За или против ресет на адаптацията на трасмисията

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 27.05.2019
Пол: Мъж
Кара: E60 525i facelift

За или против ресет на адаптацията на трасмисията

Мнение от ivanppetrov » 03 Юли 2019, 10:44

Здравейте, колеги,

От скоро съм собственик на Е60 525i автоматик 2007г, обслужих автомобила само с оригинални части и масла. Но след смяна на маслото на кутията усещам леко придърпване при смяна на предавките в режим D Ресет на адаптацията не е правена. Карам вече около 350км след мяната.
Първият ми въпрос е: хубаво ли е да се направи или не?
И ако да, трябва ли да се следва стриктно процедурата за relearn както е описана тук или е достатъчно да се кара нормално автомобила известно време в градски условия?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: За или против ресет на адаптацията на трасмисията

Мнение от datchko » 04 Юли 2019, 8:22

ivanppetrov написа:Здравейте, колеги,

От скоро съм собственик на Е60 525i автоматик 2007г, обслужих автомобила само с оригинални части и масла. Но след смяна на маслото на кутията усещам леко придърпване при смяна на предавките в режим D Ресет на адаптацията не е правена. Карам вече около 350км след мяната.
Първият ми въпрос е: хубаво ли е да се направи или не?
И ако да, трябва ли да се следва стриктно процедурата за relearn както е описана тук или е достатъчно да се кара нормално автомобила известно време в градски условия?

Ресет обикновено се прави, ако си сменял нещо по кутията.
Например, при смяна на маслото и филтъра, е било хубаво да се сменят и гумените уплътнения между кутията и мехатроника. Тогава е удачно и да се направи ресет на адаптациите.
Но според мен трябва да се следват инструкциите, въпреки че някои хора просто си карат известно време градско.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: За или против ресет на адаптацията на трасмисията

Мнение от Atsalov » 04 Юли 2019, 8:37

Ресет на адапционните стойности е почти задължително при смяна на собственика, ремонти, монтаж или демонтаж теглич и мн. др.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 27.05.2019
Пол: Мъж
Кара: E60 525i facelift

Re: За или против ресет на адаптацията на трасмисията

Мнение от ivanppetrov » 05 Юли 2019, 16:53

datchko написа:
ivanppetrov написа:Здравейте, колеги,

От скоро съм собственик на Е60 525i автоматик 2007г, обслужих автомобила само с оригинални части и масла. Но след смяна на маслото на кутията усещам леко придърпване при смяна на предавките в режим D Ресет на адаптацията не е правена. Карам вече около 350км след мяната.
Първият ми въпрос е: хубаво ли е да се направи или не?
И ако да, трябва ли да се следва стриктно процедурата за relearn както е описана тук или е достатъчно да се кара нормално автомобила известно време в градски условия?

Ресет обикновено се прави, ако си сменял нещо по кутията.
Например, при смяна на маслото и филтъра, е било хубаво да се сменят и гумените уплътнения между кутията и мехатроника. Тогава е удачно и да се направи ресет на адаптациите.
Но според мен трябва да се следват инструкциите, въпреки че някои хора просто си карат известно време градско.


Да, сменил съм уплътненията заедно с капака и болтовете.
Интересно ми е дали някой е изпълнявал процедурата по адаптация, да сподели имали ли разлика след това?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 27.05.2019
Пол: Мъж
Кара: E60 525i facelift

Re: За или против ресет на адаптацията на трасмисията

Мнение от ivanppetrov » 07 Юли 2019, 12:59

Забравих да кажа, че вече съм навъртял около 500 км след обслужването на кутията, дали ще е проблем, ако сега се направи ресет на адаптацията?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 16.07.2009
Местоположение: София
Кара: X1 E84 25xd; E60 525d LCI Auto

Re: За или против ресет на адаптацията на трасмисията

Мнение от kamendc » 02 Юни 2020, 15:29

Колега, направи ли ресет, и направи ли след него процедурата за адаптация? От любопитство я погледнах, тя доста сложа. 5 пъти направи това, 9 пъти направи онова... и къде трафика ще позволи да изпълниш точно указанията?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 27.05.2019
Пол: Мъж
Кара: E60 525i facelift

Re: За или против ресет на адаптацията на трасмисията

Мнение от ivanppetrov » 08 Юни 2020, 23:26

Ресетнах я и се опитах да следвам процедурата на околовръстното в София, но разбира се нямаше достатъчно място, трафик и т.н... Въпреки това нямаше никаква промяна. Кутията сама си се адаптира след време.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: За или против ресет на адаптацията на трасмисията

Мнение от FaceOff » 06 Юли 2020, 22:52

Прегледах подробно и тръгнах да си правя записки на български относно процедурата за адаптация.. обаче се отказах.. По груби сметки трябва да се изминат 30 или повече километра, и вероятно някой да ми чете до мен от процедурата.. абсурд, не виждам къде може да се направи това, освен на Серес и сам естествено :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: За или против ресет на адаптацията на трасмисията

Мнение от Zubcho » 06 Юли 2020, 22:54

Пичове, не се филмирайте. Карайте си колите и толкова.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: За или против ресет на адаптацията на трасмисията

Мнение от andy » 07 Юли 2020, 9:21

FaceOff написа:Прегледах подробно и тръгнах да си правя записки на български относно процедурата за адаптация.. обаче се отказах.. По груби сметки трябва да се изминат 30 или повече километра, и вероятно някой да ми чете до мен от процедурата.. абсурд, не виждам къде може да се направи това, освен на Серес и сам естествено :mhihi:


Няколко по 30км са ти нужни. ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 23.11.2014
Местоположение: гр. София
Кара: be em we
Детайли за колата: 330ci e46

Re: За или против ресет на адаптацията на трасмисията

Мнение от mu6a4 » 26 Ное 2020, 18:55

Аз я извърших цялата процедура след reset на адаптациите и определено има разлика и то точно там където ми трябваше - 1ра -> 2ра и 2ра -> 3та.

Отне ми над 70КМ и ~2 часа като време. Направих я на околовръстното в 1 часа през нощта с нулев трафик и въпреки това пак беше трудно...9 пъти да караш по 3-4км разстояние с 50км/ч на 3-та...после да спреш супер плавно и да задържиш за 10с на място...и това е само 1/3 от всичко...Абсурд да се случи посред бял ден.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook