Съвети и въпроси относно избор на Е6х

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от vld » 07 Авг 2021, 16:46

Stoqnchev написа:
vld написа:
Stoqnchev написа:
vld написа:
Stoqnchev написа:
Exclusive89 написа:
ivanski_2 написа:гледай сега колегите как ще ти обяснят че тук сме само мърлячи и само караме, а в Германия....ех Германия :mhihi:

За съжаление си прав, няма как 20-25г. със заплата 1000лв да поддържа Е60. Разбира се има изключения, но по мои наблюдения поне 70-80% притежаващи Е60 са мърлячи... а, че има мизерни коли в Германия, ДА има.



Добре... каква като сума трябва да е заплата на собственик на Е60/1 ??? или колко процента трябва да се отделя от месечния доход за една кола която е вече на 14 - 15 години ?
От 2к нагоре и не трябва да му е проблем да извади 2-3к във всеки един момент. Иначе месечните разходи са толкова колкото нафта изхарчиш. Това все пак не е Ауди да се чупи всеки месец. Ако вземеш здрава кола и я обслужиш следващите няколко години ще е само на масло и филтри....

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk



От 2000 лв нагоре ............. :dunno: :dunno: сигурно е много малък процент от собствениците на Е6х като доход на месец.
Колега това за мен е абсолютен минимум, мислех да напиша 3к. ама все пак реших да напиша 2к. По разбираеми причини.
Дали ще караш е60 ф10 или която и да е 5та серия един комплект прилични гуми са в порядъка на 1500-2000лв. Спирачките са 2000лв. В зависимост от модела +/- 20% в цената. Не става дума за мърляшко мизерно съществуване само и само това да е колата...
За съжаление насита голяма част от е60ките са с гуми "цункай х**", и турски 19ки от 799лв. М пакет пак от далечния изток, ама с бели светодиоди и червени стрелки на километража, и любимото ми ЛЕД енджъли и въздухозаборници.... Леле а в обявата пише много добре поддържана без компромиси, мъка мъка....

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk


Всеки си има дадено виждане и преценка , но така написаните от теб цени са малко преувеличени според мен... като влязох в 1800 лв за 4 прилични гуми GOODYEAR - 18ски , дискове ( предни ) OЕМ и накладки ОЕМ като тук съм с - 20 % от продажната цена.
Е да на 16ки можеш и в 1000 да се вместиш....

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от pampo » 07 Авг 2021, 16:52

Пичове, спрете с тея 100 цитата един в друг.
Аз също бих заложил на 3к+ за е60.
Към Богат-беден. Ауди е твърде скъпо, от личен опит с 2...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 08 Авг 2021, 7:28

pampo написа:Пичове, спрете с тея 100 цитата един в друг.
Аз също бих заложил на 3к+ за е60.
Към Богат-беден. Ауди е твърде скъпо, от личен опит с 2...


От личен опит мога да кажа, че съм имал 3 различни Ауди автомобила от същия клас А6 3.0 дизел и моите впечатления са, прекрасен автомобил, малко по-капризен от Е60 и почти същата поддръжка. Може би малко-по скъпи части и консумативи +/- 10 %...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Bogat-Beden » 08 Авг 2021, 11:12

На това смяна верига доколкото знам е около5 хиляди? :shock:
Аз съм на толкова дотук като сума, със стягането на моето е60 за 4 месеца и май отивам на ОЕМ демпферна шайба превантивно, че за Кортеко ме наплашиха от един местен сервиз..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от DigitalExile » 08 Авг 2021, 11:16

Audi е скъпо само ако не знаеш как и кое да подбереш, но това всъщност важи и за BMW :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от brabusbg » 08 Авг 2021, 11:18

Моето, го взех от приятел на реални 120 000км. Имам го от точно 3 години. Снимката отдолу е от програмата на телефона в която си водя разходите по сервиз и поддръжка на автомобила. Не знам колко е капризен или не, ама както се вижда за три години съм си го купил на ново. Изображение

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от barty » 08 Авг 2021, 14:08

Колега, повечето неща са поддръжка, нормално е.
Дай да видим другите неща в листа.
Колко км са изминати за 3 години?
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от brabusbg » 08 Авг 2021, 14:16

barty написа:Колега, повечето неща са поддръжка, нормално е.
Дай да видим другите неща в листа.
Колко км са изминати за 3 години?
Аз не съм казал, че не са поддръжка, исках да покажа че въобще не е евтино. Още на първи ред се виждат Сегменти, верига, лагери.... по надолу има турбина и всмукателен колектор. За 3 години са изминат 75 000км и според мен въобще не са малко пари, но... именно за това всеки трябва да си прецени. При друг ще са по-малко, при трети още повече и така....

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от bmw55 » 09 Авг 2021, 9:16

brabusbg написа:
barty написа:Колега, повечето неща са поддръжка, нормално е.
Дай да видим другите неща в листа.
Колко км са изминати за 3 години?
Аз не съм казал, че не са поддръжка, исках да покажа че въобще не е евтино. Още на първи ред се виждат Сегменти, верига, лагери.... по надолу има турбина и всмукателен колектор. За 3 години са изминат 75 000км и според мен въобще не са малко пари, но... именно за това всеки трябва да си прецени. При друг ще са по-малко, при трети още повече и така....

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk



За това всички казваме, като ще е дизел да е 525 и нагоре, не че ще е по-евтино, но поне сегментите не са консуматив и веригите на всеки 100к :banghead:
Бъди честен пък да става квото ще

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 355
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Варна
Кара: E60 520d LCI
Мечтае да кара: Самолет

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от brabusbg » 09 Авг 2021, 9:34

bmw55 написа:
brabusbg написа:
barty написа:Колега, повечето неща са поддръжка, нормално е.
Дай да видим другите неща в листа.
Колко км са изминати за 3 години?
Аз не съм казал, че не са поддръжка, исках да покажа че въобще не е евтино. Още на първи ред се виждат Сегменти, верига, лагери.... по надолу има турбина и всмукателен колектор. За 3 години са изминат 75 000км и според мен въобще не са малко пари, но... именно за това всеки трябва да си прецени. При друг ще са по-малко, при трети още повече и така....

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk



За това всички казваме, като ще е дизел да е 525 и нагоре, не че ще е по-евтино, но поне сегментите не са консуматив и веригите на всеки 100к :banghead:

Те сегментите си бяха ОК, ама просто трябва да се сменят, маслените пръстени бяха заминали, което не е проблем само на този мотор, а на почти всички мотори на БМВ.
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от vld » 09 Авг 2021, 15:02

Bogat-Beden написа:На това смяна верига доколкото знам е около5 хиляди? :shock:
Аз съм на толкова дотук като сума, със стягането на моето е60 за 4 месеца и май отивам на ОЕМ демпферна шайба превантивно, че за Кортеко ме наплашиха от един местен сервиз..
Колега кортекото на моята кола е вече на 70-80к км и не е мръднало. Незнам какво толкова са те наплашили ама в повечето случаи едва ли ще я караш толкова тая кола...

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Bogat-Beden » 09 Авг 2021, 17:41

Оо, със сигурност ..
Па може и да я сменя :)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от nickem » 10 Авг 2021, 21:10

Колеги, пак почна кой е дал най-много за ремонти. Само плашите колегите, които искат да се повозят в хубава колица на прилична цена.
До болка сме коментирали кое колко струва и няма смисъл да пишем сега пак произволни цифри.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от ceco_kd » 11 Авг 2021, 12:39

Е добре де, като гледам колко масов автомобил става е60, и като чета как едва ли не трябва да взема човек поне 2-3К лв. заплата.....еми значи последните години средната заплата са я пооправили. Ако някой вземе кола за 15К и си мисли, че нищо няма да й се прецака..... или, че ако е за 10К задължително по пътя към вкъщи и се счупила....еми няма как да знае човек. Едно е вярно обаче и е коментирано многократно и то е, че трябва да ти остане и някой лев под чаршафа, че ако се скапе нещо да можеш да го оправиш. И като вземете да давате за обслужване на двигателното масло само по 300 лв....? За час и половина - два го кажи е работата по смяна на двигателно масло, маслен филтър, въздушен филтър, кабинен филтър, горивен филтър и това са ти към 250 лв. за материали. Ако не можеш сам все имаш някой познат дето за една бира и спорта ще ти помогне и си готов. Само масло и маслен е под 150 лв. Аз карам с Тотал и дори ми излиза сметката за масло и филтър на 100 лв. Сменям на 8к км. Моята щом не е влизала за записи в Мкар или Даскалов значи е зле поддържана в малкия гараж вечерно време, като всички в нас спят. Всеки сам си преценява, ама според мен минимален праг на заплата, под който няма да можеш да си позволиш лукса с име БМВ.....и Опел Вектра може да те вкара в отрицателен баланс, така че ....

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от pampo » 11 Авг 2021, 13:21

Само данък и гражданска на тая кола са към 600лв на година. Каското и то е толкова, ако има. Не знам, една заплата, само за да стои колата пред вас... Не мога да си го представя, но хората са различни, сигурно и с 800лв на месец има собственици на Е60. След университета със заплата 1200лв преди 15г едвам се оправях с корса 1,4 бензин 94та година, дето най-скъпия й ремонт беше 30лв.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook