E61 отказва да завърти стартера понякога

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 10.03.2012

E61 отказва да завърти стартера понякога

Мнение от g_cholakov » 24 Юли 2018, 11:05

Здравейте,

Карам E61 520 d от 2008 г. и ме мъчи следния проблем: обикновено след изкачване на надморска височина 1000 м. и нагоре ако спра и изгася колата след това не мога да я запаля. Вкарвам ключа, лампите по таблото си светват, натискам Старт бутона - и нищо, стартерът мълчи. След 30-ина минути си върти и пали, все едно нищо не е било. Това ми се е случвало на Беклемето, Маказа, с. Мостово - все места, предшествани от изкачване.
Ще бъда благодарен, ако някой сподели да е чувал за подобно поведение и евентуално решение, защото идеите ми се изчерпаха.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 24.07.2018
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: X1 Restyl,Suzuki Vitara,ATV-китайче
Мечтае да кара: Повече в гората и на сняг.
Детайли за колата: Вече има и 118d N47 в колекцията

Re: E61 отказва да завърти стартера понякога

Мнение от Denis yusein » 25 Юли 2018, 16:26

Ами колега май скоро ще сменяш стартер. Няма общо с надморската височина. По добре отиди да го погледнат с време . Аз така останах на пътя(при мен палеше всеки път но се мъчеше и имаше леко виене)/

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: E61 отказва да завърти стартера понякога

Мнение от BorislavB » 26 Юли 2018, 11:52

При мен стартера умря ор раз. Просто запалих отидох до работа и после няма никой. Много трудно се сваля ако нямаш правилните инструменти да знаеш 2 или 3 болта бяха ама са на маке си у г*зо наврени.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 197
Регистриран на: 24.07.2018
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: X1 Restyl,Suzuki Vitara,ATV-китайче
Мечтае да кара: Повече в гората и на сняг.
Детайли за колата: Вече има и 118d N47 в колекцията

Re: E61 отказва да завърти стартера понякога

Мнение от Denis yusein » 26 Ное 2020, 1:14

g_cholakov написа:Здравейте,

Карам E61 520 d от 2008 г. и ме мъчи следния проблем: обикновено след изкачване на надморска височина 1000 м. и нагоре ако спра и изгася колата след това не мога да я запаля. Вкарвам ключа, лампите по таблото си светват, натискам Старт бутона - и нищо, стартерът мълчи. След 30-ина минути си върти и пали, все едно нищо не е било. Това ми се е случвало на Беклемето, Маказа, с. Мостово - все места, предшествани от изкачване.
Ще бъда благодарен, ако някой сподели да е чувал за подобно поведение и евентуално решение, защото идеите ми се изчерпаха.

Какъв се оказа проблема колега , ще съм благодарен ако споделиш

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: E61 отказва да завърти стартера понякога

Мнение от vld » 20 Дек 2020, 9:34

Denis yusein написа:
g_cholakov написа:Здравейте,

Карам E61 520 d от 2008 г. и ме мъчи следния проблем: обикновено след изкачване на надморска височина 1000 м. и нагоре ако спра и изгася колата след това не мога да я запаля. Вкарвам ключа, лампите по таблото си светват, натискам Старт бутона - и нищо, стартерът мълчи. След 30-ина минути си върти и пали, все едно нищо не е било. Това ми се е случвало на Беклемето, Маказа, с. Мостово - все места, предшествани от изкачване.
Ще бъда благодарен, ако някой сподели да е чувал за подобно поведение и евентуално решение, защото идеите ми се изчерпаха.

Какъв се оказа проблема колега , ще съм благодарен ако споделиш

Вероятно е синьото реле на ДДЕ, купи си го ново от БМВ под 30лв. е.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 31.03.2020

Re: E61 отказва да завърти стартера понякога

Мнение от silk1 » 20 Дек 2020, 21:37

Датчика на коляновия вал, щом го претопляш го с тези изкачвания значи заминава. Ще дойде момент когато и без 1000 метра ще го чакаш по половин час.

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook