Купуване на рециклирана рейка от Германия

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Купуване на рециклирана рейка от Германия

Мнение от bmw55 » 07 Окт 2019, 16:35

Същия отговор, като на колегата получих и аз преди време. "Тази рейка не подлежи на ремонт", при което попитахме какво й е, счупен е външния корпус ли та не може, казаха не износена е прекалено много отвътре и не можем да я оправим.
Същата тази рейка занесохме на някакъв майстор при стадион септември, той ни обясни че ще й смени всичко вътре и ще стане.
на другия ден срещу 250лв я взехме и до днес вече 5г. не е мръднала, според мен на феликс не им се занимаваше да я правят.
Бъди честен пък да става квото ще

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: Купуване на рециклирана рейка от Германия

Мнение от mu6a4 » 07 Окт 2019, 19:28

bmw55 написа:Същия отговор, като на колегата получих и аз преди време. "Тази рейка не подлежи на ремонт", при което попитахме какво й е, счупен е външния корпус ли та не може, казаха не износена е прекалено много отвътре и не можем да я оправим.
Същата тази рейка занесохме на някакъв майстор при стадион септември, той ни обясни че ще й смени всичко вътре и ще стане.
на другия ден срещу 250лв я взехме и до днес вече 5г. не е мръднала, според мен на феликс не им се занимаваше да я правят.


Колега това за активна рейка ли става въпрос или сервотроник? И някакви по-точни координати ако може на ЛС за майстора. :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Купуване на рециклирана рейка от Германия

Мнение от datchko » 08 Окт 2019, 8:30

Снощи затегнах болта на долното каре на кормилния вал.
Разликата е налице. Луфтът намаля значително, не изчезна напълно, но сега е в рамките на около половин сантиметър във волана. Следователно стана доста по-директна колата, както беше когато я купих.
Остана и лекото причукване при леко клатене на волана наляво-надясно.
Мисля, че с ново каре-кръстачка всичко ще си дойде на място.

Съвет към автора - ако не си сигурен, че имаш проблем в рейката - виж го това каре и пробвай със затягане дали ще има промяна, както при мен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Купуване на рециклирана рейка от Германия

Мнение от ceco_kd » 08 Окт 2019, 10:40

Е това не стяга ли точно към шлиците на пръта, който влиза в рейката. Ако е така, как ще намалее чукането от стягането на въпросния болт? Странно ми звучи. Иначе и при мен има чукане като клатя рязко ляво-дясно точно в положение "изправено"(волана изправен). При друго положение на волана няма проблем. Пробвал съм и да завъртя един оборот и да дойде пак волана на средата. Пак го има чукането и си правя извод, че не е от рейката, а е от някое от тези карета.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Купуване на рециклирана рейка от Германия

Мнение от datchko » 08 Окт 2019, 11:00

ceco_kd написа:Е това не стяга ли точно към шлиците на пръта, който влиза в рейката. Ако е така, как ще намалее чукането от стягането на въпросния болт? Странно ми звучи. Иначе и при мен има чукане като клатя рязко ляво-дясно точно в положение "изправено"(волана изправен). При друго положение на волана няма проблем. Пробвал съм и да завъртя един оборот и да дойде пак волана на средата. Пак го има чукането и си правя извод, че не е от рейката, а е от някое от тези карета.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk


Както писах - луфтът и чукането намаля значително, но не изчезна.
Мисля, че трябва да се смени кръстатото каре, за да се оправи. Прикачвам примерна снимка, за да се онагледи.
По-нататък ще се занимая с това и ще видим дали ще има резултат. Пък са по 20-ина лева.
Единствената "спънка" в смяната би била в това, че няма зегерка, която да улесни смяната на кръстатото каре, а трябва да се избие на преса.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Купуване на рециклирана рейка от Германия

Мнение от ceco_kd » 08 Окт 2019, 11:06

Пак не разбирам как може да се подобри от натягането към шлиците, но не твърдя, че съм голям разбирач. Не си мисли, че се "ям" с теб! Не ми е това идеята. Иначе инфото, че са по 20 лв. е много добро. Ако кажеш, че накрая всичко се е оправило от смяната им, в което вярвам, и аз ще се заема със съответната процедура.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Купуване на рециклирана рейка от Германия

Мнение от datchko » 08 Окт 2019, 12:05

ceco_kd написа:Пак не разбирам как може да се подобри от натягането към шлиците, но не твърдя, че съм голям разбирач. Не си мисли, че се "ям" с теб! Не ми е това идеята. Иначе инфото, че са по 20 лв. е много добро. Ако кажеш, че накрая всичко се е оправило от смяната им, в което вярвам, и аз ще се заема със съответната процедура.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Не съм видял никъде заяждане, но и аз не мога да изкарам някаква нормална логика от това натягане.
Но е факт, че има подобрение :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Купуване на рециклирана рейка от Германия

Мнение от pinko_23 » 09 Окт 2019, 8:50

datchko написа:
ceco_kd написа:Е това не стяга ли точно към шлиците на пръта, който влиза в рейката. Ако е така, как ще намалее чукането от стягането на въпросния болт? Странно ми звучи. Иначе и при мен има чукане като клатя рязко ляво-дясно точно в положение "изправено"(волана изправен). При друго положение на волана няма проблем. Пробвал съм и да завъртя един оборот и да дойде пак волана на средата. Пак го има чукането и си правя извод, че не е от рейката, а е от някое от тези карета.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk


Както писах - луфтът и чукането намаля значително, но не изчезна.
Мисля, че трябва да се смени кръстатото каре, за да се оправи. Прикачвам примерна снимка, за да се онагледи.
По-нататък ще се занимая с това и ще видим дали ще има резултат. Пък са по 20-ина лева.
Единствената "спънка" в смяната би била в това, че няма зегерка, която да улесни смяната на кръстатото каре, а трябва да се избие на преса.


Колега от къде се купуват тези неща от картинката
Няма начин да няма начин

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Купуване на рециклирана рейка от Германия

Мнение от zAcK » 09 Окт 2019, 10:11

Аз съм сменял само карето на пръта на Е39-ката и разликата беше огромна. И ремонта струваше 15 лева :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Купуване на рециклирана рейка от Германия

Мнение от datchko » 09 Окт 2019, 10:14

zAcK написа:Аз съм сменял само карето на пръта на Е39-ката и разликата беше огромна. И ремонта струваше 15 лева :bchug:

Именно :mhihi:

Остава само да се вземат размери на това каре и отивам да купувам.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 23.07.2018
Пол: Мъж

Re: Купуване на рециклирана рейка от Германия

Мнение от martineca » 14 Окт 2019, 18:42

Здравейте отново!

Благодаря за многото отговори по темата. След като един от колегите тук се усъмни, че Феликс биха върнали рейка се свързах с тях.
Те твърдяха, че рейка за е61 не си спомнят да са връщали с 'Не става, трябва друга'. Днес оставих колата при сервиз който работи с Феликс и няколко часа по-късно ми звъннаха за да ме информират, че тази рейка не е сваляна от колата с години. Изпратиха снимки как болтовете са раждясали. Отделно имало датчик който се държал на нея със свински опашки....

В крайна сметка, най-вероятно първият сервиз са видели зор с махането на рейката и просто са решили да я затегнат колкото могат и да ми върнат колата.
Ще пиша пак след като си взема колата, дано този път да е минала рециклаж.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 23.07.2018
Пол: Мъж

Re: Купуване на рециклирана рейка от Германия

Мнение от martineca » 22 Окт 2019, 20:07

Рейката се рециклира и монтира обратно, но чукането във волана остана. Оказа се, че не било от рейката а от кормилния прът или по-точно зад този зелен маншон на снимката https://cdn1.focus.bg/bazar/ea/pics/ea9 ... b961d6.jpg. Проврени са каретата не било от тях. Не знам вече какво да я правя ако някой има съвет бих бил много благодарен.
Съветът на сервиза е да се кара така и наблюдава дали ще се увеличи тропането. Ако се увеличи - нов прът който вървял нов за 2000лв.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Купуване на рециклирана рейка от Германия

Мнение от datchko » 25 Дек 2019, 12:05

martineca написа:Рейката се рециклира и монтира обратно, но чукането във волана остана. Оказа се, че не било от рейката а от кормилния прът или по-точно зад този зелен маншон на снимката https://cdn1.focus.bg/bazar/ea/pics/ea9 ... b961d6.jpg. Проврени са каретата не било от тях. Не знам вече какво да я правя ако някой има съвет бих бил много благодарен.
Съветът на сервиза е да се кара така и наблюдава дали ще се увеличи тропането. Ако се увеличи - нов прът който вървял нов за 2000лв.

Ако ти е рециклирана рейката, значи е от кормилния прът, както са те насочили.
Само не разбрах как са казали, че е той, пък каретата са били добре? В кормилния прът се скапват точно тия две карета, няма друго..
А иначе нов кормилен прът е около 900лв, къде ги видяха тия 2000, не знам :kuku:

От диаграмата долу се виждат двете карета, които трябва да се сменят. Аз, за съжаление, не съм стигнал до тях, а вече от натягането на болта при долното каре, няма и помен.. Още имам луфт във волана и типичното причукване. Дано имам време след празниците да го оправя това, че при шофиране с по-висока скорост колата ходи наляво-надясно и е опасно вече :bang:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 16.07.2009
Местоположение: София
Кара: X1 E84 25xd; E60 525d LCI Auto

Re: Купуване на рециклирана рейка от Германия

Мнение от kamendc » 25 Авг 2020, 15:10

Колега Дачко, дали го оправи това чукане и как/къде? На мен ми се струва, че имам някакво притропване точно оттам. Така на ухо като въртя волана на място и гледам при отворен капак, ми се счува като да идва от горното каре на кормилния прът. Гледах и аз, че не се продава отделно, но то все пак е само едно каре, би трябвало да има такъв размер и да може да се набие. Нов прът към 400 евро.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Купуване на рециклирана рейка от Германия

Мнение от nikolae » 26 Авг 2020, 9:46

Навремето като се бях засилил да рециклирам моята (обикновена) намерих заводски рециклирана Lauber ~400лв. като се връща твоята, 1-2 години гаранция.
Винаги бих взел такава правена в завод, а не в България, предполагам още ги има налични.
При мен също има чукане във волана и повече си мисля, че е карето на кормилния прът, но нито знам кой може да каже с точност, нито кой ще го оправи....

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook