Съвети и въпроси относно избор на Е6х

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Kroki » 01 Ное 2022, 17:39

В крайна сметка купихме от CH. Чакам да дойде, не е с всичко, което исках, но малко се изнервих на това размотаване. Да видя дали ще ми допадне(първа петица ще ми е) и ще го мисля занапред дали ще ретрофиртвам или ще си търся още една. :yes:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 10.09.2021
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Apokalipsisa » 20 Ное 2022, 0:57

Привет,
Какво мислите за този автомобил - https://www.cars.bg/company/autovision/ ... e7f80a5ea2

Ходих да го гледам. Направи ми впечатление, че не е пудрен. Има много леки външни и вътрешни козметични забележки. Запали от раз и мотора работеше много меко. Ауспухът е чист и нямаше излишни миризми. Двигателят не е мит. Като цяло изглежда много свежо.

Може ли някой да го провери по VIN?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 24 Ное 2022, 15:01

Apokalipsisa написа:Привет,
Какво мислите за този автомобил - https://www.cars.bg/company/autovision/ ... e7f80a5ea2

Ходих да го гледам. Направи ми впечатление, че не е пудрен. Има много леки външни и вътрешни козметични забележки. Запали от раз и мотора работеше много меко. Ауспухът е чист и нямаше излишни миризми. Двигателят не е мит. Като цяло изглежда много свежо.

Може ли някой да го провери по VIN?


Изглежда свеж, колкото може да се добие представа от снимките. Щях да кажа, че седалките са правени нещо, но явно е ползвал някакви филтри за снимките и е изгладил кожата. Съдейки по цената, може да се надяваме, че километрите са реални(Аз лично не вярвам!). Имай предвид няколко неща: Колата е със обикновен салон, старата мултимедия и няма почти никакви екстри, а именно те вдигат стойността на стар автомобил. След 3-5 години може би и половината няма да и вземеш, а тепърва ще започнеш да даваш! След всички разходи и такси по регистрация +/- 1000 лв., след това задължително пълно обслужване на верига, филтри и масла, ще се завъртиш около 20 000 лв.
Надявам се да съм бил от полза.
Поздрави и успех!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от hummer » 24 Ное 2022, 17:53

За тези пари трябва да е с CIC и комфорт салон поне..
Доста постна с архаичната CCC медия..
Въпроса е дали ти се надгражда да стане готина кола,или ше си я караш така..
Цветът не е нищо особенно ,даже е гаден.
Един CiC е 1500+-.
Един читав комфорт салон ,ако намериш само предни седалки ще е 1000лв..(без връзване и кодиране)
Тя става ебаси парите..+регистрация и обслужване.. :kuku:
Разбирам да е 11к..и да скачаш ама 16к само да излезе на пътя и да почнат изненади :kuku:

Няма cup holder-и..( провери колко пари е табло с читави къп холдъри :mhihi: )няма и подгрев на седалки..ем чакай малко ее... :clap: :lol: :mhihi:
Тя на части да я пуснат няма ко да и зема :mhihi:

За автоматика пак едно на ум , че не славят като здрави тия...а един ребилд е ~3-4к с маслото..
Все пак си я видял...ама , ако е била твоята кола няма да питаш тука

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 8.06.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F01
Мечтае да кара: F80
Детайли за колата: BMW F01 740xD M Sport

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от bir40o0 » 25 Ное 2022, 9:25

Хора вие в кой свят живеете? Седан Фейсов на 15К трябвало да е с ЦИК И комфорт салон. Май не сте виждали скоро коли с оем пакет и доста екстри, че вървят над 20, дори над 22К. Цената си е в центъра, това че има да се обслужва и евентуално да се ретрофитва нещо си е избор на купувача дали ще го направи.
ПС: За мен колата е свежа, отиди и я погледни на място и ще добиеш представа. Когато една кола е хубава си личи от пръв поглед.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 25 Ное 2022, 10:45

bir40o0 написа:Хора вие в кой свят живеете? Седан Фейсов на 15К трябвало да е с ЦИК И комфорт салон. Май не сте виждали скоро коли с оем пакет и доста екстри, че вървят над 20, дори над 22К. Цената си е в центъра, това че има да се обслужва и евентуално да се ретрофитва нещо си е избор на купувача дали ще го направи.
ПС: За мен колата е свежа, отиди и я погледни на място и ще добиеш представа. Когато една кола е хубава си личи от пръв поглед.


Съгласен съм с Бирчо по отношение на цените и че добрия автомобил си личи отдалеч.
Не мога да се съглася с избора дали да обслужиш или не, автомобил на 15-16 години, незнайно как обгрижван преди това! Заради подобен начин на мислене, сме на такова дередже в нашата мила родина!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Z3Ro* » 25 Ное 2022, 11:16

JoroZan написа:
bir40o0 написа:Хора вие в кой свят живеете? Седан Фейсов на 15К трябвало да е с ЦИК И комфорт салон. Май не сте виждали скоро коли с оем пакет и доста екстри, че вървят над 20, дори над 22К. Цената си е в центъра, това че има да се обслужва и евентуално да се ретрофитва нещо си е избор на купувача дали ще го направи.
ПС: За мен колата е свежа, отиди и я погледни на място и ще добиеш представа. Когато една кола е хубава си личи от пръв поглед.


Съгласен съм с Бирчо по отношение на цените и че добрия автомобил си личи отдалеч.
Не мога да се съглася с избора дали да обслужиш или не, автомобил на 15-16 години, незнайно как обгрижван преди това! Заради подобен начин на мислене, сме на такова дередже в нашата мила родина!

Колко да е добър? В момента рядко някой си дава изправната кола в чужбина - щом е бг автокъща, по-всяка вероятност е дошла с проблем, който е отстраняван тук и който в чужбина е струвало доста да се реши. Цените са си цени, въпросът е човек навива ли се да участва в спекулата? Тая кола, в такъв вид и с това оборудване е скъпа на тази цена. Аз съм сигурен, че малко от тук пишещите ще я купят на тази цена. Срга ако е поддържана - спирачки, ремъци, водни помпи, демпферна и т.н., тогава е друго, но в чужбина рядко някой бара нещо по тия кошове...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 8.06.2008
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: F01
Мечтае да кара: F80
Детайли за колата: BMW F01 740xD M Sport

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от bir40o0 » 25 Ное 2022, 13:06

JoroZan написа:
bir40o0 написа:Хора вие в кой свят живеете? Седан Фейсов на 15К трябвало да е с ЦИК И комфорт салон. Май не сте виждали скоро коли с оем пакет и доста екстри, че вървят над 20, дори над 22К. Цената си е в центъра, това че има да се обслужва и евентуално да се ретрофитва нещо си е избор на купувача дали ще го направи.
ПС: За мен колата е свежа, отиди и я погледни на място и ще добиеш представа. Когато една кола е хубава си личи от пръв поглед.


Съгласен съм с Бирчо по отношение на цените и че добрия автомобил си личи отдалеч.
Не мога да се съглася с избора дали да обслужиш или не, автомобил на 15-16 години, незнайно как обгрижван преди това! Заради подобен начин на мислене, сме на такова дередже в нашата мила родина!

Така е колега, много си прав. Аз съм малко луд на тема поддръжка, обслужване и т.н. Все търся несъществуващи проблеми и искам всичко да ми е направено от-до. И тук идва голямото НО, имам приятели, за които обслужване е смяна на масло, и слагане на 2ра ръка части от незнайни източници и с неясен живот и това е масова практика за жалост. Затова и казах, че обслужването е личен избор, дали ще смениш само маслото или ще хвърлиш вериги и лагери ти си решаваш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от hummer » 25 Ное 2022, 15:41

bir40o0 написа:Хора вие в кой свят живеете? Седан Фейсов на 15К трябвало да е с ЦИК И комфорт салон. Май не сте виждали скоро коли с оем пакет и доста екстри, че вървят над 20, дори над 22К. Цената си е в центъра, това че има да се обслужва и евентуално да се ретрофитва нещо си е избор на купувача дали ще го направи.
ПС: За мен колата е свежа, отиди и я погледни на място и ще добиеш представа. Когато една кола е хубава си личи от пръв поглед.

С Пакет и изброените нека е 20к..ама тая кво и е ,че 15к е нормално за нея не знам...А и човека каза ,че я е гледал...тя ако е била китка да я е взел

Тя ако е и италианка мноого ще е поддържана :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 25 Ное 2022, 16:20

hummer написа:
bir40o0 написа:Хора вие в кой свят живеете? Седан Фейсов на 15К трябвало да е с ЦИК И комфорт салон. Май не сте виждали скоро коли с оем пакет и доста екстри, че вървят над 20, дори над 22К. Цената си е в центъра, това че има да се обслужва и евентуално да се ретрофитва нещо си е избор на купувача дали ще го направи.
ПС: За мен колата е свежа, отиди и я погледни на място и ще добиеш представа. Когато една кола е хубава си личи от пръв поглед.

С Пакет и изброените нека е 20к..ама тая кво и е ,че 15к е нормално за нея не знам...А и човека каза ,че я е гледал...тя ако е била китка да я е взел

Тя ако е и италианка мноого ще е поддържана :mhihi:


По добре да е здрава отколкото с пакет. Да не говорим за реденяк…

ентусиаст
Аватар
Мнения: 814
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от hummer » 25 Ное 2022, 16:22

За тия пари без пукната екстра..тряя да е мнооого здрава :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 26 Ное 2022, 18:57

hummer написа:За тия пари без пукната екстра..тряя да е мнооого здрава :mhihi:


Е колко много пари е бе мамка му стара, едни гуми са ти 1000 лв. Читав фейс под 7-8 евро няма на запад. Колко да я пуснат, подарък ли?

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 26.11.2022
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от slavi17 » 26 Ное 2022, 20:25

Здравейте,
Решил съм да купувам Е60.
Спрял съм се на това:
https://m.mobile.bg/details/11660339206388727
Някой може ли да даде съвет?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 28 Ное 2022, 16:08

slavi17 написа:Здравейте,
Решил съм да купувам Е60.
Спрял съм се на това:
https://m.mobile.bg/details/11660339206388727
Някой може ли да даде съвет?


Не си го причинявай...

Един съвет от мен за всички бъдещи собственици на Е60: Това е стар модел БМВ, така и така давате средно 15К лв., отделете още +/- 5К и освен запазен и поддържан екземпляр, търсете и хубаво изпълнение. Да, търсенето може да отнеме доста време, но ще си заслужава, все още се намират читави коли...

Едно предложение за човека, който търси 520 бензин: Да, няма газ, но е доста икономичен и естествено по надежден!

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 75&ref=srp

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 26.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Велосипед

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Sofiqneca » 30 Ное 2022, 9:59

Здравейте. Дали някой е гледал този автомобил? Ще съм благодарен на всякакви мнения.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=qhphz3

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook