня да е Bosch, вероятно от тях ще го купя, нищо, че ми излиза с 40лв по-скъпо, отколкото при другите търговци, важното е да не ме правят на маймуна...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530d '09

Re: Съвет за акумолатор...

Мнение от Malik » 23 Яну 2020, 16:11

За акумулатори.бг на Сливница мога да потвърдя, че са точни. Взимал съм обикновени акумулатори няколко пъти от тях.

Наскоро си взех и АГМ за е61-цата и засега е пушка.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook